«Європейська солідарність» – лідер електоральних симпатій на виборах до міськради Києва
Такими є результати опитування «Суспільно–політичні настрої киян», проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
• Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 26-27 липня 2020 року серед мешканців Києва методом телефонного опитування, продемонстрували, що жителі міста краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в країні. Так, лише 24% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 67% – протилежної думки. Натомість 43% оцінюють стан справ у місті як правильний, 49% – як неправильний. З весни цього року місцеві оцінки практично не змінилися, оцінки щодо країни – погіршилися. Молодь та заможні респонденти дають оптимістичніші оцінки, аніж інші категорії.
• 37% опитаних відмінно, або ж добре оцінюють в цілому роботу Віталія Кличка на посаді мера Києва. 39% поставили задовільні оцінки, 22% – погані. Натомість роботу Президента Володимира Зеленського на добре та відмінно оцінили 24%, на задовільно – 27%, погано – 48% опитаних киян.
• 54% вважають, що ситуація у Києві за час перебування Віталія Кличка на посаді мера покращилася. 30% не побачили жодних змін. Лише 15% вважають, що вона погіршилася. У порівнянні з кінцем минулого року кількість тих, хто побачив позитивні зміни за час перебування мера Кличка на посаді, зросла.
• 62% опитаних, оцінюючи власне ставлення до епідемії коронавірусу, зазначили, що більше бояться економічних наслідків цієї кризи для своєї родини, аніж можливості захворіти. 29% натомість більше бояться захворювання, аніж економічних наслідків.
• 33% відмінно або ж добре оцінили роботу Віталія Кличка у подоланні кризи коронавірусу. 38% – задовільно, 25% – погано. Роботу президента Володимира Зеленського у цій сфері на добре та відмінно оцінили 26%, на задовільно – 34%, погано – 37% опитаних киян.
• Лідерами електорального рейтингу політичних сил на виборах до міськради є партії «Європейська солідарність», за яку б віддали голоси 19,8% тих, хто визначився та має намір голосувати, партія «Слуга народу» з результатом 19,3% та партія «УДАР» – 17,1%. За партію «Опозиційна платформа – За життя» проголосували б 8,0% таких опитаних, партію «Батьківщина» – 5,7%, партію Шарія – 5,0%, партію «Голос» – 4,6%, партію «Перемога Пальчевського» – 4,5%, партію «Сила і честь» – 3,0%, партію «Свобода» – 2,5%. Рейтинг інших політичних сил – менше 2%. Не визначилися близько 11% опитаних. З серпня минулого року рейтинг партії «Слуга народу» має стабільну негативну динаміку, рейтинги партій «Європейська солідарність» та «УДАР» – мають позитивну динаміку.
• У рейтингу кандидатів на виборах мера Києва лідером є Віталій Кличко, за якого б віддали свої голоси 41,7% тих, хто визначився із вибором і має намір взяти участь у голосуванні. С.Притулу підтримали б 11,6% питаних, І.Верещук – 9,4%, А.Пальчевського – 9,0%, О.Гончаренка – 5,4%, О.Попова – 4,5%, В.Рабіновича – 3,5%, О.Омельченка – 3,3%, А.Іллєнка – 2,6%, В.Нестора – 2,1%. Не визначилися – близько 8,5% опитаних. З серпня минулого року електоральна підтримка В.Кличка зросла майже удвічі.
• Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього В.Кличка та інших потенційних кандидатів, діючий мер отримав би перемогу. У парі з І.Верещук з результатом – 64% проти 22%, у парі з О.Гончаренком – 68% проти 13%, з А.Пальчевським – 67% проти 20%, з С.Притулою – 63% проти 21%. Від 13% до 20% киян ще не визначилися з вибором, або ж не хочуть брати участь у голосуванні у зазначених комбінаціях другого туру мерських виборів.
• Половина опитаних зазначили, що зовсім не стежили за останніми праймеріз у партії «Слуга народу», де обирали кандидата на посаду мера Києва від цієї партії. 35% зазначили, що щось чули про цю ініціативу. Лише 14% заявили, що уважно слідкували за цим. Найбільше таких опитаних серед старших респондентів, виборців партій «Слуга народу», «Перемога Пальчевського» партії Шарія, «Опозиційна платформа – За життя» та «Європейська солідарність».
Аудиторія: мешканці міста Києва від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 26-27 липня 2020 р.