Брифінг політичної партії «Європейська солідарність» за підсумками третьої сесії ВР ІХ скликання (відео)

Микола Княжицький: Ми стоїмо на сторожі українських культурних здобутків та самоідентифікації

 

«Європейська Солідарність» за підтримки українців відстояла українську мову від постійних посягань з боку влади і проросійських сил.Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький під час брифінгу.

«Армія. Мова. Віра. Це – цінності, без яких не можна побудувати ефективну, сильну країну. Днями всі були свідками того, як українське громадянське суспільство підтримало «Європейську Солідарність» у боротьбі за українську мову і неожливість вносити зміни до законодавства, які ініціювали «Слуги народу», – сказав він.

«Не вперше ми ставали на захист мови. Не раз нам вдавалося не дати ухвалити законопроекти, які планували перевести вищу освіту на іноземні мови з української, перенести час початку навчання українською в школах, або взагалі забрати обов’язковість вивчення всіх предметів українською мовою», – додав Микола Княжицький.

Народний депутат зазначив, що «Європейська Солідарність» послідовно відстоює українську культуру та ідентичність.

«Коли під час пандемії коронавірусу влада захотіла скоротити видатки на культуру, рішучий протест «Європейської Солідарності» дозволив повернути 70% фінансування Українському культурному фонду, Інституту книги, Держкіно. Наполягли на прозорому розподілі коштів у Держкіно. Ми були ініціаторами відзначення багатьох визначних заходів», – наголосив політик.

«Ми йшли в опозицію для того, щоб захистити наші культурні здобутки, самоідентифікацію, розуміння, що ми є і завжди будемо українцями. Ми не зрадимо свого слова, і ми обов’язково з вами переможемо», – підсумував Микола Княжицький.

Джерело

 

«Європейська Солідарність» як загін спецпризначенців у парламенті стоїть на сторожі засадничих цінностей і суверенітету держави – Артур Герасимов про підсумки року у Верховній Раді

 

Президент Зеленський і сформована ним парламентська монобільшість обдурили людей і стали найбільшим розчаруванням українського суспільства. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов на підсумковому брифінгу у Верховній Раді.

«Завершення літнього політичного сезону збіглося з річницею парламентських виборів, які відбулися рівно рік тому. Ми б хотіли констатувати, що ні особисто Зеленський, ні сформований ним склад монобільшості «Слуга народу» не просто не виправдали довіру людей, але й грубо і цинічно людей обдурили, стали найбільшим розчаруванням українського суспільства. Звичайно, не для нас, бо ми ніколи не мали ілюзій щодо цієї команди», – сказав Герасимов.

«Ми робили все від нас залежне, робимо і будемо робити, щоб мінімізувати шкоду, яку диктатура дилетантизму цієї команди завдає Україні. В парламенті «Європейська Солідарність» за підтримки громадянського суспільства змогла торпедувати безліч безглуздих ініціатив провладної команди», – зауважив співголова фракції.

Він зазначив, що «Європейська Солідарність» перш за все захистила незмінність довгострокових інтересів країни – рух до НАТО та ЄС.

«Ми оголосили «червоні лінії», які під тиском народу Зеленський не зміг переступити під час нормандського саміту в Парижі. «Європейська Солідарність» жорстко критикувала помилки влади, але при цьому підтримувала продовження реформ попередньої влади. Причому підтримка була принциповою, а часом і визначальною для ухвалення рішень, наприклад, у випадку зняття депутатської недоторканності чи ухвалення банківського «антиколомойського закону», – сказав Герасимов.

За його словами,«Європейська Солідарність» активно протистояла і буде протистояти політичним репресіям проти опозиції незалежно від того, яка організація чи партія стали об’єктом атаки з боку нинішньої влади.

Герасимов повідомив, що депутати «Європейської Солідарності» внесли на розгляд Верховної Ради 141 проект законів та постанов.

«Хотів би нагадати, що саме фракція «Європейська Солідарність» наполягла на скликанні позачергового засідання для боротьби з коронавірусом. Також за визначенням багатьох організацій саме депутати «Європейської Солідарності» стали лідерами за відвідуванням засідань під час карантину. Ми розробили власну програму виходу з кризи, постійно активно виступали і будемо виступати на захист малого та середнього бізнесу як в умовах коронавірусу і обмежувальних заходів, так і загалом», – запевнив співголова фракції.

Артур Герасимов зазначив, що одне з головних досягнень – зупинка наступу на позиції української мови як державної.

«Європейська Солідарність» разом з громадянським суспільством системно боролася за права медиків, військових та ветеранів російсько-української війни. Наші депутати постійно збирали інформацію з усіх куточків України про негайні потреби лікарень та спільно з Фондом Петра Порошенка надавали лікарям допомогу в боротьбі з епідемією. Лікарням було передано 130 тисяч захисних костюмів для лікарів, понад 40 тисяч ІФА тестів на коронавірус, майже півсотні апартів ШВЛ, 3 тисячі пульсоксиметрів та іншого обладнання майже на 100 млн грн», – сказав Герасимов.

Він також зазначив, що депутати фракції захищали в судах всіх, кого режим намагався і намагається репресувати, кинути за грати та примусити замовчати – це і Софія Федина, і Маруся Звіробій, Тетяна Чорновіл, Сергій Поярков, Сергій Стерненко, Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко. Ми були на всіх судах щодо п’ятого Президента України Перта Порошенка, бо там було не про Петра Порошенка – це було про атаку на саму українську державність», – наголосив співголова фракції.

Герасимов нагадав, що фракція «Європейська Солідарність» наполягає на створенні ТСК у справі вбивства Павла Шеремета.

«Розрекламований турборежим виявився пшиком, бо реформи в Україні практично згорнуто, а парламент займається переважно лобістськими корупційними законопроектами на зразок щойно ухваленого закону про гральний бізнес», – сказав Герасимов.

Він зазначив, що дуже влучну оцінку владі дали провідні міжнародні ЗМІ. «Вони написали дуже просто – реформи в Україні померли, а слово Зеленського сьогодні нічого не варте», – додав парламентар.

«Що стосується нашої фракції, то ми свідомі того, що працюємо у складних умовах як загін спецпризначенців, який стоїть на сторожі засадничих цінностей та суверенітету нашої держави. Ми зробимо все для того, щоб «червоні лінії» не були перейдені і в майбутньому. Також ми бачимо і відчуваємо, що підтримка з боку суспільства зростає, і щиро дякуємо всім українцям, які бачать потужну роботу фракції «Європейська Солідарність» в українському парламенті», – наголосив Артур Герасимов.

Джерело

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Влада Зеленського фактично зупинила європейську інтеграцію України

Ухвалені за часів Президента Порошенка зміни до Конституції щодо членства України в ЄС і НАТО захищають зовнішньополітичний вектор держави і не дають владі Зеленського розвернути країну. Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу.

«Ми бачимо, що засадничі норми щодо членства України в ЄС і НАТО, які були зафіксовані парламентом попереднього скликання, не дають в турборежимі на задній передачі розвернути країну в інший бік. Хоча ініціативи монобільшості дедалі більше руйнують наші міжнародно-правові зобов’язання, які ми як держава підписали з партнерами, зокрема з ЄС», – сказала вона.

«В результаті цього року були ухвалені близько 30 законів, які важливі для євроінтеграції, але всі ці закони були вкрадені з попереднього скликання і ухвалені в першому читанні. Вони мали бути перехідними, а відбулася їх перереєстрація під новими модними іменами. Очевидно, що ми їх підтримували, як політична сила, яка працювала над розробкою цих законопроектів. Адже ми вважаємо, що ми як країна маємо повернутися до свого дому в європейську родину», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Депутатка підкреслила, що виконавча влада не забезпечує нормативну базу підзаконних актів, які дозволять працювати євроінтеграційним законам.

«Законопроекти такі як законопроект про авторизованого оператора, які важливі для спільного митного транзиту, але також ті, які важливі для ухвалення рішення з боку європейського Союзу щодо приєднання України до так званого промислового безвізу. Це законопроекти про ринковий нагляд, технічне регулювання. Всі ці речі були підготовлені нами, але проблема в тому, що навіть ухвалені законопроекти зараз не працюють з огляду на відсутність реальної інституційної спроможності для забезпечення положень, підзаконних актів і всю ту рутинну роботу, яка має бути проведена виконавчою владою», – сказала народна депутатка.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що влада тільки декларує євроінтеграцію, а по суті вона майже зупинена.

«Влада бравурно декларує, що продовжує рухатись до Європейського Союзу, але у 2018-му році Угоду про асоціацію ми виконали на 52%, а в 2019 на 37%, з них 53% були виконані нашим Кабінетом міністрів у якому ми працювали. А Верховна Рада 12%. Це пов’язано з перезавантаженням влади і з тим, що Верховна Рада не працювала якийсь час, але ми бачимо, що турборежим не дав реального ефекту», – зауважила політикиня.

«Через те, що уряди Зеленського не спромоглися запропонувати порядок денний для виконання Угоди про асоціацію». Тому на сьогодні ми маємо важливі сфери в яких відстаємо від виконання завдань. Жодного закону, який стосується регулювання сфери транспорту, який необхідний для руху в ЄС не було ухвалено за цієї влади. В екології, фінансовому секторі, громадському здоров’ю, захисті прав споживачів відставання в ситуація не покращується», – зазначила народна депутатка.

«Ми не бачимо системних ініціатив від народних депутатів, але якщо ми подаємо свою ініціативу, то переважно настрій такий, що головне щоб це не була ініціатива «Європейської Солідарності». Але ми будемо боротися за рух в напрямку Європейського Союзу, тому що та система захищає права кожного громадянина і його добробут зростає», – підсумувала вона.

Джерело

«Європейська Солідарність» послідовно підтримує зміцнення обороноздатності України і захищає соціальні права військовослужбовців – генерал Забродський

«Європейська Солідарність» протягом року постійно тримала в центрі своєї уваги питання національної безпеки і оборони, послідовно зосереджувала основні зусилля на вдосконаленні законодавчої бази, яка стосується підтримки Збройних Сил України. Про це заявив народний депутат України, генерал-лейтенант Михайло Забродський на підсумковому брифінгу у парламенті.

«Нашими зусиллями було розглянуто законопроекти щодо статусу ветеранів війни і гарантій їх соціального захисту, питання стосувалося осіб з інвалідністю внаслідок війни, які набули права на обслуговування у відомчих закладах охорони здоров’я, надано можливість отримати статус учасника бойових дій проблемним категоріям військовослужбовців, визнано таким що втратив чинність стройовий Статут Збройних сил, і це лише початок наполегливої роботи з переробки статутів, які визначають життя, побут і виконання завдань військовими частинами і підрозділами.

Він зазначив, що депутати з фракції «Європейська Солідарність» взяли активну участь в розробці проектів законів комітету національної безпеки, оборони і розвідки, зокрема щодо соціального і правового захисту військовослужбовців, відпусток, мінімального розміру посадового окладу, оборонних закупівель.

«Вносилися і відстоювалися пропозиції і поправки до законів всіх без винятку в галузі безпеки і оборони, зокрема і тих, які подавала більшість. Зокрема закону про публічні закупівлі, оборони, щодо плану оборони України, щодо статусу учасника бойових дій добровольцям і учасникам добровольчих формувань, про питання застосування військовими силами озброєння і військової техніки під час особливого періоду, матеріальну відповідальність військовослужбовців, про введення нової системи військових звань, зокрема сержантського і вищого офіцерського складу тощо», – зазначив Михайло Забродський.

«Фракція послідовно голосувала за законопроекти, які сприяли посиленню соціально-правових гарантій ветеранів та інших осіб, які активно долучалися до відсічі збройної агресії РФ, а також таких, які спрямовані на посилення обороноздатності держави, впровадження стандартів НАТО в усі сфери діяльності. Зокрема, депутати здійснили кроки, пов’язані з підтримкою оборонної складової в бюджетній політиці, гарантованого фінансування і продовження роботи над ракетними програмами і програмами, які пов’язані з розробкою виробленням для збройних сил зразків озброєння і військової техніки. Крім того, депутати захищали права військовослужбовців і інтереси ЗСУ, зокрема, в ситуації, коли ДБР вилучало в одній із частин повітряних сил важливі елементи зенітно-ракетних комплексів чим ставило під загрозу здатність частин до виконання завдань», – зауважив народний депутат.

«Фракція буде послідовно підтримувати питання щодо обороноздатності нашої держави і захисту її національних інтересів. Чим менше буде проблем в нашій армії, тим менше буде проблем з нашою мовою і вірою», – наголосив генерал Забродський.

Джерело

 

Руслан Князевич: «Європейська Солідарність» змушена захищати парламентаризм від деструктивних ініціатив монобільшості

Фракція «Європейська Солідарність» фактично унеможливила наступ на український парламент, він залишається демократичним і таким, який дотримується Конституції України. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Руслан Князевич на брифінгу у Верховній Раді.

«Прикро в стінах українського парламенту на 30 – му році історії українського парламентаризму говорити про те, що впродовж останнього року наш фракція боронила український парламентаризм від зазіхань і фактичної його руйнації. З першого дня роботи парламенту в сесійний зал було внесено 7 законопроектів про внесення змін до Конституції, які ініціював президент України, і п’ять з них стосувалися фактично знищення парламентаризму в Україні», – сказав Князевич.

За його словами, найбільш чутливі – позбавити народних депутатів права суб’єктів законодавчої ініціативи або нав’язати парламенту такі інститути як уповноважених ВРУ, які замість парламентарів, замість сесійної зали, замість комітетів мали здійснювати контроль від імені парламенту за виконанням законів, що прямо суперечить Конституції України.

«Вдумайтеся, президент України нав’язував парламенту якісь дорадчі органи, які мали стати фактично законодавчим фільтром для внесення в сесійну залу будь – яких опозиційних законопроектів, які не подобаються владі. Я пишаюся тим, що ми спільними зусиллями – наша фракція за допомогою інших опозиційних фракцій – не допустили ухвалення цих законів в цілому, натомість ми активно виступаючи в сесійній залі дали можливість Конституційному суду під час відповідного розгляду висновку на відповідність Конституції, фактично взявши до уваги нашу позицію, викласти в своїй мотивувальній частині, де ми побачили нашу позицію як таку, яка вже є позицією Конституційного суду, що унеможливило прийняття наскоком в турборежимі цих недолугих і незрозумілих суспільству змін до Конституції», – зауважив Князевич.

Він зауважив, що інший важливий аспект, який був полем битви щодо недопущення руйнації парламентаризму – це наступ на закон про регламент Верховної Ради.

« Я нагадаю про вкрай важливі речі для того, щоб розуміти, наскільки були небезпечні такі зазіхання – це позбавити нашу фракцію й інші фракції, які не перебувають в більшості, можливості вносити законопроекти, позбавити нас можливості вносити правки до другого читання, позбавити нас можливості вносити постанови в разі, якщо порушена процедура прийняття законопроектів, щоб зупинити підписання такого законопроекту, – сказав депутат.

«Нарешті нас хотіли позбавити права звертатися із запитами до президента України. Так страшно було президенту, не дай Бог, щоб парламент в особі опозиції до нього звернувся з запитом, який він просто міг розглянути. Тим не менше нам вдалося не допустити таких змін», – додав парламентар.

Руслан Князевич висловив сподівання, що надалі до цих питань навіть повертатися не будуть.

«Окремі з них, такі як грубе, цинічне порушення Конституції в частині імперативного мандату, коли хотіли підмінити, адже в Конституції написано, що невходження або вихід депутата має наслідок втрати мандату, а хотіли написати «невходження та припинення його повноважень», тобто за рішенням фракції, що прямо суперечило Конституції і всім міжнародно-правовим зобов’язанням України. До нього навіть не дійшло в сесійній залі через нашу активну і дієву позицію», – сказав Князевич.

«Ми маємо першого в українській історії президента, який дозволяє собі грубо і цинічно порушувати Конституцію і місяцями не підписувати закони, які ухвалив українській парламент. Із майже 20 законопроектів, які були прийняті як закони, він під нашим тиском був змушений переважну більшість підписати. Залишилося кілька законів, які, я сподіваюся, ще до того часу, коли настане новий політичний сезон, ми спільно змусимо його підписати і виконати вимогу Конституції», – запевнив Князевич.

«Я пишаюся тим, що наша фракція фактично унеможливила наступ на український парламент і він залишається демократичним і таким, який дотримується Конституції України», – наголосив депутат.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії