Марина Порошенко відвідала Донецьку область із робочою поїздкою (фото)

Марина Порошенко в Слов’янську разом із дітьми Донеччини відзначила Міжнародний день миру

У Міжнародний день миру, дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Донецьку область із робочою поїздкою. На честь цієї особливої дати Перша леді України разом із дітьми українських захисників Марією Півень, Софією Бибкою та Ольгою Сбітнєвою у звільненому українському Слов’янську випустили в небо голубів як символ миру в Україні та в усьому світі.За словами Марини Порошенко, «останні п’ять років для України цей день – надзвичайно актуальний, адже наш народ страждає від російської агресії та зла. І особливо це відчувають жителі Донецької та Луганської областей».

Із квітня по липень 2014 року Слов’янськ був найгарячішою точкою на карті України. І мир у цьому місті був здобутий дуже дорогою ціною –за його звільнення загинули 63 українських воїна.

Дружина Президента України та діти зі Слов’янська вписали імена цих воїнів на білих паперових журавлях – як пам’ять про всіх, хто віддав своє життя, захищаючи українську землю.

Голова Донецької обласної державної адміністрації Олександ Куць та міський голова Слов’янська Вадим Лях разом із дітьми зав’язали на повітряних кульках символічні серця на честь тих, хто сьогодні боронить Донеччину.

У рамках флешмобу «У ритмі серця» почесні гості та діти випустили синьо-жовті повітряні кульки з паперовими журавликами та серцями як символ єдності нашої держави, бо Україна – єдина країна.

Джерело

 

Донецька область долучилася до проекту Марини Порошенко з розвитку інклюзивної освіти

У рамках робочої поїздки в Донецьку область Марина Порошенко та голова Донецької обласної державної адміністрації Олександр Куць підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Донеччина стала вже 21 регіоном держави із впровадження інклюзивного освітнього середовища у рамках цього проекту. Дружина Президента наголосила, що в області постійно зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами, які переходять від соціальної ізоляції до навчання в загальноосвітніх школах, де в них з’являються друзі. Так, у 2015 році таких учнів було лише 38, а сьогодні їх уже 187. У цілому кількість дітей з особливими освітніми потребами в регіоні складає 11,5 тисяч осіб.

Із метою створення доступних та якісних умов для навчання дітей Донецької області Марина Порошенко передала Олександру Куцю проекти Медіатеки, Ресурсної кімнати та Інклюзивно-ресурсних центрів, які розроблені у співпраці Фонду Порошенка та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Зараз на Донеччині активно проходить реформа застарілих ПМПК у сучасні ІРЦ. На сьогодні 5 установ уже розпочали свою роботу – в місті Дружківка, у Покровскому, Костянтинівсьому та Великоновоселівському районі, в Іллінівській ОТГ. До кінця 2018 року в області буде облаштовано ще 18 таких ІРЦ.

У ході поїздки Марина Порошенко відкрила у Слов’янську ще один Інклюзивно-ресурсний центр в області, ознайомилася з його роботою та поспілкувалася з педагогами, дітьми і батьками.

Джерело

Поділитися:
Share

Share