Вітаємо, вас рейдернули (фото)

Тамара Горіха Зерня

Минулого тижня наш батьківський вайбер вибухнув прикрою новиною. «Наташ! – писали ошалівші батьки, з очима по п’ять копійок. – Іди глянь, вони там все розвалили. Геть усе, навіть дах знесли!»

Виявилося, доки діти були на карантині, у школі почався грандіозний ремонт. Розібрали дах і перекриття між поверхами, перестінки, підлогу, меблі винесли і згромадили на подвір’ї, труби вивезли. Активні роботи з демонтажу тривали десь місяць. І зупинилися.

Тільки після того, як батьки підняли ґвалт, на будівництві відновилися ворушіння. Ну як відновилися? На даний момент на капітальному 4-поверховому об’єкті трудиться 11 чоловік, включаючи групу «рєшал», які цілий день курять на лавочці у дворі.

Влада розводить руками. © Як з’ясувалося, кошти на ремонт із міського бюджету були перераховані у повному обсязі. Але «застрягли» на рівні району (Боже, як я люблю це слово по відношенню до грошей!). Тобто районний відділ освіти (голова якого була призначена цієї весни, це важливо) провів тендер і відібрав підрядника. Кажуть, у цього підрядника в роботі шість об’єктів, по двох він уже банкрут. Паралельно з’ясувалося, що у тендері на будівництво не врахували одну деталь. У договорі немає опалення і сантехніки. Тому кілька класів на четвертому поверсі вже зробили без виводів під батареї.

Треба віддати належне батькам, які галопом проскочили стадії торгу, депресії та неприйняття і відразу зайшли у стадію «повбиваю усіх нафіг». Притягли районне і міське начальство на об’єкт, накрутили директора, закликали журналістів, навіть організували щось типу ополчення. Групи батьків щодня ходять на будову і шугають будівельників. Ті при появі народної дружини починають ворушитися та імітують діяльність.

Звичайно ж, як і кожен процес стихійної самоорганізації, не обійшовся без нюансів. Хтось кричить, що потрібно офіційно зібратися у зумі та обрати лідера. Лідера чого? – питаємо. «Лідера всього, протест має бути організованим». Хтось вперто під кожним коментарем висловлює думку, що на майданчик не можна заходити без каски. Хтось притягнув компромат сторічної давності на депутата, який нам допомагає писати запити. Ну і співвідношення активної меншості до активної більшості десь один до чотирьох.

Найгірше, що діти пішли на карантин із нормально функціонуючої школи. Так, не без недоліків: спортивної зали не було, хлопчачий туалет на третьому поверсі забивався весь час, підвіконня у коридорах не завадило б підновити. За кілька років до цього укріпили фундамент. Працювало ж усе нормально, чого їм не вистачало?! Школа була у десятці по ЗНО за всеукраїнським рейтингом.

«Вас рейдернули, – кажуть нам. – Це стандартна схема. Занадто у вас смачне приміщення».
Тут я згодна. У нас в Україні взагалі забагато всього смачного. І підозрюю, що схема рейдерства у них одна. В один прекрасний момент люди прокинуться і побачать рейдернуту армію, рейдернуту освіту, культуру, науку, руїни на місцях залізничного сполучення та зарослі мохом пожежні станції.

«А що ж ви хочете? – скажуть ті «зелені», яких залишать у кінці прикривати відхід. – Так получилося, ремонт – діло непрогнозоване».

Усі відео