Вечірній брифінг пресцентру Об’єднаних сил 22.03.2020 (фото, звіт ОБСЄ, мапа)

Упродовж поточної доби, 22 березня 2020 р., збройні формування Російської Федерації один раз порушили режим припинення вогню із забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Противник обстріляв наші позиції у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” неподалік населеного пункту Водяне із мінометів калібру 82 мм, випустивши 5 мін.

Військовослужбовці Об’єднаних сил вжили необхідних заходів для припинення вогневої провокації противника.

Сьогодні, 22 березня, внаслідок ворожого обстрілу втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ 21 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУ

На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується. Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.

На ділянці розведення №2 та №3 обстановка стабільна. Тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

21 березня збройні формування Російської Федерації 9 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Водяне, Красногорівка, Новотроїцьке, Мар’їнка, Новотошківське, Попасна, Новолуганське та Новгородське.

Вчора представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об’єднаних сил, серед цивільного населення розкрито 4 крадіжки, 1 факт незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами, а також 8 фактів незаконного зберігання наркотичних речовин. Також виявлено 56 адміністративних правопорушень.

Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на контрольовану Об’єднаними силами територію в’їхали 66 осіб та 15 транспортних засобів. У зворотному напрямку лінію зіткнення перетнули 199 осіб та 24 транспортних засоби. У пропуску через лінію розмежування, з різних причин, було відмовлено 5 особам.

Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі “Жовтий”, який введено 28 жовтня 2019 року.

Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.

Слава Україні!

Джерело

 

Відсьогодні в районі проведення операції Об’єднаних сил припинено пропуск через лінію розмежування осіб та транспортних засобів

Такі заходи запроваджені з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції.

Проте, враховуючи виняткові обставини, було прийнято 35 індивідуальних рішень щодо пропуску громадян через КПВВ у зв’язку з критично важливими життєвими ситуаціями.

Наголошуємо, що у подальшому, на період дії обмежень, пропуск осіб через лінію розмежування буде можливий лише за надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів.

Командування Об’єднаних сил закликає громадян з розумінням ставитися до тимчасових обмежень та враховувати їх при плануванні своїх поїздок через лінію розмежування.

Джерело

 

Щоденний звіт №68/2020, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 21 березня 2020 року

На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30 20 березня 2020 року (за східноєвропейським часом)

Ця публікація надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією є текст англійською мовою

Короткий виклад

  • У Донецькій і Луганській областях СММ констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
  • Спостерігачі зафіксували спричинені обстрілом пошкодження закритої школи в Донецьку.
  • Місія продовжила здійснювати моніторинг ситуації на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого і Петрівського. СММ зафіксувала порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення в районі Петрівського.
  • Місія зафіксувала протитанкові міни (деякі вперше) біля Богданівки, Санжарівки та Веселогорівки, а також фрагменти боєприпаса поблизу Красного Яра.
  • СММ і далі спостерігала за заходами, яких вживають на пунктах пропуску в Донецькій та Луганській областях з огляду на спалах COVID-19, де спостерігачі зафіксували дуже обмежене переміщення цивільного населення.
  • Місія сприяла встановленню локального режиму припинення вогню та здійснювала моніторинг його дотримання для уможливлення проведення робіт із розмінування біля Красного Яра та ремонтних робіт на цивільних об’єктах життєзабезпечення в районах Щастя, Голубівського, Березівського, Залізного та Горлівки.
  • Спостерігачі і далі стикалися з обмеженнями свободи пересування, зокрема на чотирьох блокпостах збройних формувань на півдні Донецької області та в Донецьку.