Відвід українських військ поблизу Станиці Луганської

Serg Marco
Serg Marco

Відвід українських військ поблизу Станиці Луганської. Пояснюю на пальцях, що відбувається, та що може статися.

Саш, що робити? Це ж (далі йде експресивна гра слів). Бл*дь, я це місце знаю як свої п’ять пальців. Я там воював, звідти не можна відходити!

Це текст одного з десятків повідомлень, які сьогодні прийшли мені в приват. Бійці розуміють, що відбувається.А відбувається наступне:

Наразі наші війська перебувають на лінії фортифікаційних споруд, які будувались багато років. ЗСУ тонким шаром розподілені по передовій лінії. Є місця, де кілометр фронту захищає 10 солдат, а де й менше.

Але навіть в таких місцях прорвати оборону непросто. Тому що за роки ЗСУ забрали висоти, взяли під вогневий контроль сектори, організували логістику, викопали двометрові окопи та капоніри, закопали в землю ДОТи. Вибити навіть жменьку людей з укріпленої лінії непросто. А якщо почнеш вибивати – так до них допомога під’їде, бо логістика, продуманий підвіз боєприпасів, друга лінія фортифікації, третя, резерв – задовбешся цей клаптик землі завойовувати.

Сьогодні ми почали віддавати фортифікаційну лінію. Просто так. Наші війська останні тижні були обстріляні крупним калібром. Росія не повернула моряків. Не відпустила й інших в’язнів Кремля. Хакнула ПАРЄ.

А ми просто почали відступати назад.
Без гарантій. Без прозорості. Просто тому, що так домовився Кучма.

Тепер я розповім, що буде далі.

Росія не виконає своїх зобов’язань. Вчергове. Почнуться бої. Загинуть солдати. Загинуть тільки тому, що хтось захотів пограти в піддавки. Ми втратимо ще один шматок контрольованої території. Наші солдати схилять суперника до миру, закопаються в землю, втримають ситуацію. Як зазвичай. Тому що зможуть. У цьому я не сумніваюся.

І ані Зеленський, ані Кучма не візьмуть на себе відповідальність за те, що сталося і станеться.

За моїми даними, в Адміністрації Президента Мінські домовленості віддані на відкуп Кучмі. На ПАРЄ взагалі забили. Команда Зеленського зараз займається бізнесом і виборами. Хомчак у відповідь на виявлену йому честь готовий виконувати будь-які рішення згори. Критика ЗСУ наверх не піднімається.
Так у нас зараз вирішуються питання війни.

Я спілкувався на двох зустрічах із представниками ОБСЄ. Вони мені прямо сказали, що не можуть контролювати пересування збройних сил РФ. Вони не контролюють кордон, їх спостерігачі допущені всього на два прикордонних пропускних пункти.

Тому заяви, що зараз відбувається відвід сил під контролем ОБСЄ, – брехня та маніпуляції. Більше того, в ОБСЄ не уявляють, як могла б виглядати місія, яка взагалі зможе контролювати переміщення збройних сил РФ.

Висновок. Ми мали заморожений конфлікт, який передбачав мінімальну воєнну ескалацію. Тому що обидві сторони стояли на зміцнених фортифікаційних лініях зіткнення.

Зараз, завдяки неймовірному таланту Зеленського вирішувати такі ситуації, ми віддаємо фортифікаційну лінію та відступаємо в глибину, даючи можливість супернику вдарити по нас і почати активну стадію ескалації з маневреною війною, наступом, відбиттям штурмів і рештою того, чого не було з 2015 року.

Купляйте патрони та вчіться стріляти. Скоро цей скіл вам знадобиться.

* * *

Опровержения.

1) Разведения планировались еще в 2016 году, это мы просто довели дело до конца.

Да. Именно так. Но оно не произошло как раз потому, что боевики хрен ложили на договоренности по разведению. То есть как обычно, вы уходите, а мы сами себе хозяева, не вам указывать, что нам делать. Тогда в Станице были митинги мирного населения, которое просило наших военных не уходить. И наши военные не ушли. Особенно после того, как во время процесса разведения была попытка прорыва ДРГ (сюрприиииз), а после ОБСЕ обнаружили, что террористы копают новые позиции для контроля еще нескольких секторов огнем, укрепляя позиции бетоном явно не для того, чтоб отойти. И отвод остановился.
Сейчас, судя по всему, ВСУ отошли, не получив никаких гарантий. Вообще. И никакого контроля за отведением “той стороны” не происходило. Не надо указывать на ОБСЕ, те не могут брать на себя такие функции, о чем официально заявляли. Значит, мы просто шмальнули сигнальные ракеты и отошли. Все.

2) Все это делается, чтобы восстановить мост.

Мост можно было восстановить и без отведения. Это вообще не играет никакой роли. Прислали бы строителей, и те бы восстановили мост, как восстанавливали уйму других инфраструктурных объектов по Донбассу безо всякого отведения.
У сторон было противоречие по размеру и грузоподъемности восстанавливаемого моста. Россияне хотели, чтобы мост был достаточных размеров, чтобы перегнать бронетехнику. Украинская сторона настаивала на размерах достаточных для переезда гражданского автомобиля. 2,6 метра в ширину и грузоподъемность до 5 тонн.
Так про какой мост вы там договорились, миротворцы, чего молчим? Что-то не могу найти ответа в вашем блеянии оправдательном. Или это русские будут мост восстанавливать? Тогда я уже могу сказать его параметры. Зачем его только взрывать надо было, с такими перспективами это было лишнее…

3) Ну и последнее. То что по сей день в Станице-Луганской никак не было 7 дней тишины – это вранье. Которое очень легко увидеть, посмотрев по датам карты обстрелов в ООС/АТО.

Станица-Луганское это одно из самых тихих мест на карте. Уже очень давно. Но чтобы начать месиво, боевикам вообще раз плюнуть. Армия коллаборантов там стоит на высоте перед мостом, у памятника князя Игорю, позиция, с которой город и позиции ВСУ можно обстреливать даже из автомата, не говоря уже о том, что там наведено и много чего покрепче. И эту высоту они не сдадут. Могу поспорить. Они ее и в 2016 не собирались сдавать.

В общем если для отмазывания такой системы разведения войск наши службы ну уж так в глаза мочатся, то дело плохо.

Случайно наткнулся на статью Бутусова на эту тему. Насколько я к Клаузевицу отношусь с презрением, но даже он смог понять общую картину этого разведения сил. И даже для него она нерадостная.
Блин, если даже для Бутусова картина понятна, а ее не осознают в Администрации Президента?
Приплыли в общем.

UPD. Я тут прочитал, чем пытаются оправдать ситуацию по Станице Луганской официальные источники. И мне очень жаль, что им приходится опускаться до лжи и манипуляций, чтобы оправдать свои действия. Это очень плохо. Значит аргументов, которые можно было бы выложить железобетонно, у них нет. Приходится натягивать сову на глобус.

Разведение войск и прекращение огня. Попробуем без зрады, аргументировать плюсы и минусы.

Gepostet von Serg Marco am Donnerstag, 27. Juni 2019

 

Фото © Facebook Serg Marco

Поділитися:
Share

Усі відео