Повертаючись до інтерв’ю Петра Порошенка телеканалу CNN (відео)

Тарас Чорновіл

З інтерв’ю Петра Порошенка телеканалу CNN змогли ознайомитися вже всі, крім, звісно, певного кола “українських” журналістів та редакторів… Але пост-фактум пару акцентів усе ж слід розставити.

Найвідоміший американський телеканал умисно зробив та опублікував це інтерв’ю в найбільш рейтинговому новинно-аналітичному випуску в дні, коли в Україні колаборантсько-окупаційна влада кинула всі сили й засоби на репресії проти Президента Петра Порошенка. На CNN такі речі випадковими не бувають – це дуже показовий знак підтримки й солідаризації.

Не зовсім типовим для CNN стало використання відеоряду, яким супроводжували інтерв’ю. Відео чи фото в матеріалах CNN використовують часто, але у сюжетах про певні події. Для супроводу інтерв’ю іноді додають пару знимок чи сюжетів, які мають більш-менш врівноважено показувати якісь персональні й політичні події з життя співрозмовника. У даному випадку все пішло за жорстким сценарієм підкреслення політичної підтримки й акцептації дій президента Порошенка.

Спершу нейтральні фото з Болтоном та слуханнями, оскільки коротке новинне інтерв’ю містило питання про оцінку Порошенком нинішньої американської ситуації. Але далі маємо чіткий відеоряд, який говорить сам за себе: фото з підкресленням нікчемності нинішнього, “з дозволу сказати, щоб не виразитися”, посідача офісу на Банковій. Далі фото й сюжети, які наочно демонструють двопартійну підтримку Петра Порошенка і його політики в США, включно з кадрами, коли йому стоячи аплодують члени обох палат. І для підсумку – кадри захисників України. CNN дуже добре розуміє значення і вплив своїх сюжетів у цілому світі, щоб просто так розкидатися подібним підбором емоційного відеоряду. Це дуже чітко акцептована політична й суспільна підтримка. Тут ніби нагадування зеленій колаборантській команді, що США саме таким пам’ятають і знають Президента України Порошенка, сприймають його своїм партнером, акцептують його патріотичну й сильну політику. А безпідставні переслідування Президента посіпаками зєпридента будуть сприйняті не лише з осудом, але й як такі, що кидають виклик ціннісним орієнтирам. А за це вже звично вуха обривають…

На відміну від Бубочки, який, виконавши місію “собаки Павлова”, піддався на розкручену в РФ провокацію та вляпався в американську виборчу ситуацію, за що відразу отримав гучного ляпаса по морді від обох сторін, Порошенко вийшов з ситуації з гідністю мудрого політика.

Порошенко ні разу не проектував свої власні проблеми з нинішніми узурпаторами на інтереси України. Тут уже не тільки зеленим політикам учитися державній мудрості (та вони й навряд чи надаються до дресури такого рівня), а й політикам маститішим. Згадайте, як ми завдяки західним лідерам дізналися, що Жуля та її соратники випрошували в ЄС не підписувати Угоду про асоціацію, доки вона не на свободі.

І загалом – у короткому інтерв’ю обоє зробили максимально багато для розуміння ситуації й донесення позицій. Петро Порошенко дуже вміло відповів на запитання й підвів американську аудиторію до необхідних висновків, а потужний і впливовий журналіст уміло прийняв паси й граціозно передав їх своїм глядачам. А ще Fareed Zakaria зробив те, на що не вистачило ні розуму, ні порядності, ні людяності нашому зеленому непорозумінню. Він висловив співчуття Петру Порошенку з родинним горем.

Через обмеження з причин конфіденційності несанкціоновані публікації CNN на більшості носіїв заблоковані, але тут посилання на офіційне джерело, тому можна проглянути саме інтерв’ю разом із блискуче підібраним відеорядом.