Простой народ™ – законодатель
Вікторія Сюмар

Фракція партії «Європейська Солідарність» закликає народних депутатів розробити новий закон про надання народу права законодавчої ініціативи.

Про це сказала на засіданні Верховної Ради народний депутат фракції партії «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар.

«Законодавче право народу має бути реалізовано і реалізовується воно в усіх країнах світу шляхом проведення референдуму. Ми закликаємо наших колег розпочати роботу над розробкою нового закону, який би надавав народу таке право, але вносити таку норму в Конституцію, не регламентуючи в якій спосіб народ буде здійснювати своє право законодавчої ініціативи, – це, даруйте, певний правовий нігілізм», – сказала Сюмар.Вона вважає, що ухвалений закон про надання народу законодавчої ініціативи стосується обмеження права законодавчої ініціативи саме народних депутатів України, в першу чергу, прав опозиції.

«Хочу зазначити, що треба чітко вказати, що це за особливий порядок. Тому що під час виборів народ України обирав народних депутатів під конкретно взяті зобов’язання і під конкретно взяті права, зокрема, під право суб’єкта законодавчої ініціативи окремо взятого депутата, і змінювати ці умови станом на зараз – це є обмеження і не інакше. Більше того, що це за порядок? Скільки людей там має бути?

Зважаючи на ті обставини, це дійсно досить серйозна зміна, і я думаю, що це загроза для парламентаризму в Україні як така, тому що у нас залишаються тоді в повних правах президент, Кабінет міністрів, а депутати своїм особливим порядком, очевидно, будуть на узбіччі процесу. Я б закликала колег не перетворювати себе у підставки під зелені кнопки на табло своїх моніторів, ви – народні депутати», – зазначила Сюмар.


Елена Подгорная
Елена Подгорная

А у Зе!дента продолжают страдать популизмом. В полном объёме.

Что нужно дать нариду для ощущения им собственной значимости? Правильно. Законодательную инициативу.
Что бы любой дядя Вася и любая тётя Клава могли предложить любой законопроект, который покажется им нужным и справедливым. Главное, что бы был печатающий ящик и выход в мировую сеть.
Это гораздо дешевле хлеба и зрелищ.
Вы сайт петиций видели?
Это будет примерно то же самое, но ещё страшнее.

«Призначити на посади міністрів українських націоналістів;
Зробити гру в шахи обов’язковим предметом у молодших класах школи;
Про заборону продажу тютюнових виробів та спиртних напоїв;
Гімн України (нова версія);
Знаття комунальних платежів з тих кому за 70;
Лицензирование проституции за счёт оказания услуг для инвалидов!
ПРИРІВНЯТИ гривню до ЄВРО для подолання економічної НЕРІВНОСТІ жителів України і ЄС»

Ну вот примерно так.

Сейчас мы доверили законодательную инициативу Президенту, депутатам и Кабмину. И то там чёрт ногу сломит, потому что процедура нарушается и всё как всегда. У некоторых депутатов вообще понос законотворчеством, вон, как у Новинского. Имодиума на него нет…

Ну, короче… На сайте парламента примерно так же, как в петициях, только слова позаковыристее. Всё-таки помощников депутаты берут не только с длинными ногами и большими сиськами, как Дубинский мечтает, а ещё и с юридическим образованием иногда. Хотим эти проблемы объединить и усугубить? Тогда добро пожаловать в мир народного творчества.

Кстати, народ в этот раз тоже забыли спросить. А зачем? Если можно просто принять что нибудь красивое, путь лежит.

И Венецианской комиссии забот подбросить. Чего они там скучают? Пусть рассматривают тоже наши инициативы, экспертизы проводят. Дармоеды.

Я уже не говорю о том, что за счёт бюджета, помимо депутатов и их помощников, нужно будет нанять ещё одну толпу юристов, которые будут народные проекты читать. Ведь это такой хороший кусок для племянниц и прочих родственников новоизбранных. Все трудоустроятся.