Базова психологія сучасної людини – черв’як

Віктор Федорончук
Виктор Федорончук

Основою людської цивілізації є економіка.
Суть економіки – продукувати товари та послуги для задоволення різноманітних потреб людини.

В принципі, так було донедавна. Етап людської історії, коли підприємливі люди шукали способи, як найкраще задовольнити насущні потреби людини і заробити на цьому, вже закінчився.

На теперішньому етапі розвитку бізнес в цілому повністю змінив свою суть – він вже не шукає незадоволені потреби людини, він сам формує в людині потребу в певній послузі чи товарі.І це стало можливим тільки з розвитком технологій масового впливу на людську свідомість.
Бізнес-процес сьогодні виглядає так: розробка нового товару/послуги, чи ребрендинг старого – налагодження його виготовлення; формування у суспільстві гострої потреби в цьому товарі – продажі.
Потрібен чи непотрібен цей товар людині – значення вже не має ніякого, після активації споживацьких програм людина впадає в стан гострої потреби в такому товарі чи страждань від неможливості його купити.

І для всього великого бізнесу дуже важливо, щоб поведінка людей як споживачів була добре прогнозованою, можна сказати навіть, запрограмованою. Щоб люди чітко реагували на тригери впливу і виконували закладені в них програми для гарантованого вибору запропонованого товару чи послуги.

Це все вже зайшло наскільки далеко, що ми навіть не помічаємо, як давно стали активними учасниками в такому бізнес-процесі. В сучасній економічній моделі людина просто стала звичайним простим організмом-трубкою, роль якого – як найбільше пропускати через себе товарів і послуг, активно розтрачуючи себе на пошук фінансів, щоб розширювати свою пропускну можливість трубки.

Психологія та рівень свідомості земляного черв’яка. Це той ідеальний стан сучасної людини, який наполегливо формується на сучасному етапі цивілізації.

В чому успіх недавньої виборчої компанії ЗеКоманди в Україні?

В тому, що для виборчої компанії були використані не політтехнології, а бізнес-технології по нав’язуванню суспільству «нового» товару/послуги. Такі технології вже давно прийшли до піку своєї досконалості, працюють завжди і в будь-яких умовах, легко адаптуються під розкрутку будь-якого товару.

І справа тут зовсім не в пропаганді, справа в тому, що у абсолютної більшості людей уже просто не має якихось внутрішніх бар’єрів перед такого типу бізнес-рекламою. Ці програми вже досить глибоко інтегровані в свідомість людини, легко і просто активуються і людина без будь-яких вагань переходить до їх виконання при активації відповідних тригерів. Повністю відключаючи при цьому свою людську свідомість, когнітивні здібності, критичне мислення і здоровий глузд.

Суспільству просто нав’язали товар «голобородько-призедент» – і люди, носії морально-цінністної моделі “Я хороший і правильний червяк”, запрограмовані на безумовне виконання своїх споживацьких програм, пішли і виконали цю программу.

Вачовскі, знімаючи свій культовий серіал «Матриця», були не такі вже далекі від істини – людина на сьогодні перетворилася в батарейку, яка віддає всю свою життєву енергію на те, щоб як білка в колесі крутити колесо світової економіки. А система дбає про те, щоб процес віддачі проходив найактивніше. Цивілізація швидко перетворюється в машину, яка перемелює сама себе, активно знищуючи середовище для життя.

Поділитися:
Share

Share