Участь Президента України у церемонії відкриття Дня Європи (фото, відео)

 

Президент Порошенко обраному Главі держави: Створіть всі умови, щоб до 2023 року Україна подала заявку до повноправного членства в Євросоюзі та підписала План дій щодо членства в НАТО

Президент України Петро Порошенко сподівається, що новий Глава держави продовжить рух України до Європейського Союзу, оскільки більшість українців підтримують саме такий напрям розвитку держави.

«Післязавтра приступить до обов’язків новий Президент України. Я твердо сподіваюсь, що він продовжить рух України до Європейського Союзу. Це не можна ігнорувати, тому що абсолютна більшість українців стоїть саме на цих позиціях», – зазначив Петро Порошенко на відкритті Дня Європи.

Глава держави підкреслив: «Це – вектор, який беззаперечно підтримується всім українським народом. Це – курс, який твердо накреслено, закріплено за моєю пропозицією в українській Конституції. Це – шлях, який максимально відповідає національним інтересам української держави».

Петро Порошенко також дав кілька настанов своєму наступнику у питаннях втілення в життя державної стратегії та здійснення зовнішньої політики. «По-перше, збережіть довіру та солідарність Європейського Союзу з Україною. Це надбання є дуже високою цінністю. По-друге, зміцнюйте проукраїнську міжнародну солідарність світу, міжнародну коаліцію в світі на підтримку України, яка протистоїть російській агресії та підтримує українські реформи», – сказав він.

Також Глава держави наголосив на важливості продовження посилення санкційного тиску на Російську Федерацію, «яка має звільнити українську землю, яка має забезпечити відновлення українського суверенітету над окупованими територіями і забезпечити відновлення територіальної цілісності Української держави, забезпечити повернення Криму».

«Продовжуйте і ефективно втілюйте в життя Угоду про асоціацію з ЄС та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС – Україна має, нарешті, вже зараз увійти до внутрішнього ринку ЄС. Продовжуйте секторальну інтеграцію з ЄС за напрямками, які вже зараз зафіксовані в рішеннях саміту. Це є Цифровий союз, Енергетичний союз, Митний союз і Шенгенський союз. Впевнений в тому, ці напрямки мають бути реалізовані вже цього року», – також зазначив він.

«І останнє, найважливіше, створіть всі умови, щоб до 2023 року Україна відповідала критеріям членства в Європейському Союзі і мала можливість подати заявку до повноправного членства Української держави в Європейському Союзі та підписати План дій щодо членства України в НАТО», – сказав Петро Порошенко.

«Це є абсолютно чітка програма, яку Україна здатна виконати», – підкреслив Президент.

Він також зазначив, що невід’ємною частиною євроатлантичної стратегії є безпекова співпраця, курс до НАТО. «Декілька днів тому я зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом і чітко ще раз задекларовано – двері НАТО відкриті для нашої держави і в 2023 році ми зможемо отримати План дій щодо членства в Альянсі. І вже в грудні цього року на саміті НАТО в Лондоні ми зможемо офіційно поінформувати країни-члени НАТО про те, що ми наполягаємо на ПДЧ і маємо твердий намір приєднатися до цього оборонного військово-політичного союзу», – наголосив Петро Порошенко.

«Як завжди в історії, ми маємо великі можливості, але це і час великих випробувань. Але тільки той перемагає, хто бачить перед собою абсолютно чітку європейську мету. Бажаю всім нам сили. Я дякую кожному з вас за ту підтримку, яку я відчував протягом п’яти років у європейському русі нашої держави. Без вашої підтримки нічого не було б. Я дякую нашим партнерам за великі здобутки, які сьогодні отримує Україна», – резюмував Глава держави.

Джерело

 

Впевнений, що на сьогоднішній день альтернативи нашому руху в Європу не існує – Президент Порошенко

«Україна точно має продовжувати свій шлях в Європу. Україна точно має забезпечити реалізацію положення, що європейська інтеграція – це гарантія незалежності української держави. Це гарантія добробуту українського народу, запорука прискореного економічного та технологічного зростання. Європейська інтеграція – це подих свободи. Європейська інтеграція – це демократія та відчуття гідності за себе, за власну країну»,- підкресли Президент України Петро Порошенко під час виступу на урочистій церемонії відкриття Дня Європи.

За його словами, саме тому Кремль продовжує чинити жорсткий політичний, військовий, економічний, гуманітарний спротив нашому руху до Європи. «Бо знає, що Україна в Європі – це смерть російського імперського проекту. Ба більше, це потужний удар по російському авторитаризму», – додав він.

«Впевнений в тому, що на сьогоднішній день альтернативи нашому руху не існує. Я хочу подякувати українцям, бо останні соціологічні дослідження чітко доводять, що рівень підтримки інтеграції України в Євросоюз безпрецедентний. Ніколи в історії України ми не мали такого високого рівня підтримки», – наголосив Петро Порошенко та додав, що так само українці підтримують і членство в НАТО.

«Європі та світу потрібна Україна – демократична, дружня, заможна, сильна та незалежна. Така Україна потрібна світові. Така Україна потрібна нам з вами. Ми, українці, віримо в себе і добре знаємо ціну свободи і нашого європейського вибору», – сказав Президент.

За його словами, День Європи – це день особливого єднання, яке здійснює Україна і Європейський Союз, реалізація європейської ідентичності української нації. «День, коли Україна чітко наголошує на своїх інтелектуальних, історичних, культурних та ціннісних європейських коренях», – переконаний Глава держави.

Він зауважив, що цього року відзначення Дня Європи співпало з вшануванням 75-х роковин від початку депортації кримських татар з їхньої історичної батьківщини – Криму. «Те злодіяння радянсько-російської імперської влади нікого не може залишити байдужим», – сказав Президент.

Водночас він зазначив, що Кремль не розкаявся і продовжує вчиняти злочини проти українського та кримськотатарського народів. «Окупація та анексія українського Криму у 2014 році змусила тисячі кримських татар та українців знову покинути рідні домівки. Але правда і справедливість переможуть. Я твердо вірю в це. Я впевнений у деокупації і звільненні Криму. Я впевнений у покаранні злочинців. І країну-злодія буде примушено повернути вкрадене. І сьогодні вся Україна, вся Європа і весь світ спільно наголошують: Крим – це Україна, а Україна – це Європа», – сказав Петро Порошенко.

Джерело

 

За п’ять років ми здійснили реальні кроки і зміни, які показали кожному українцеві, що означає наш рух до Об’єднаної Європи – Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко наголошує, що Україна та Європейський Союз за останні п’ять років зблизились як ніколи раніше. Глава держави переконаний, що ці успіхи мають стати фундаментом до подальшої економічної інтеграції між ЄС і оновленою Україною.

«За останні п’ять років, дякуючи нашій з вами ефективній роботі, Україна зробила величезний крок до Європи. Укладення та початок роботи Угоди про асоціацію, імплементація поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Майже два роки тому, 11 червня 2017 року був започаткований безвізовий режим з країнами Європейського Союзу. Глибока секторальна інтеграція, яку здійснює Україна зараз, і на рівні економіки, і на рівні культурних зав’язків, і на рівні політичної і безпекової співпраці, розширення міжлюдських контактів – все це закладає основу сучасної європейської української держави», – сказав Петро Порошенко під час виступу на відкритті Дня Європи.

Він зазначив, що пишається, що за період його президентства Україна та Європейський Союз стали близькі як ніколи: «Це реалізація тих прагнень, з якими українці вийшли на Революцію Гідності в 2013 році. Вийшли для того, щоб задекларувати – майбутнє України є в Європейському Союзі».

Президент зазначив, що глибоко вдячний лідерам Євросоюзу – колишнім і нинішнім – за їх особливий внесок у нашу спільну історію успіху. Також він подякував послу ЄС в Україні Хюгу Мінгареллі «за ту велику енергію, яку він демонстрував, та частинку душі, яку він подарував українському народу, українській землі, становленню європейської України».

Він також наголосив, що вдячний кожній з 28 країн-членів Євросоюзу, але в першу чергу Німеччині, Франції, які представляли весь ЄС, але активно брали участь у Нормандському форматі і захистили, допомогли нам зупинити російського агресора і сприяли забезпеченню потужної солідарності Європи і світу з України.

«За п’ять років ми здійснили реальні кроки, реальні зміни, які дали можливість кожному українцеві відчути і зрозуміти наш рух до Об’єднаної Європи», – особливо підкреслив Петро Порошенко.

Він нагадав, що вже більше двох з половиною мільйонів громадян України, маючи біометричний паспорт, скористались перевагами безвізового режиму, правом вільно відвідати держави Євросоюзу.

«Безвіз дав потужний поштовх активному розвитку транспортного сполучення з Європою. Відкривається все більше авіарейсів. Сьогодні вже аеропорт «Бориспіль» перевищив 12 мільйонів пасажирів на рік… Розконсервовуються аеропорти…, що не працювали роками та навіть десятиріччями… Сьогодні ми маємо плани побудови нових летовищ. Розвивається залізничне сполучення», – зазначив Глава держави та додав, що з подивом дізнався із репортажу CNN, що потяг «Укрзалізниці» Київ – Варшава є одним з найкращих спальних потягів у Європі.

«Дуже важливе функціонування зони вільної торгівлі з ЄС, товарообіг між Україною та ЄС зріс більше ніж удвічі. Минулого року ми продали товарів в країни Євросоюзу більше, ніж будь-коли у нашій історії. У цьому році тенденція зростання точно продовжується. Вірю, що наші успіхи мають стати фундаментом до подальшої економічної інтеграції між ЄС і оновленою Україною», – підкреслив він.

Президент зазначив: «Сьогодні українська економіка працює в чітко унісон з Європейським Союзом. Україна успішно взаємодіє з Європейським енергетичним співтовариством, забезпечуючи енергетичну незалежність нашої держави. Це означає, що українська енергетика вже зараз функціонує синхронно з енергосистемою Євросоюзу».

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео