Велика маленька брехня манкурта

Ірина Геращенко

А чому ви так дивуєтеся? Це вже стало нормою. Вперше цього року не покладалися квіти до пам’ятника Пилипу Орлику на День Конституції (принаймні, публічно, Уряд і ВР не запрошували). Повна десакралізація на День Незалежності, коли так само порушено багаторічну традицію РАЗОМ піти до Тараса й до Грушевського, коли замість військового Параду змішались шляпи, піаніни, коні, люди, діти в білому, голуби миру, аби тільки не Армія. Так, хтось скаже, що в цих покладаннях квітів і спільному вшануванні Пам’яті є щось старорежимне, а зараз же нові вітри, нові фішечки, можна буде в країні в смартфоні тицьнути лайк біля пам’ятника – й все, відмітився.

Традиції непросто приживаються, не всім подобаються, але в традиціях народжується і відшліфовується своє, тільки наше, важливе, національне. Й Пам’ять – вона дійсно має бути спільною. Щоб не забути, не повторити, виховати в цій пам’яті дітей, щоб для суспільства це було важливо. Так, мабуть, занепадають нації, ледь встигши отримати повноліття і й тільки усвідомивши свою унікальність. З країнами, де немає традицій, можна не панькатися. Боляче, коли цього не усвідомлюють ті, хто мають плекати традицію Країни і її Пам’ять.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору теж буде приватне? Чи вінок пришлють з посильними?


Mason Lemberg

Вперше в історії президентом України став єврей.
Вперше в історії президент України не відвідав Бабин Яр 29 вересня.

Але відвідав пізніше, сам…

* * *

Ось в цьому “пізніше, сам” вся суть інфантильного чудіща.

Уявіть, що Мессі чи Роналду, чи Андрій Шевченко виходили б на футбольне поле не під час матчу, не забивали б в ньому голи, а виходили б пізніше, самі та били б по порожніх воротах.

Це приблизно ото саме зробив Зеля “пізніше, сам”.

Суть професіонала і професійного підходу полягає у вмінні вчасно, адекватно і ефективно реагувати на події, а не пізніше, коли все зійшло на пси.

А тепер отой “професіонал”, який не розуміє навіть такого елементарного, очолює 40-мільйонну країну, під час військової агресії.


Роман Доник

Вован-то опять сомрамши.

Ни дня без залета. Талантище.

Можно сколько угодно постить фейковые фотографии фейковых посещений в частном порядке “Бабьего Яра”, но во всем мире те, для кого этот день что-то значит, будут знать об этой маленькой-большой лжи манкурта.

Не останавливайся, Вова.


Светлана Самборска

Интересно, Игорь Валерьевич понимает, что:

– когда 1+1, владельцем которой он является, начинает отмазывать Зеленского “Он пришел в Бабий Яр, но позже”;
– когда “Объединенная еврейская община Украины”, президентом которой является все тот же Игорь Валерьевич Коломойский, начинает выступать “Зеленский прислал цветы, у Зеленского напряженный график, Зеленский и так устал после Америки, пусть раввин заткнется, он вообще никто”;
– когда ОПУ, сформированный все тем же Игорем Валерьевичем Коломойским, рассказывает, что в Бабьем Яру Зеленский был один (кто, кстати, фото делал?) и рано утром,

то получается, что дорогой Игорь Валерьевич ЛИЧНО превращает с сраную пародию не только украинскую политику, но и Холокост?


Svetlana Ljubovnikova

Коли на сцені українського політикуму з’являється Його Величність церемоніальний поминальний Вінок –
то… ОЙ

(народна прикмета)

 

 


Елена Подгорная

Значит, давайте сразу расставим все акценты правильно.

Был-не был – так даже вопрос не стоит.

Если не был официально на мероприятии, как президент страны, то не был никак.

А вот это вот – был утром, с цветами и фотографом, инкогнито, в очечках от тёмных мешков под глазами…

Это х*йня какая-то, а не оправдание. Вернее, это оправдание – какая-то х*йня.


Олександр Дедюхін

Вчера ближе к вечеру фейсбуком поползли версии про смерть Зеленского. Самым серьезным доказательством этого была покупка маракасов и барабанов на 6 млн гривень для оркестра. Но это только если подумать, сии события связаны, в зекоманде, которая рулит этим кильдимом, думать не особо умеют, поэтому обычно там все происходит просто так, сплошное броуновское движение, жаль только, что за наши деньги.

На самом деле, скорее всего, как я уже писал, у пани Моники случился нервный срыв, отягощенный белым порошком. К нему пришло прозрение порноактрисы: оказывается, Вову трахали со всех сторон не по любви, и даже не для удовольствия, а исключительно по сценарию. И внезапно до ВАЗа таки дошло, что никакой он не величайший Рейган современности, а просто жалкая копия Зелински.

Самым большим шоком для общественности оказалось отсутствие Зеленского в Бабьем Яру на траурной церемонии. Расстроенный раввин Блайх даже сказал: «впервые Украина выбрала президента еврея, и впервые за годы независимости сюда в этот день не пришел президент Украины. Он же еврей, ему не надо». Про это в Фейсбуке написал Александр Ройтбурд, пост разошелся с огромной скоростью, и случилось чудо! Зекоманда поняла, что фейсбук работает!

Не знаю, кого кинулись бить Андрей, Богдан и Мендель, но тут же появляется фоточка страдающего Вовочки в черных-пречерных окулярах, типо очень скорбящего, без охраны (то бишь без ансам-бля-бля) возле мемориала. Нам сообщают, что все мы, злые порохоботы, не так поняли. Владимир Александрович был, страдал, скорбел, венок возлагал, но не на публику, а очень интимно. Во как. И нам всем должно быть стыдно.

Но при рассмотрении подробностей фоточки у мемориала оказывается вот что:

1. Плиточка на фотке и в реале не совпадают.
2. Тени на фотке указывают, что венок возложен уже после церемонии, а не до.
3. Все цветы, кроме веночка Вовы, завяли, а значит положены после всех, а не до.

Ну а самое главное, на что я бы хотел обратить ваше внимание. Посмотрите на человека на фото. На его осанку. На то, с каким достоинством он держится. Не гримасничает, не паясничает, не кривляется. Значит, явно не Зеленский. Похоже, нам подсунули двойника.


Валерій Прозапас

В цьому неприході, або приході “в частном порядкє” є глибокий зміст.

Його дистанціюють від будь-якого негативу, навіть пов’язаного з вшануванням жертв репресій, яке офіційний посадовець має відвідувати офіційно, і тим бути символом перестороги неповторення подібного в майбутньому.

Але якою пересторогою може стати “народний улюбленець”, прийшовший до влади під гаслами “саджати будемо”, якому підпорядковують всі силові органи, навіть міністра МВС “під особисту відповідальність”, та з якого явно ліплять нехай і карикатурну, але зповна собі авторитарну фігуру.

Що б він там сказав?
Що популістична брехня може обернутися бідою?
Що не можна апелювати до примітивних емоцій натовпу?
Що насаджування ненависті через пропаганду закінчується терором?
Що концентрація влади породжує монстрів?

Це дуже б наочно показало, продуктом яких технологій є наш “Рейґан Шрьодінґера”.

Тому “вшанування” свідомо або підсвідомо і відбулося в форматі “Большого брата”.


Сергей Марченко

Чому я не дивуюся твердженням офісу президента, що Зеленський був у Бабиному яру “інкогніто” зранку, а насправді на фото видно, що воно зроблене ввечері, після гучного скандалу?

Бо брехня і маніпуляції – це фірмовий стиль офісу президента Зеленського.

Можна по різному ставитися до політиків.

Можна навіть бути не дуже раціональним у своїх політичних поглядах.

Але не можна, чуєте!!! Не можна на біле говорити чорне, а на чорне біле. Бо тоді брехлом стає не тільки ваш президент, а й ви разом із ним.


Йож Туманный

Пришел Зеленский в Бабий Яр, не пришел – какая разница?

Это тело умеет из любой, самой пустяковой сиутации выжать максимум 3,14деца.

Даже если бы он посетил мероприятие с официальным визитом, был бы еще какой-нибудь ад.

 


Олег Шимко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Иллюстрация на заставке © Процишин офіційний

Автор