Виступ Петра Порошенка у Верховній Раді 3 грудня 2019 року (фото, відео)

Петро Порошенко: Парламент має ухвалити постанову щодо ПДЧ сьогодні – до початку саміту в Лондоні

 

Український парламент має сьогодні ухвалити постанову щодо підтримки надання Плану дій щодо членства України в НАТО, адже завтра у Лондоні розпочинає свою роботу саміт глав держав-членів НАТО. Про це автор постанови, лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко заявив під час виступу з трибуни Верховної Ради України. Він зауважив, що вперше за 5 років на зустрічі такого не рівня не буде українського глави держави, тому політичний сигнал від парламенту надзвичайно важливий.«У нас залишається лише кілька годин, щоб послати важливий месидж до Лондона. Вже завтра там збираються глави держав-членів НАТО. Вперше за 5 років там не буде українського президента. Але дуже добре, що в останню мить Україна спромоглася послати туди делегацію на чолі з міністром закордонних справ», – зазначив Порошенко.

«Парламент має захистити і підтримати українську позицію і продемонструвати, що новий склад Верховної Ради підтримує вступ України до НАТО включно з Планом дій щодо членства. Дуже потрібен сигнал про те, що новий український парламент підтримує вступ України до Альянсу. Рівно як і надання нам Плану дій щодо членства в НАТО», – переконаний Порошенко.

«ПДЧ – це не лише заявка. ПДЧ – це двостороння угода. Коли Україна бере на себе зобов’язання провести реформи, а НАТО бере на себе зобов’язання прийняти Україну. Бо тільки в НАТО є міцна гарантія безпеки країни. І тільки НАТО забезпечує справжній, надійний мир», – переконаний лідер «Європейської Солідарності».

Він наголосив, що перспективи членства України в НАТО не припустимо розмінювати на міфічний мир від Путіна.

«Не треба боятися Путіна в Парижі. Не дай, Боже, стратегічну перспективу членства України в НАТО розміняти на міфічний фейковий мир за путінським сценарієм. Це є одна з найважливіших червоних ліній, які ми окреслюємо в переддень нормандського саміту», – зазначив Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко: Повернутися до купівлі російського газу – це і є справжня капітуляція

Виступ Петра Порошенка у Верховній Раді 3 грудня 2019 року (фото, відео)

Україна вже п’ятий рік не купує російського газу, і сьогодні немає жодної причини повертатися до газової кабали  Кремля. Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко.

«Пішов вже п’ятий рік, коли Україна не купує газ в Росії. Ми цілком задоволені постачанням газу з Європи. І зараз немає навіть мінімальної потреби знову купувати його у Росії. Жодного кубу! Повернути цю зброю до рук Путіна – це і є справжня капітуляція», – наголосив Порошенко.

Джерело

 

Жодних компромісів щодо унітарності держави і виконання безпекових вимог до виборів: Порошенко окреслив червоні лінії для нормандського саміту

Виступ Петра Порошенка у Верховній Раді 3 грудня 2019 року (фото, відео)

Українська делегація на нормандській зустрічі має відстоювати позиції збереження унітарності нашої держави і вимагати виконання Росією безпекового компоненту перед політичним – про це з трибуни парламенту заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко.

«Ми маємо чітко прийняти дорожню карту щодо імплементації мінського процесу, де безпековий компонент включно з виведенням військ, виведенням російської техніки і артилерії передує політичному компоненту», – зазначив Порошенко.

Він також застеріг українську делегацію від двосторонніх переговорів із Путіним, під час яких Україна буде позбавлена підтримки європейських партнерів. Кремль, який намагається вислизнути з-під дії санкцій, буде просувати ідею двосторонніх перегорів України з бойовиками, що є неприпустимим, – переконаний Петро Порошенко.

«Жодних компромісів щодо унітарності держави. Жодних переговорів з бойовиками. Бо їхній «мишачий король» розташований у Кремлі. І з ним треба вести переговори. Україна має бути захищена позицією наших союзників. Переговори мають бути проведені спільно», – наголосив п’ятий Президент.

Петро Порошенко сказав, що всі прагнуть миру і бажають успіху українській делегації. При цьому український парламент має бути потужним запобіжником, щоб ніхто не перетнув червоні лінії під час переговорів у нормандському форматі.

Джерело

 

Поділитися:
Share

Усі відео