Вечірній брифінг пресцентру Об’єднаних сил 31.12.2019 (звіти ОБСЄ, мапа)

Впродовж поточної доби, 31 грудня 2019 р., збройні формування Російської Федерації 1 раз порушили режим припинення вогню. З озброєння БТР противник обстріляв позиції наших підрозділів поблизу населеного пункту Зайцеве, що у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”.

Сьогодні, 31 грудня, внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ 31 ГРУДНЯ 2019 РОКУ

На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується. Перевезення населення між відновленим мостом та КПВВ “Станиця Луганська” здійснюється автобусом та двома електромобілями. Перевезено близько 4100 пасажирів. Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.

На ділянках розведення №2 та №3 обстановка стабільна. тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

30 грудня збройні формування Російської Федерації 2 рази порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв позиції наших підрозділів із снайперських гвинтівок.

Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Новомихайлівка та Піски.

Внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення.

Вчора, представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об’єднаних сил, серед цивільного населення розкрито 1 вбивство, 1 крадіжка, 1 грабіж та 8 фактів зберігання наркотичних засобів. Також виявлено 35 адміністративних правопорушень.

Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на контрольовану Об’єднаними силами територію в’їхали 10800 осіб та 1512 транспортних засобів. У зворотному напрямку лінію зіткнення перетнули 12360 осіб та 1587 транспортних засобів. В пропуску через лінію розмежування, з різних причин, було відмовлено 42 особам.

Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі “Жовтий”, який введено 28 жовтня 2019 року.

Слава Україні!

Джерело

 

Українська сторона СЦКК сприяє відновленню цивільної інфраструктури Донбасу

Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що українська сторона СЦКК спільно з СММ ОБСЕ активно сприяє проведенню ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури Донбасу.

Українською стороною СЦКК у 2019 році опрацьовано близько 880 заявок на забезпечення ремонтно-відновлюваних робіт пошкодженої інфраструктури. По 56% заявок отримано гарантії безпеки від Збройних Сил України і тільки 41% заявок підтримано окупаційними адміністраціями Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Представники української сторони СЦКК й надалі продовжуватимуть своєчасно і якісно виконувати заходи, спрямовані на підтримання безпеки та відновлення пошкодженої цивільної інфраструктури Донбасу.

Джерело

 

Щоденний звіт № 308/2019, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 31 грудня 2019 року

На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30, 30 грудня 2019 (за східноєвропейським часом)

Цей звіт надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією звіту є текст англійською мовою

Короткий виклад

  • У Донецькій і Луганській областях СММ констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попередньою добою.
  • Спостерігачі вперше бачили камеру й антену на ділянці розведення сил і засобів у районі Золотого.
  • Місія продовжувала здійснювати моніторинг ситуації на ділянках розведення в районах Станиці Луганської та Петрівського.
  • СММ сприяла установленню локального режиму припинення вогню та здійснювала моніторинг його дотримання для уможливлення ремонту водозабірних свердловин біля Слов’яносербська, а також продовжувала сприяти забезпеченню функціонування Донецької фільтрувальної станції.
  • Свобода пересування Місії залишалася обмеженою, зокрема на блокпостах збройних формувань біля Верхньошироківського і Приморського, а також до об’єкта поблизу Михайлівки*.

Завантажити повну версію звіту (PDF)

Таблиця порушень режиму припинення вогню

Мапа згаданих у звіті населених пунктів

Джерело

 

Щоденний звіт № 307/2019, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 30 грудня 2019 року

На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30, 29 грудня 2019 (за східноєвропейським часом)

Цей звіт надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією звіту є текст англійською мовою

Короткий виклад

  • У період із вечора 27 до вечора 28 грудня Місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
  • Із вечора 28 до вечора 29 грудня СММ констатувала подальше збільшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та зменшення кількості таких порушень у Луганській області, якщо порівнювати з попередньою добою.
  • Місія здійснювала моніторинг та сприяла на місцях проведенню обміну утримуваними особами між Україною та окремими районами Донецької та Луганської областей.
  • Спостерігачі констатували, що обхідний міст на ділянці розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської демонтовано. СММ продовжувала здійснювати моніторинг ситуації на ділянках розведення у районах Петрівського та Золотого.
  • Місія сприяла встановленню локального режиму припинення вогню та здійснювала моніторинг його дотримання задля уможливлення буріння водозабірних свердловин біля Паньківки та ремонту водозабірного трубопроводу поблизу Слов’яносербська, а також продовжувала сприяти забезпеченню функціонування Донецької фільтрувальної станції.
  • Обмеження свободи пересування патрулів СММ тривали, зокрема на блокпості збройних формувань поблизу Заїченка*.

Завантажити повну версію звіту (PDF)

Таблиця порушень режиму припинення вогню

Мапа згаданих у звіті населених пунктів

Джерело

Автор