Прес-брифінг Віталія Кличка щодо ситуації в Києві в умовах запроваджених протиепідемічних заходів (відео)

 

Віталій Кличко: «У Києві 107 осіб, хворих на коронавірус, ще один випадок – серед медиків»

Уже 107 осіб в Києві мають підтверджений діагноз захворювання на COVID-19. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«За минулу добу в Києві вірус вразив ще 5 людей. Кількість киян, які мають підтверджений діагноз на коронавірус, сьогодні – 107», – сказав Віталій Кличко.

Він зауважив, що із лабораторно підтверджених випадків, які місто отримало від Державної установи «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» серед захворівших: четверо чоловіків віком від 45 до 49 років та одна жінка – медичний працівник. Їй 55 років. Один з пацієнтів – в Олександрівській лікарні столиці. Інші – на самоізоляції, лікуються вдома під контролем лікарів.

Разом із тим, на сьогодні експрес-тестами в столиці протестовано майже 1 900 киян. Лабораторно оброблено 813 зразків. Ще на дослідженні в Державній установі «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» – 218 зразків.

«Ми розпочали тестувати всіх пацієнтів із діагнозом «запалення легенів». Бо в багатьох випадках ускладненням перенесеного захворювання є саме враження легенів», – додав мер Києва.

Віталій Кличко подякував столичним лікарям, які в ці тижні, ризикуючи своїм здоров’ям та життям консультують, лікують та рятують киян.

Джерело

 

Віталій Кличко: «Доплата лікарям інфекційних відділень, які рятують киян від коронавірусу, становитиме від 5 до 10 тисяч гривень»

Доплата лікарям інфекційних відділень, які рятують киян від коронавірусу, становитиме від 5 до 10 тисяч гривень. Перші виплати медики столиці отримають вже за квітень. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«На позачерговому засіданні Київрада збільшила фінансування медичних закладів в умовах боротьби з COVID-19. На доплати столичним медикам виділили майже 894 мільйони гривень. Йдеться про всі медзаклади другої ланки охорони здоров’я. Особливу увагу і додаткове фінансування отримають медичні працівники, що працюють і працюватимуть із хворими на коронавірус», – зазначив Віталій Кличко.

Доплата лікарям інфекційних відділень, де рятують і рятуватимуть киян від вірусу, становитиме приблизно від 5 до 10 тисяч гривень. Перші виплати медики столиці отримають вже за квітень.

Також мер Києва подякував столичним лікарям, які в ці тижні, ризикуючи своїм здоров’ям та життям консультують, лікують і рятують киян.

«Я хочу ще раз звернутися до всіх: не нехтуйте своїм здоров’ям! Як тільки відчуваєте недомагання – телефонуйте сімейному лікарю. Якщо ж почуваєтеся зле – викликайте швидку», – підкреслив він.

Джерело

 

Віталій Кличко: «У столиці вже працює моніторинговий центр для контролю за дотриманням правил самоізоляції»

У столиці створений і вже працює спеціальний моніторинговий центр для контролю за дотримання киянами правил самоізоляції. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Ми створили в Києві моніторинговий центр за контролем дотримання самоізоляції хворими в легкій формі, що лікуються вдома та контактерами з хворими. А також – правил обсервації людьми, які повернулися з країн, де зафіксовані випадки COVID-19. Моніторинговий центр вже працює над збором інформації від: сімейних лікарів, «Київського лабораторного центру МОЗ України», Державної прикордонної служби, Головного управлінням Нацполіції, інших служб, від мешканців міста. Ми створюємо єдину базу, щоб більш ретельно контролювати можливі шляхи розповсюдження вірусу», – сказав Віталій Кличко.

За словами мера, на сьогодні центр отримав інформацію про:

– 37 тисяч киян, які перетнули державний кордон з 11 березня цього року;
– про 435 киян, які є контактерами з хворими;
– та 107 підтверджених хворих. Частина з яких лікується вдома на самоізоляції.

«Моніторинговий центр не тільки збирає інформацію. А й контролюватиме дотримання режиму самоізоляції. Та допомагатиме тим, хто ізолювався, вчасно отримати необхідну медичну допомогу. Підкреслю. Моніторинг розпочався», – наголосив мер Києва.

Відповідальність за порушення режиму карантину, самоізоляції або обсервації буде наступною:

– Перше порушення – штраф у 17 000 грн,
– Друге – штраф 34 000 грн,
– Третє – кримінальна відповідальність.

«Кияни теж мають долучатися. І надавати інформацію про відомі їм випадки захворювань чи людей, які контактували з потенційно хворими. Це непроста робота. Але тільки об’єднавши зусилля ми зможемо локалізувати і зупинити розповсюдження вірусу», – підкреслив Віталій Кличко.

Також мер відповів на запитання журналістів, щодо санкцій стосовно тих, хто в умовах обмежувальних заходів влаштовує пікніки.

«Я переконаний, якщо люди не розуміють слів і пояснень, не дотримуються правил – вони повинні за це платити! Поки на тих, хто влаштовує масові гулянки в парках та зонах відпочинку, має складати протоколи поліція. Зараз вже підключаються комунальні служби – працівники благоустрою, муніципальна охорона та інші служби. Вони складатимуть протоколи і виписуватимуть штрафи від 1 700 до 3 400 гривень за порушення правил благоустрою тими, до кого не дійшло, що в місті запроваджені обмеження», – підкреслив Віталій Кличко.

Джерело

 

Володимир Кличко звернувся до українців: «Я не хочу, щоб Україну біда торкнулася в такому масштабі, як деякі інші країни»

Легендарний чемпіон світу з боксу у суперважкій вазі Володимир Кличко звернувся до киян та всіх українців із закликом дотримуватися обмежень та залишатися вдома. Відеозвернення він записав у США, де зараз перебуває, і де сьогодні дуже багато випадків захворювання та смертей від коронавірусу. Звернення Володимира мер Києва Віталій Кличко оприлюднив під час своєї щоденної онлайн прес-конференції.

«У нинішній кризі і виклику, через який проходить весь світ головний принцип: якщо ти вдома, значить – захищений. І я не перебільшую! Полетівши до спалаху  пандемії, я сьогодні далеко від України. І змушений поки залишатися тут. Але я подумки з вами –  на Батьківщині. Сьогодні складна ситуація всюди. У Сполучених Штатах вірус лютує і стрімко розповсюджується. Запроваджені жорсткі  обмежувальні заходи. Багато хворих і, на жаль, багато людей померли. Їх кількість зростає в прогресії», – підкреслив Володимир Кличко.

Він зазначив, що навіть у США, при такій кількості хворих, не вистачає масок, засобів захисту, місць в лікарнях. За його словами, наприклад, в Нью-Йорку, в Централ-парку, розгорнули польовий шпиталь.

«Я не хочу, щоб Україну біда торкнулася в такому масштабі. І головне, що потрібно робити – дотримуватися запобіжних заходів і обмежень. Я знаю, що мер Києва сьогодні робить все, щоб місто не було охоплене вірусом! Допоможіть йому! Допоможіть врятувати себе! Врятувати своє місто. І, повірте, коли вам кажуть залишитися вдома, це значить – врятувати себе! Інакше масштаби трагедії, яка розгортається, будуть катастрофічними. Бережіть себе! Залишайтеся вдома. Повірте, ніяка зустріч не варта того, щоб ставити на ваги своє життя!» – наголосив Володимир Кличко.

Джерело

 

Віталій Кличко прокоментував ухвалення антикризового закону №3275: «По суті – це грабунок місцевих бюджетів»

Через вже запроваджені зміни у податковому законодавстві після ухвалення антикризового закону №3275, місцеві бюджети матимуть втрати щонайменше 12,4 млрд грн. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Всупереч позиції Президента і Прем’єра, яку вони задекларували на зустрічі з мерами, депутати не дослухалися до вимог місцевих громад. І ухвалили законопроект, в якому створили несправедливі умови для бізнесу. Та забезпечили окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків до бюджетів всіх рівнів. Тільки втрати бюджету столиці – в умовах боротьби з коронавірусом – становитимуть близько 1,6 млрд грн», – наголосив Віталій Кличко.

За його словами, через схвалення законопроекту № 3275, у громад не буде коштів на зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям, працівникам транспорту і ЖКГ.

«Бо депутати врахували тільки частину пропозицій асоціації. І схвалили половинчасті рішення. Наприклад, надали відстрочку по сплаті податку на землю і нерухомість і бізнесу, що не працює, і тому, що працює! Надав місцевому самоврядуванню можливість ухвалювати рішення про перегляд ставок тільки по єдиному податку. А також – позбавив у березні громадян коштів від оренди паїв, забезпечивши таким чином прибутки агрохолдингам. Це несправедливо!» – підкреслив Віталій Кличко.

Джерело

 

Володимир Кличко: «Столична влада облаштувала дві бази для перебування киян на обсервації»

Столична влада облаштувала дві бази для перебування киян на обсервації. Там є все необхідне для тимчасового проживання. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Маже всі країни світу, що повертають своїх громадян, запровадили таку практику. І Київ, від початку обмежувальних заходів, наголошував на необхідності такого кроку. Столична влада облаштувала дві бази для перебування киян на обсервації. Там є все необхідне для тимчасового проживання. Мешканці міста за це не платитимуть. Одна з баз – на 200 ліжок – у Чорнобильській лікарні на Лісовому масиві», – повідомив мер Києва.

Він зазначив, що питанням обсервації людей, що прибували авіарейсами вчора і позавчора, займалася не столиця. Людей повертало не місто. І до міської влади з приводу їх розміщення не зверталися.

«Але місто підготовлене і ми можемо розміщати киян, яким треба буде пройти обсервацію. І я не втомлюся закликати всіх дотримуватися правил і обмежень! Це – ваше здоров’я і життя! А також – безпека всіх мешканців міста!», – наголосив Віталій Кличко.

Джерело