Вечірній брифінг пресцентру Об’єднаних сил 24.03.2020 (звіт ОБСЄ, мапа)

Упродовж поточної доби, 24 березня 2020 р., збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП-1, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” було здійснено чотири обстріли, а саме:
поблизу Красногорівки – зі станкового протитанкового гранатомета;
у районі населеного пункту Березове – зі станкового протитанкового гранатомета та великокаліберних кулеметів;
поруч з Мар’їнкою – зі станкового протитанкового гранатомета;
поблизу Павлополя – з автоматичного станкового гранатомета, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Три обстріли було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, а саме:
неподалік Новоолександрівки – з мінометів калібру 82 мм – 4 міни;
поруч з Кримським – з 82-мм мінометів – 10 мін та озброєння БМП-1;
поблизу Новотошкіського – з мінометів калібру 82 мм – 11 мін та станкового протитанкового гранатомета.

Сьогодні, 24 березня, внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

Підрозділи Об’єднаних сил, які обороняються, використовували наявні вогневі засоби та дали збройним формуванням Російської Федерації адекватну відповідь.

СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ 24 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУ

На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується. Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.

На ділянці розведення №2 та №3 обстановка стабільна. Тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

23 березня збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Водяне, Красногорівка, Авдіївка, Шуми та Новотошківське.

Вчора представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об’єднаних сил, серед цивільного населення розкрито 13 крадіжок, 3 шахрайства та 11 фактів незаконного зберігання наркотичних речовин. Також виявлено 67 адміністративних правопорушень.

Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на контрольовану Об’єднаними силами територію в’їхали 6 осіб та два транспортні засоби. У зворотному напрямку лінію зіткнення перетнули 6 осіб та два транспортні засоби.

Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі “Жовтий”, який введено 28 жовтня 2019 року.

Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.

Слава Україні!

Джерело

 

Щоденний звіт №70/2020, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 24 березня 2020 року

На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30 23 березня 2020 року (за східноєвропейським часом)

Ця публікація надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією є текст англійською мовою

Короткий виклад

  • СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та збільшення кількості таких порушень у Луганській області, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
  • Місія продовжувала здійснювати моніторинг на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського.
  • СММ зафіксувала 5 одиниць озброєння, розміщених із порушенням ліній відведення з обох боків лінії зіткнення.
  • Місія зафіксувала протитанкові міни в підконтрольних і непідконтрольних урядові районах.
  • СММ продовжила моніторинг заходів, пов’язаних зі спалахом COVID-19, на блокпостах у Донецькій і Луганській областях. Спостерігачі не зафіксували переміщень цивільних осіб через контрольні пункти в’їзду-виїзду та відповідні їм блокпости.
  • Місія сприяла встановленню локального режиму припинення вогню та здійснювала моніторинг його дотримання для уможливлення робіт із розмінування поблизу Красного Яру, а також ремонтних робіт на життєво важливих об’єктах цивільної інфраструктури поблизу Оленівки та Майорська.
  • Команди СММ і далі стикалися з обмеженнями свободи пересування, зокрема на блокпостах збройних формувань поблизу Станиці Луганської, Оленівки та Кремінця, де члени збройних формувань не пропускали патрулі Місії до непідконтрольних урядові районів Луганської і Донецької областей, а також біля пункту пропуску на кордоні в непідконтрольній урядові Вознесенівці*.