Економ-тиждень. 21 – 27 листопада 2018 року

Економ_тиждень! Економічні новини України і світу – все, що стосується нашої країни.

Розглядаємо події 21 – 27 листопада 2018 рр.

АКТИВ. Заборгованість контрагентів, які отримують газ від “Нафтогазу” на пільгових умовах (відповідно до положення про ПСО), склала 48,5 млрд гривень, тобто зменшилась на 422 млн гривень.ПАСИВ. Рада підвищила акциз на сигарети з липня 2019 р.

АКТИВ. В Україні презентували першу вантажвіку, яка працює повністю на електродвигуні. Її виготовила у Луцьку корпорація “Богдан Моторс” на європейське замовлення.

ПАСИВ. Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств України за січень-вересень 2018 року становив 208,2 млрд грн, що на 29,6 млрд грн (на 14,2%) менше, ніж за січень-вересень 2017 року (237,8 млрд грн).

АКТИВ. Лоу-кост Wizz Air збирається відновлювати роботу української авіакомпанії “Візз Ейр Україна”. Wizz Air з 20 квітня 2015 року закрила свою дочірню компанію в Україні “Візз Ейр Україна”, яка виконувала 16 рейсів. Причиною такого кроку назвали з нестабільність на території східної України, девальвацію, нестабільність гривні та вплив контролю обміну валюти.

ПАСИВ. “Укрзалізниці” потрібно 111,4 млрд гривень для фінансування пасажирських перевезень протягом наступних п’яти років. Зношеність пасажирських тепловозів на сьогодні вже перевищила 90%.

АКТИВ. Товарообіг між Україною і Словацькою Республікою у поточному році зріс на 36% у першому півріччі.

ПАСИВ. Індекс споживчих настроїв (ІСН) у жовтні 2018 року склав 56,9, що на 5,7 п. менше, ніж у вересні.

АКТИВ. Верховна рада ухвалила державний бюджет на 2019 рік. Витрати загального фонду на безпеку і оборону додатково збільшили на 2,2 млрд гривень. Півмільярда гривень влади заклали для “Укрпошти” на компенсацію витрат на послуги з доставки пенсій та грошової допомоги.

АКТИВ. Обсяг грн капітальних інвестицій в економіку України за у січні-вересні 2018 року склав 337,0 млрд грн, що на 19,9% більше ніж за відповідний період минулого року.

АКТИВ. Арбітражний трибунал у Парижі 26 листопада 2018 року ухвалив рішення про стягнення з Російської Федерації 1,3 млрд доларів збитків, завданих Ощадбанк внаслідок анексії Криму. До суми компенсації збитків за активи в Криму також додадуться відсотки, що будуть нараховуватись з винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Міністерство юстиції Російської Федерації не визнає рішення арбітражного трибуналу в Парижі.

Слідкуємо. Рахуємо. Заробляємо. І до зустрічі за тиждень!

Поділитися:
Share

Share