Лекція Петра Порошенка для викладачів та студентів Університету Альберти, Едмонтон, Канада (відео) (оновлюється)
Приємно здивований побачити так багато українських прапорів та вишиванок у залі Університету Альберти, де присутні студенти, викладачі, представники української громади.
Велике задоволення бути сьогодні тут, у Канаді!
* * *
Не міг не зустрітися в найбільш українській провінції Канади – Альберті – з найбільшим другом нашої країни Chrystia Freeland.
Дуже тепла розмова.
* * *
Особливо приємно було побачити так багато українських прапорів та вишиванок у залі Університету Альберти, де були присутні студенти, викладачі, представники української громади.
Велике задоволення бути серед щирих українців!
Порошенко зміг переродити українську армію та економіку у найважчі часи – ректор канадійського університету
Ректор канадійського університету Альберта Ярослав Балан заявив, що каденція президента України Петра Порошенка була найуспішнішою ніж у попередні 25 років, та він зміг переродити українську армію та економіку.
Про це він сказав під час лекції, трансляцію вів “Прямий”.
“Ми знаємо, що в той час відбулася анексія Криму через нелегальний референдум, а потім всі конфлікти на сході України, які були профінансовані Кремлем. Вони бачили, як російські солдати входили на територію України, в Луганську та Донецьку області та намагалися створити так звані території “новоросії”. І тоді ми побачили, як пан Порошенко зміг переродити українську армію, щоб боротися з настільки сильнішими силами Росії. Він зміг захистити Україну в ці критичні часи для України. Адже ситуація з армією була просто жахлива. І адміністрація пана Порошенка не тільки змогли захистити території, але й змогли переродити економіку України, як зараз це всього лише називається “замороженим конфліктом”. Хоча людей досі вбивають кожен день”, – наголосив Балан.
Він підкреслив, що Порошенко був дипломатичним навігатором демократії в Україні в дуже важкий час для нас. Намагався створити асоціацію з Європейським Союзом, безвіз, зону вільної торгівлі з Канадою та консульство в Едмонтоні.
“Пан Порошенко також намагався працювати і щодо дуже важких реформ проти корупції… І дуже багато західних наглядачів хвалили Порошенка за його успіхи. І те, що його каденція була більш успішною ніж попередні 25 років. Але що було важливо – це його роль у Всесвітньому патріархаті, коли створили незалежну УПЦ України. Це було просто тектонічне зрушення України на політичній території Європи”, – додав він.
Петро Порошенко в Університеті Альберти: Україна і Канада мають продовжувати роботу над лібералізацією візового режиму
У найскладніші для України часи Канада стала надійним партнером не тільки в посиленні обороноздатності України, а й у підтримці економічних реформ. Ці здобутки двосторонніх відносин потрібно розвивати, зокрема, урядам варто продовжувати роботу над лібералізацією візового режиму між Україною та Канадою. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» заявив під час лекції для студентів Університету Альберти в Едмонтоні.
«Мені казали, що війна – це не час для реформ. А я казав: якщо ми не будемо проводити реформи – ми не врятуємо країну. І через 2 роки ми підписали з Канадою Угоду про зону вільної торгівлі. 25 років до цього ніхто цим не займався. І цей договір відкрив нові можливості для підприємців по обидва боки океану», – наголосив Порошенко.
«І ми бачимо, наскільки покращилась наша торгівля. Український експорт в Канаду виріс на 75 відсотків за 2 роки. Сумарні інвестиції склали 52 мільйони доларів. І більше всього інвестиції йшли в індустрію, у виробництво. Я хочу подякувати за те, що нам допомогли відродитися економічно. І Канада була найактивнішою країною, яка підтримувала наше економічне зростання», – підкреслив Петро Порошенко.
«Ми маємо продовжувати ініціативу лібералізації візового режиму між Канадою та Україною. Урядовці не завжди цьому раді, але у нас є безвіз з ЄС, а з Канадою його немає. Я знаю, що тема лібералізації візового режиму дуже складна. Але коли я став Президентом, мені казали, що безвіз із Євросоюзом теж неможливий. Я сказав – добре, давайте створимо план», – нагадав Петро Порошенко.
Він додав, що задля отримання безвізового режиму з ЄС Україна виконала 144 вимоги щодо змін законодавства, і зрештою безвіз став реальністю.
Петро Порошенко у Канаді закликав співвітчизників з усього світу підтримати Православну церкву України
Православна церква України, яка постала завдяки Томосу про автокефалію, є однією з фундаментальних основ незалежності нашої держави. Боротьба за її всесвітнє визнання – це поле битви проти духовної агресії Кремля. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив під час лекції для студентів Університету Альберти в канадському Едмонтоні.
«Допоможіть духовно врятувати Україну. Це – ще одне поле битви для України. Ця боротьба більш фундаментальна, ніж інші. Українці по всьому світу мають посилити рівень підтримки Православної церкви України», – закликав Петро Порошенко.
«Я прошу допомогти нам захистити одну з віх українського суверенітету. Рішення Константинопольського патріарху про надання Томосу – це було історичне рішення. Це була благодать за молитви вільної України, за полеглих героїв. Саме існування ПЦУ – це сильний удар по російській духовній експансії. І зараз ми бачимо, як російський уряд нападає на нашу Церкву, на тих, хто нас підтримує», – зазначив Порошенко.
«Вони хочуть зробити з нашою церквою те саме, що вони зробили з Кримом і з Донбасом. І це завдання кожного українця – стати на захист. А для діаспори дуже важливо підтримувати міжнародне визнання нашої церкви», – наголосив Петро Порошенко, зауваживши, що у боротьбі за українську церкву не має значення, в який саме храм ходять українці – чи католицький, чи православний. Адже йдеться про духовний суверенітет нації – переконаний п’ятий Президент України.
Заступник Прем’єр-міністра Канади Христя Фріланд прибула на зустріч з Петром Порошенком в Едмонтон
Під час візиту до Канади лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко зустрівся з українською громадою в Едмонтоні. На зустріч також прибула заступник Прем’єр-міністра Канади Христя Фріланд.
«Я хочу привітати пана Президента Порошенка, пані Марину. Мені надзвичайно приємно зустрітися не тільки в Києві, а й тут в моєму рідному Едмонтоні з вами. Дякую, що ви приїхали», – сказала Христя Фріланд.
Заступник Прем’єр-міністра Канади підкреслила важливі кроки для збереження та зміцнення незалежності України, які були здійсненні за час президентства Петра Порошенка. Вона наголосила, що ці кроки мають значення не лише для майбутнього України, а й для міжнародної безпеки.
«Ми всі, українці цілого світу, цілий світ вдячний вам і не забуде те, що Ви зробити для захисту українського суверенітету. Великий Іван Франко писав про великий момент, до якого кожен з нас мусить бути готовим. І Ви були готові до цього великого моменту. Історія могла би бути зовсім інакшою», – відзначила Христя Фріланд тверду позицію Президента Порошенка у протистоянні України російській агресії.
«Я хочу також подякувати вам, що ви захистили і здобули незалежність для нашої церкви з Томосом про автокефалію. Це дійсно історичний момент, і ви грали ключову роль в тому. А також наш єпископ Едмонтонський Іларіон», – підкреслила Христя Фріланд.
Заступник Прем’єр-міністра Канади також підкреслила важливу роль Петра Порошенка у забезпеченні демократичних, прозорих виборів в Україні.
«Це ознака справжньої демократії та ознака справжнього демократичного лідера», – звернулася Христя Фріланд до Петра Порошенка.
Фото © Михайло Палінчак