Вечірнє зведення пресцентру Об’єднаних сил 11.07.2020 (фото, звіти ОБСЄ, мапа)
Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17:00 11 липня 2020 року
11 липня 2020 р. збройні формування Російської Федерації 1 раз порушили режим припинення вогню. Ворог застосував заборонені Мінськими домовленостями зразки озброєння на Приазов’ї.
Зокрема, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”, загарбники на світанку вели вогонь з мінометів калібру 120 мм і 82 мм на підступах до Водяного. Підрозділи Об’єднаних сил рішуче відповіли на вогневі дії противника, впевнено стримавши його агресію та змусивши окупантів повернутись до дотримання режиму «тиші».
На ділянках розведення №1, №2 та №3 обстрілів не зафіксовано.
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.
ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ
10 липня збройні формування Російської Федерації 17 разів порушили режим припинення вогню. Противник вів вогонь по позиціях Об’єднаних сил з мінометів калібру 120 мм і 82 мм, протитанкового ракетного комплексу, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Ворожу вогневу активність було зафіксовано неподалік 9 населених пунктів: Оріхове, Новолуганське, Авдіївка, Водяне, Невельське, Катеринівка, Лебединське, Троїцьке та Новотошківське.
За минулу добу внаслідок ворожих обстрілів, на превеликий жаль, один український захисник загинув, ще троє – отримали поранення. Командування Об’єднаних сил висловлює щирі та глибокі співчуття рідним і близьким загиблого героя, а пораненим воїнам бажає скорішого одужання.
10 липня представниками Національної поліції України зі складу Об’єднаних сил розкрито 3 грабежі, 9 крадіжок, 2 факти незаконного поводження зі зброєю та 2 факти незаконного поводження з наркотиками. Також виявлено 45 адміністративних правопорушень. Протягом доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 5 980 транспортних засобів та 4 998 осіб.
Через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на контрольовану Об’єднаними силами територію прибуло 497 осіб. В зворотному напрямку – 498 осіб. КПВВ «Новотроїцьке» та «Мар’їнка» з вини окупантів не функціонує.
Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.
Слава Україні!
Вчора під час обстрілу українських позицій російськими найманцями загинув захисник з Жидачівщини, молодший лейтенант…
Опубліковано Олександром Тіщенком Субота, 11 липня 2020 р.
Військовослужбовці Об’єднаних сил цілодобово допомагають гасити лісову пожежу в Луганській області
Починаючи з 6 липня, коли розпочалася масштабна лісова пожежа на Луганщині, військовослужбовці Об’єднаних сил відразу долучилися до боротьби зі стихійним лихом. За допомогою підрозділів Збройних Сил України пожежу вже локалізовано. Сьогодні від Збройних Сил України для приборкування природної стихії задіяно 123 армійці та 22 одиниці техніки.
Військова інженерна техніка продовжує ставити вогню загородження і площі горіння стають все меншими і меншими.
Бульдозери на артилерійському тягачі та інженерні машини розгородження відрізають шляхи розповсюдження вогню передусім на населені пункти.
Військовослужбовцями Об’єднаних сил цілодобово за допомогою БПЛА здійснюється аеро-розвідка лісу і ведеться спостереження за осередками загорянь. Вся зібрана інформація в он-лайн режимі передається пожежним командам для ефективнішої боротьби з вогнем.
Також з цивільним мешканцям працюють військові медики та інженерні підрозділи, які займаються підвозом питної води та допомагають місцевому населенню швидше відновити перекриті шляхи та зруйновані об’єкти
Особового складу для приборкання вогню вистачає і додаткових сил та засобів залучати не потрібно.
Довідково
Нагадаємо, пожежа виникла 6 липня на території Борівського та Охтирського лісництв біля села Осколонівка. Площа займання становила близько 50 га. Вранці 7 липня пожежу було локалізовано, проте через сильний поривчастий вітер швидкістю 20-25 м/с змінних напрямків та спеку відбулося поширення вогню на хвойні лісові квартали поблизу сіл Капітанове та Воронове, а також на територію села Смолянинове і дачний кооператив “Вовче озеро”.
В ході кількаденного візиту на Донбас, посли чотирьох республік – Польщі, Латвії, Словаччини та Естонії передали гуманітарну допомогу військовим та лікарям
Окрім участі в святкуванні 6-ї річниці визволення від російської окупації міст Східної України, представники міжнародної делегації відвідали місцеві лікарні та військові частини.
Так, перебуваючи у Слов’янську іноземні гості мали змогу побачити завершальний етап ремонту і дообладнання будівлі «Обласна клінічна психіатрична лікарня м. Слов’янськ», кошти на який виділили латвійці. Відвідали делегати і медиків у «Слов’янській центральній районній лікарні» та оглянули хірургічного відділення і операційний блок інтенсивної терапії, де розміщуватиметься нове медичне обладнання, яке було надано у вигляді гуманітарної допомоги.
– Це вже 20 вантаж від Латвії в якості медичного обладнання, – сказав Юріс Пойканс, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні. – Ми й надалі будемо підтримувати Донбас, допоки буд потрібна наша допомога. Також, ми вирішили започаткувати дружбу між містами наших країн. Відтепер у Попасній та Бахмуті є міста-побратими у Латвії.
Також, Латвійська Республіка передала понад 5 тонн гуманітарної допомоги для постраждалих внаслідок пожежі на Луганщині. А в рамках боротьби з COVID-2019 посли також передали 2 апарати ШВЛ, засоби індивідуального захисту та дезінфікуючи засоби для поверхонь.
Вантаж був переданий кандидатом на посаду Почесного консула Латвійської Республіки в Донецькій області Олександром Павенком та доправлений силами військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил.
Щоденний звіт №163/2020, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 10 липня 2020 року
На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30 9 липня 2020 року (за східноєвропейським літнім часом)
Ця публікація надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією є текст англійською мовою
Короткий виклад
- Місія констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та збільшення кількості таких порушень у Луганській області, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
- Безпілотний літальний апарат СММ малого радіуса дії зафіксував пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури поблизу Горлівки.
- Члени збройних формувань як і раніше забороняли патрулям Місії доступ на блокпостах уздовж офіційних дорожніх коридорів у Донецькій і Луганській областях*.
- Місія продовжувала здійснювати моніторинг на ділянках розведення сил і засобів в районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського.
- Спостерігачі бачили, як мирні жителі стояли в черзі в напрямку підконтрольних та непідконтрольних урядові районів на контрольному пункті в’їзду‑виїзду в Станиці Луганській.
- Свободу пересування патрулів СММ і далі обмежували*.
Мапа згаданих у звіті населених пунктів
Оперативний звіт СММ ОБСЄ №37/2020 «Члени збройних формувань і далі забороняли СММ доступ на блокпостах у Донецькій і Луганській областях»
Цей звіт надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією звіту є текст англійською мовою
Із 4 до 10 липня члени збройних формувань знову не пропускали патрулі Місії до непідконтрольних урядові районів при спробах проїзду/проходу офіційними дорожніми коридорами: 5 разів у Донецькій області та 6 разів у Луганській області. На додачу до цього, патруль СММ 1 раз не пропустили при спробі проходу до підконтрольних урядові районів у Луганській області.
4, 5, 6, 7, 8, 9 та 10 липня на блокпості південніше мосту біля Станиці Луганської (15 км на північний схід від Луганська) члени збройних формувань продовжували відмовляти патрулям Місії у проході до непідконтрольних урядові районів у шести випадках і ще в одному випадку — до підконтрольних урядові районів, пояснивши це обмеженнями через COVID-19.
10 липня на блокпості біля н. п. Горлівка (непідконтрольний урядові, 39 км на північний схід від Донецька) член збройних формувань заборонив патрулю Місії проїзд до непідконтрольних урядові районів, мотивувавши це обмеженнями через COVID-19. СММ знову зафіксувала металеве загородження та шипи поперек дороги, а також попереджувальний знак про мінну небезпеку.
6 липня на блокпості західніше н. п. Верхньошироківське (кол. Октябр; непідконтрольний урядові, 85 км на південь від Донецька) патруль Місії не зміг проїхати до непідконтрольних урядові районів через наявність протитранспортних загороджень поперек дороги. Крім цього, 10 липня озброєний член збройних формувань заборонив патрулю Місії проїзд до непідконтрольних урядові районів із причини обмежень через COVID-19.
7 та 9 липня на блокпості поблизу н. п. Олександрівка (непідконтрольний урядові, 20 км на південний захід від Донецька) члени збройних формувань не пропускали патрулі Місії до непідконтрольних урядові районів, пославшись в одному випадку на «відсутність дозволу від осіб, яким належить фактичний контроль», а в іншому випадку на те, що блокпост закритий.
Місія почала стикатися з регулярними недопусками під час спроб перетину до непідконтрольних урядові районів на блокпостах збройних формувань у Донецькій області з 21 березня та в Луганській області з 23 березня (див. попередні оперативні звіти СММ). Такі обмеження свободи пересування Місії через лінію зіткнення перешкоджають виконанню її мандата по всій країні.
9 липня СММ отримала інформацію про те, що обмеження з боку збройних формувань щодо можливості проїзду спостерігачів до непідконтрольних урядові районів будуть послаблені найближчим часом.
***
Що стосується коронавірусної інфекції COVID-19, СММ запровадила у своїх операційних процедурах низку жорстких запобіжних заходів, Зокрема суворе дотримання правил соціального дистанціювання під час спілкування як із колегами, так і зовнішніми співрозмовниками, щоденне вимірювання температури тіла, використання засобів індивідуального захисту та зменшення кількості співробітників в автомобілях.