У найскладніші для України часи Канада стала надійним партнером не тільки в посиленні обороноздатності України, а й у підтримці економічних реформ. Ці здобутки двосторонніх відносин потрібно розвивати, зокрема, урядам варто продовжувати роботу над лібералізацією візового режиму між Україною та Канадою. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» заявив під час лекції для студентів Університету Альберти в Едмонтоні.

«Мені казали, що війна – це не час для реформ. А я казав: якщо ми не будемо проводити реформи – ми не врятуємо країну. І через 2 роки ми підписали з Канадою Угоду про зону вільної торгівлі. 25 років до цього ніхто цим не займався. І цей договір відкрив нові можливості для підприємців по обидва боки океану», – наголосив Порошенко.

«І ми бачимо, наскільки покращилась наша торгівля. Український експорт в Канаду виріс на 75 відсотків за 2 роки. Сумарні інвестиції склали 52 мільйони доларів. І більше всього інвестиції йшли в індустрію, у виробництво. Я хочу подякувати за те, що нам допомогли відродитися економічно. І Канада була найактивнішою країною, яка підтримувала наше економічне зростання», – підкреслив Петро Порошенко.

«Ми маємо продовжувати ініціативу лібералізації візового режиму між Канадою та Україною. Урядовці не завжди цьому раді, але у нас є безвіз з ЄС, а з Канадою його немає. Я знаю, що тема лібералізації візового режиму дуже складна. Але коли я став Президентом, мені казали, що безвіз із Євросоюзом теж неможливий. Я сказав – добре, давайте створимо план», – нагадав Петро Порошенко.

Він додав, що задля отримання безвізового режиму з ЄС Україна виконала 144 вимоги щодо змін законодавства, і зрештою безвіз став реальністю.