Зведення станом на 07:00 14 січня 2020 року (фото, звіт ОБСЄ, мапа)
13 січня збройні формування Російської Федерації 6 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив один обстріл по нашим позиціям поруч з Василівкою, де застосував стрілецьку зброю.
П’ять обстрілів було зафіксовані в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, а саме:
неподалік населених пунктів Зайцеве та Луганське – зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів;
поруч з Оріховим – зі 120-мм мінометів противник випустив 20 мін та мінометів калібру 82 мм – 10 мін, а також автоматичних станкових гранатометів;
поблизу з Новотошківським – з мінометів калібру 120 мм та 82мм – по 3 міни;
неподалік Новолуганського – з ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Вчора, 13 січня, у результаті ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було.
З початку цієї доби російські окупаційні війська вогневої активності не проявляли.
За поточну добу втрат з нашого боку немає.
«Допомога Схід»: на Донеччину доставлено понад 20 тонн гуманітарного вантажу
У м. Мар’їнка Донецької області в рамках стратегічного проєкту «Допомога Схід» відбулася чергова передача гуманітарного вантажу.
Понад 20 тонн будівельних матеріалів передано до військово-цивільних адміністрацій м. Красногорівка та м. Мар’їнка, комунальних лікувально-профілактичних установ «Мар’їнська центральна районна лікарня» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Мар’їнської районної ради.
Заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв, який є ініціатором згаданого проєкту, особисто прибув на Донеччину, щоб не лише передати гуманітарний вантаж, а й безпосередньо на місці вивчити нагальні проблемні питання. У медичних лікувальних закладах міста Мар’їнка він поспілкувався з лікарським та сестринським персоналом, оглянув палати, операційні й інші приміщення.
Як зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв, 20 тонн будматеріалів, а це практично 5000 кв. м бельгійського покрівельного руберойду, підуть на перекриття та ремонт дахів лікарень, а також приватних осель, що були пошкоджені внаслідок обстрілів російських окупантів. Загальна вартість наданої допомоги становить майже 800 тис. грн.
– Проєкт «Допомога Схід» є вкрай затребуваним на сьогодні, насамперед в населених пунктах, які розмішені безпосередньо поблизу лінії зіткнення. Тому ця гуманітарна ініціатива буде й надалі розвиватися та продовжуватися. Найближчим часом відбудеться передача чергової гуманітарної допомоги медичного призначення до територіального медичного об’єднання Станиці Луганської, Світлодарської міської лікарні та обласного центру травматології у м. Лиман. Сума допомоги становитиме майже 800 тис. грн, – повідомив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
За його словами, крім необхідного обладнання та устаткування, планується, що медичні заклади отримають одноразові захисні покриття для операційних, набори для проведення медичних втручань, набори для передопераційної підготовки та промивання ран, одноразовий одяг для медперсоналу, одноразові медичні інструменти, засоби гігієни для важкохворих та набори для лікування опіків.
Загалом від початку роботи стратегічної гуманітарної ініціативи «Допомога Схід» на Донбас було доправлено 65 тонн цільової благодійної допомоги переважно медичного призначення на суму понад 15 мільйонів гривень. Пріоритетний напрямок – підтримка й забезпечення діяльності медичних закладів, які розташовані у населених пунктах, наближених до лінії зіткнення.
Щоденний звіт № 9/2020, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 13 січня 2020 року
На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30, 12 січня 2020 (за східноєвропейським часом)
Цей звіт надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією звіту є текст англійською мовою
Короткий виклад
- У період із вечора 10 до вечора 11 січня СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
- У період із вечора 11 до вечора 12 січня Місія констатувала подальше зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та збільшення кількості таких порушень у Луганській області, якщо порівнювати з попередньою добою.
- Унаслідок обстрілу в непідконтрольній урядові Голубівці Луганської області чоловік зазнав поранень і пошкоджено цивільні будинки.
- Поблизу підконтрольного урядові Новолуганського Донецької області, за оцінкою, у напрямку безпілотного літального міні‑апарата СММ стріляли зі стрілецької зброї.
- Місія продовжувала здійснювати моніторинг ситуації на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського.
- Команда СММ знову зафіксувала протитанкові міни біля Водяного та Пікуз.
- Спостерігачі бачили довгі черги цивільних осіб на пунктах пропуску уздовж лінії зіткнення.
- Свободу пересування Місії і далі обмежували, зокрема поблизу Верхньошироківського, Маркиного, Новоазовська та Заїченка — усе в непідконтрольних урядові районах Донецької області.