Обговорюючи шляхи врегулювання російсько-української війни, влада має дотримуватись пріоритетних національних інтересів України, а не погоджуватись на умови, які несуть загрози суверенітету країни. Про це заявив п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в інтерв’ю Прямому каналу.

«В Мінських домовленостях ніякої «формули Штайнмаєра» ви не знайдете. Так само, як і не знайдете жодних розведень військ. Є лінія дотику, по цій лінії дотику є зобов’язання Російської Федерації, що вона буде тримати її як фактор, з якого ми починаємо ці переговори. Відмінність поточної ситуації від лінії дотику, яка затверджена в Мінських домовленостях, – 2500 квадратних кілометрів української землі.В України має бути позиція, і ми не маємо боятися, що якщо є домовленості, їх треба дотримуватися. Тому 2500 квадратних кілометрів включно з Дебальцевим і десятками населених пунктів Україні мають бути повернені вже і зараз. В цьому сенс Мінських домовленостей», – сказав лідер «Європейської Солідарності».

П’ятий президент України зазначив, що, погодившись на «формулу Штайнмаєра» без дорожньої карти, команда Зеленського ризикує вивести безпековий блок з пріоритетного, а натомість головним пріоритетом стає політичний компонент.

«Щодо «формули Штайнмаєра», вона не існує без дорожньої карти, в якій передує безпековий компонент. І тоді, коли Ви не домовились по дорожній карті імплементації Мінських угод, а вже погодились на «формулу Штайнмаєра», – це і є здача національних інтересів України. Не можна було робити одне без іншого. Україна ніде і ніколи не брала на себе зобов’язання щодо імплементації «формули Штайнмаєра», і навіть обговорювати без дорожньої карти це було заборонено», – прокоментував він.

Також Порошенко наголосив, що миротворчий контингент, за впровадження якого боролася його команда всі роки, стане гарантією безпеки під час врегулювання конфлікту.

«Путін не тримає слова, і миротворці є гарантом виконання досягнутих домовленостей в Нормандському форматі. В іншому випадку, навіть якщо і домовляться, але не буде миротворців, то це не буде вартувати паперу, на якому будь-які домовленості будуть підписані.

Запровадження миротворчого контингенту – це український інтерес, який є гарантією виконання домовленостей, які будуть досягнуті. Там не буде російських військ, а миротворці виходять одразу після того, як будуть мати можливість увійти українські війська в процесі політичного врегулювання», – зазначив він.

Петро Порошенко резюмував: «Можливо не варто відкривати всі карти, але потрібно розуміти настрої суспільства і ні в якому разі не переходити червоні лінії, які точно український народ не дасть порушити, не надасть можливості порушити суверенний державний інтерес України. Українці ніколи не погодяться на здачу української землі і капітуляцію. З ними просто потрібно більше говорити, щоб краще їх розуміти».

Джерело

Фото з Маршу “Ні капітуляції” 6 жовтня 2019 р.