2021. Фінішна пряма зникнення Білорусі

2021. Фінішна пряма зникнення Білорусі
Андрій Смолій

Росія кінцево поглинає Білорусь. До 2021 року планує об‘єднатися в «союзну державу» з одним парламентом та урядом. Про це заявив посол Білорусі в Росії Володимир Семашко.

Як я вже писав у вересні, планується уніфікація податкового законодавства, створення єдиних ринків газу та електроенергії, а також єдиний парламент та уряд.

За різними даними вже узгоджено 20 дорожніх карт з 31. До 2021 року така «союзна держава» повинна утворитися.Перш за все, це фактична ефективна окупація Білорусі. Держави як такої вже фактично не існує. Залишається каркас. Без незалежних органів, без зовнішньої політики, без культури, мови, ідеології.

По-друге, це можливість Путіна очолити вже нову державу, оскільки його теперішній термін останній.

Зрештою, це ще один показник, що може статися з Україною, якщо нас розвернуть назад. Це ще один сигнал суспільству. Росія не відступиться від своїх планів створити новий Радянський Союз. І в ці плани 100% входить Україна. Питання лише в тому, чи дамо ми знищити себе шляхом Білорусі.

Наступною в цьому плані Путіна може бути Україна…

2021. Фінішна пряма зникнення Білорусі

* * *

2019-й. Білорусь на межі зникнення

Проте, чому так сталося? Як держава знову розчиняється в лапах «русского міра»? Чому мовне та культурне питання передували фактичному знищенню держави?

1995-й. В цей рік російська мова стає державною в Білорусі. Поступово білоруська зникає з телебачення, освіти, культури, державної сфери, зрештою, з побутового спілкування. За цей час в країні відбувається зачистка під московську культуру: в країні не розвивається музика, кіно, національне телебачення. Все це «імпортується» з Росії.

Кремль довго готувався поглинути сусідню державу. Для цього їм потрібно було спочатку стерти національну пам’ять, історію, мову, національні цінності, культуру, пісню. Станом на зараз, за допомогою експансивної московської політики понад 85% білорусів використовують виключно російську мову, користуються російськими ресурсами та є в системі координат кремлівської пропаганди.

2021. Фінішна пряма зникнення БілорусіЧи не це хотіла і наразі хоче зробити Росія в Україні за допомогою своїх адептів? У 2012 році був ухвалений схожий Закон про засади державної мовної політики, який фактично витіснив українську на маргінес. Знищив її в регіонах півдня та сходу. Було знищене дійсно українське телебачення та радіо. Медійна та культурна сфери вщент зрусифіковані. Лише у 2015-2016 роках розпочався рух на відновлення всього українського. У 2019 прийнятий Закон про мову. Це зупинило московську експансію та повернуло Україну в сторону цивілізованого світу.

Не надовго. Вже сьогодні є аналогічна загроза повернення країни до стану Білорусі, а отже до можливого зникнення в майбутньому.

Роками в Україні, як і в Білорусі, працювала пропаганда «русского міра». Це і сумнозвісні «свати» з «кварталами», які тоннами вливали російський порядок денний в голови українців. Ці люди тепер створюють порядок денний в Україні на найвищому рівні та говорять про «мир» з агресором.

Проте відповідальність за свою країну лежить на кожному. Адже кожного дня саме від нашого вибору, від вибору кожної сім’ї залежить, чи будемо ми жити в «русскому мірі». Чи вибираєте ви російські серіали та виконавців-рашистів, чи користуєтесь російською медіа-індустрією, чи дозволяєте порушувати свої мовні права.

Білорусь вмирає не від інфаркту. Спочатку в неї забрали мову.

Україна ж розпочинається з кожного з нас.
Думайте, поки не пізно.

 


Валерій Прозапас
Валерій Прозапас

На думку доброго українського обивателя, в Білорусі все краще – економіка, дороги, тарифи, чисті карови, ніякої корупції, та взагалі порадочєк.

Але попри такий парадіз, незабаром цієї держави чомусь не стане, вона вже безвольний сателіт Кремля, а її нащадки рано чи пізно знову підуть у московське військо воювати як не Польщу, так Литву.

Просто сусіди давно відмовились від своєї армії, мови та віри в обмін на газ та “пєнсії как в росіі”.
Самі, добровільно, своїми руцями – як наші втомлені/зубожілі за два десятиліття потому.

А найсмішніше – наші очікують іншого результату.

Поділитися:
Share

Усі відео