Виступ Петра Порошенка на Заході високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру (фото, відео)

Багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН, з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Про це я зазначив на Заході високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру серед лідерів держав – найбільших контрибуторів операцій ООН з підтримання миру.Кремль боїться, що миротворці побачать російську військову силу на окупованій території. Боїться втратити контроль над кордоном України з Росією – заручником Кремля, що дозволяє проникнення його військ на Донбас. Хіба це не справа ООН сміливо протистояти виклику?Звернення моєї країни щодо розгортання операції з підтримання миру ООН на окупованій території Донбасу, досі не було задоволено. Ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН має пройти.A UN-mandated multinational peacekeeping operation with the only clear goal to restore Ukraine’s sovereignty and territorial integrity could be a decisive factor in ending sufferings of Ukrainian people. This is what I said during the General Debate at the high-level event on Action for Peacekeeping.Kremlin is afraid that the peacekeepers will see Russian military manpowerand military assets all over the occupied territory. They are also afraid of losing control over Ukraine border with Russia – a hostage taken by Kremlin to keep infiltrating its military in Donbas. Is it not for the UN to stand up to the challenge with courage?Here I wish to recall that my country’s request to deploy the UN PKO in the occupied Donbas has not been addressed. We see it as a test for the ability of our Organization to act in a challenging conflict situation. A test, which still remains to be passed.#UNGA73Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 25. September 2018

 

Президент закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас

Президент України Петро Порошенко впевнений, що розгортання багатонаціональної миротворчої операції з повноцінним мандатом ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Про це Петро Порошенко сказав, виступаючи під час Заходу високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру в рамках участі у 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

«Очевидно, що у 21 столітті світ не став безпечнішим місцем. Ми продовжуємо бути свідками війн та агресії, навіть на Європейському континенті. Поки ми тут дискутуємо, зовнішня військова агресія проти України триває, грубо порушуючи Статут ООН та резолюції Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки Організації», – зазначив Глава держави.

Петро Порошенко підкреслив: «Тимчасова окупація частин української території продовжує завдавати страждань українському народу та підривати регіональний і міжнародний мир та безпеку».

Він зауважив, що згідно з найбільш обережними оцінками ООН, кількість жертв цього конфлікту сягнула близько 35 тисяч, включаючи більше 10 тисяч загиблих та близько 25 тисяч поранених. Кількість внутрішньо переміщених осіб перевищила 1,5 мільйона.

«Це може виглядати як чергові дані сухої статистики, якою ця Організація переповнена. Водночас для мене особисто та всіх українців це глибокі шрами на серці», – сказав Президент.

«Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу. Ми вважаємо, що не існує кращого способу як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН», – підкреслив Президент України.

Він додав, що це могло б змусити Росію добросовісно виконувати Мінські домовленості.

«Я вдячний Німеччині, Франції та США за мобілізацію міжнародної підтримки цієї ініціативи», – зазначив Президент.

Водночас Глава Української держави наголосив, що Росія виступає проти миротворців. «Причиною цього, серед іншого, є те, що Кремль боїться. Він боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. Вони також бояться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, який Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас», – сказав Петро Порошенко.

«Хіба не повинна ООН надати сміливу відповідь цьому виклику?», – зауважив Президент та нагадав, що звернення України щодо розгортання операції з підтримання миру ООН на окупованій території Донбасу, досі не було задоволено.

«Ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН має пройти», – резюмував Петро Порошенко.

Джерело

 

Нова якість миротворчої діяльності повинна відповідати світовим очікуванням та сподіванням – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує на необхідності реформування Організації Об’єднаних Націй задля підвищення ефективності миротворчої діяльності.

«Нова якість миротворчості повинна відповідати світовим очікуванням та сподіванням. Ініціатива Генерального секретаря ООН щодо зміцнення взаємодії між усіма учасниками, залученими до миротворчої діяльності – це саме те, чого вимагає наша Організація з метою забезпечення більшої ефективності та більшої надійності цього важливого інструменту», – наголосив Глава держави під час виступу на Заході високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру в рамках участі у 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

«Ми вітаємо та повністю підтримуємо Ваші зусилля, пане Генеральний секретар, у здійснені рішучої реформи ООН, спрямованої на зміцнення архітектури миру та безпеки», – заявив Петро Порошенко.

Він також нагадав, що минулого року на саміті Ради Безпеки всі лідери також були єдині у баченні нагальної потреби реформування миротворчих зусиль та системи ООН у цілому.

Президент висловив сподівання, що Декларація, схвалена сьогодні багатьма державами, включаючи Україну як активного контрибутора в операції з підтримання миру, посилить ці колективні зусилля.

«Я хотів би наголосити на одному з положень нашої спільної Декларації: дуже важливо, щоб реформа призвела до покращення здатності ООН виконувати свої першочергові завдання», – підкреслив він.

«Тут я бачу ключову роль Генерального секретаря у виконанні своїх обов’язків відповідно до статті 99 Статуту ООН. Рада Безпеки не тільки має отримувати своєчасні, відверті та докладні доповіді Секретаріату ООН. Генеральний секретар також має рішуче вносити на розгляд РБ ООН ініціативи щодо розгортання операцій ООН у країнах та регіонах, що перебувають на межі конфлікту або страждають від нього», – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко висловив подяку Генеральному секретарю «за особисту відданість та підтримку миротворчої діяльності ООН» і запевнив, що відданість України та її внесок у діяльність Організації з підтримання миру «не похитнуться навіть у часи, коли країна зазнає агресії».

«Україна залишатиметься надійним партнером у наших спільних зусиллях з підтримання миру», – резюмував Президент.

Джерело

 

 

Поділитися:
Share

Share