У Залі пам’яті на території Міноборони відбувся ранковий церемоніал поминання українських героїв (фото, відео)
Сьогодні, 17 жовтня, на території Міністерства оборони України відбулося традиційне ранкове поминання українських героїв, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході країни.
Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.
Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стеллою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.
Сьогодні, 17 жовтня, Дзвін прозвучав 5 разів.
У цей день у 2014 році перестали битися серця мужніх захисників України, які самовіддано захищали рідну землю від російського агресора: солдата Горобця Сергія Володимировича та капітана Тітарчука Володимира Івановича.
У цей день у 2017 році віддали свої життя за мирне майбутнє нашої держави: сержант Луговий Михайло Володимирович, солдат Омельчук Олександр Олександрович, старший солдат Руденко Микола Вікторович.
Вічна пам’ять героям!
Спорудження Зали пам’яті здійснено за безпосередньої підтримки Президента — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка.
Зала пам’яті — це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали пам’яті вміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992 — 2018 років. Всього 2532 таблички.
Дзвін Пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.
В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам`яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.