Петро Порошенко під час участі у панельній дискусії «Безпека у Східній Європі» на безпековій конференції (відео)

Ми повинні мати колективну відповідь, що робити з безпекою у новій реальності – Президент у Мюнхені

 

«Дуже радий, що Україна стоїть дуже високо на порядку денному. Сьогодні багато спікерів наголошували на необхідності єдності та солідарності з Україною в питанні подолання російської агресії; питанні «Північного потоку-2»; енергетичної безпеки, цифрової безпеки; втручання РФ у вибори в Україні, Європейському парламенті; акту агресії РФ проти моєї країни у Керченській протоці та Азовському морі; заручників, яких Росія утримує в Москві», – сказав Президент Петро Порошенко під час участі у панельній дискусії «Безпека у Східній Європі» в рамках Мюнхенської безпекової конференції.«Це абсолютно нова реальність. Ми маємо навчитися жити в цій реальності та розуміти, якщо не буде єдності та солідарності, агресор може піти набагато далі»,- підкреслив Петро Порошенко.

«Мене дуже бентежить, коли я чую, як деякі кажуть, що Україна та Росія повинні припинити стріляти. Якщо Росія припинить стріляти, буде мир. Якщо Україна припинить стріляти, не буде України»,- наголосив Глава держави.

Петро Порошенко підкреслив: «Якщо ми перестанемо захищати наш суверенітет, нашу територіальну цілісність, безпеку та демократію в центрі Європи в ХХІ ст., ми станемо на коліна перед агресором».

Глава держави подякував європейським партнерам за п’ять років життєво важливої підтримки, за п’ять років політики санкцій, за п’ять років допомоги в реформах в Україні. «Я пишаюсь, що зараз Україна є історією успіху. Можливо, єдина в нинішній ситуації, оскільки ми проводимо реформи під час війни. Це найглибші реформи, які моя країна колись проводила», – зазначив він.

«Тому ми повинні мати колективну відповідь на те, що треба робити з безпекою. Хочу нагадати, що атака на українські кораблі в Керченській протоці має дуже цікаве пояснення з боку Росії: вони захищають Керченський міст. Уявіть російську атаку в Балтійському морі з метою захисту «Північного потоку-2» через декілька років. Треба мати значно кращу координацію наших дій», – сказав Глава держава.

«Ми можемо перемогти лише якщо ми будемо об’єднані. І я оптимістично налаштований щодо нашої перемоги», – наголосив Президент.

Джерело

 

Ми не можемо ігнорувати безпекові виклики – Глава держави про роль України як східного флангу НАТО та Європи

Петро Порошенко під час участі у панельній дискусії «Безпека у Східній Європі» на безпековій конференції (відео)

Президент Петро Порошенко наголошує, що в умовах, які склалися, Україна не може і не повинна ігнорувати виклики, які виникають у сфері безпеки. Саме тому було ухвалено рішення про закріплення курсу до ЄС та НАТО в Конституції.

«Ми не можемо ігнорувати безпекові виклики. Єдина ефективна система на сьогодні – це НАТО. Саме тому я провів ініціативу з Парламентом щодо змін до Конституції в частині майбутнього членства України в НАТО та ЄС», – сказав Глава держави під час участі у панельній дискусії «Безпека у Східній Європі».

«Переконлива більшість депутатів проголосували за цю президентську ініціативу. Тому, якщо говорити про найбільш єврооптимістичну націю, Україна буде серед перших», – додав він.

Також Петро Порошенко підкреслив, що велику увагу слід приділити безпеці Європи. «Ми живемо в інших умовах зараз… Треба розуміти, що великі європейські нації можуть себе захистити завдяки НАТО, що є більш ефективним, чи завдяки іншому інструменту. Україна з радістю буде частиною будь-якої безпекової ініціативи», – сказав Президент.

Глава держави також наголосив, що Україна також має дуже потужну підтримку нашої боротьби за свободу та демократію американського народу. «Ми маємо двопартійну підтримку Конгресу США. Ми маємо потужну підтримку Адміністрації США», – додав він. Президент підкресли, що великі європейські лідери, в тому числі Канцлер Ангела Меркель, також відіграли надважливу роль в безпеці нашої країни. «Успіх можливий лише коли США, Європа та весь світ будуть разом», – зазначив він.

Петро Порошенко вкотре наголосив, що в Україні не заморожений конфлікт: «В нас гаряча війна. За останні 24 години я втратив одного українського солдата, оскільки протитанкова ракета влучила у військовий вантажний автомобіль, три солдати були важко поранені. За останні 24 години»..

За його словами, за всю військову операцію Україна втратила 2945 військових, після Мінських угод – 948 солдат. «І це моє щоденне життя. Це гаряча війна», – зазначив Президент.

Глава держави також підкреслив, що після того, як наша країна отримала протитанкові ракети «Джавелін» від США, суттєво зменшилась кількість танкових обстрілів. «Чому? Тому, що російські танкісти просто відмовляються їхати на лінію зіткнення. Ми наполовину зменшили кількість бойових втрат. Це яскрава демонстрація ефективності цього типу співпраці», – зауважив він.

Петро Порошенко також додав, що кожен міжнародний партнер України виконує свою важливу роль та місію. «В кожного є своя роль. ОБСЄ СММ є джерелом міжнародної інформації для всього світу. Завдяки ним цей процес вже не називається конфліктом на сході України, його почали називати тим, чим він є насправді – російською агресією проти суверенної та незалежної держави», – сказав Президент.

Він також зауважив, що після 2014 року ситуація у світі повністю змінилась, оскільки один з постійних членів Радбезу ООН, на якій базувалась система безпеки світу після Другої світової війни, заблокував роботу цього інструменту. «Оскільки агресор є постійним членом ООН і Рада Безпеки просто не працює. І Україна платить за це величезну ціну», – також зазначив Президент.

Глава держави додав: «Іноді мені кажуть, не треба дратувати Росію. Тому Україні не слід бути членом НАТО. Хочу нагадати кожному, в 2014 році Україна не мала програми щодо майбутнього членства в НАТО і мала нейтральний статус. Це не захистило нас від російської агресії. Тому нам слід припинити цей стан невизначеності. Не тільки Україна має платити цю величезну ціну, а й Європа. Ви маєте вивчити уроки Грузії, України, бо ми вважаємо себе східним флангом НАТО, східним флангом Європи. Моя країна є членом європейської родини, майбутнім членом ЄС. Тому, я закликаю вас припинити стан невизначеності. Ціна може бути дуже високою».

Джерело

 

Без України не може бути глобальної безпеки і безпеки в Європі – Президент у Мюнхені

З Віце-президентом США мали надзвичайно важливу зустріч, на початку якої Mike Pence наголосив, що Україна – надійний стратегічний партнер США. Ми твердо розраховуємо на співпрацю зі США, зокрема в оборонній сфері, постачанні Україні всіх типів озброєння після того, як ми ухвалили відповідний закон. Також ми ретельно обговорили координацію наших зусиль щодо реакції на агресію РФ у Керченській протоці. Та подальші дії із запровадження санкцій щодо РФ та координації цих санкцій із Євросоюзом.Окремо обговорили підтримку Сполученими Штатами реформ в Україні. Вдячний як Президенту США Donald J. Trump, так і Конгресу за фінансову підтримку України – більше 700 млн доларів додатково спрямовано на підтримку нашої держави. Це – позиція справжнього друга!Had an extremely important meeting with the U.S. Vice President, which Mike Pence began by emphasizing that Ukraine is a reliable strategic partner for the United States.We firmly count on cooperation with the United States, particularly in the defense sector, and supply of all types of weapons to Ukraine after we have adopted the relevant law. The coordination of our efforts to respond to the aggression of the Russian Federation in the Kerch Strait has been thoroughly discussed. Also, further actions to introduce sanctions against the Russian Federation in coordination with the European Union. U.S. support for reforms in Ukraine was discussed separately. I am grateful to both the President of the United States @realDonaldTrump and the Congress for the financial support of Ukraine – an additional more than $700 million were allocated to support our state. This is the position of a real friend!

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 16. Februar 2019

 

«Без України не може бути глобальної безпеки і безпеки в Європі», – заявив Президент України Петро Порошенко в коментарі для представників засобів масової інформації в рамках участі у Мюнхенській безпековій конференції.

Глава держави зауважив зокрема, що Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час виступу на конференції також говорила про ситуацію в Україні. «Сьогодні ви бачили, що і у виступі Канцлера Німеччини, і на двосторонній зустрічі (з Ангелою Меркель – ред.) ми обговорили всі питання нашої співпраці починаючи від підтримки реформ і закінчуючи рішучими зусиллями для захисту позицій України», – зазначив він.

За його словами, також обговорювалась співпраця і в питаннях протидії агресії Російської Федерації у Керченській протоці, і в питаннях звільнення українських моряків і забезпечення вільного судноходства, і в питаннях витрат на забезпечення оборони, і в питаннях розвитку економіки.

Петро Порошенко подякував американським і європейським партнерам за чітку і послідовну позицію підтримки України.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео