Трамвайне дно Садового

Mason Lemberg

Два тижні тому написав я про секрет успіху Львова на прикладі обновлення трамвайного парку шляхом закупівлі трамваїв із Берліну.

Несподівано навіть для мене ця історія набула комічного відтінку, що наочно демонструє той самий “секрет”.

Але все по порядку:

У Львові є 9 трамвайних маршрутів (1,2..9). На сьогодні, через ремонт вулиці, курсує 7 маршрутів (4 і 5 не курсують). На цих 7 маршрутах, станом на 11:00 сьогодні, згідно мобільного додатку, курсували 43 трамваї. Колись раніше, в час пік я нарахував 52 трамваї. Всі ці трамвайні маршрути проходять через центральну частину міста з вузькими вулицями. Поломка трамвая викликає затори, зупинку одної чи декількох ліній.

Хоча я значно частіше бачу дрібні ДТП в центральній частині міста, внаслідок чого все стоїть, поки 2 рагулі на бляхах розбираються, хто кому винен 200 грн. З цією проблемою (яка на мій непрофесійний погляд є не меншою ніж поломки трамваїв) пан Садовий, який має більшість в міській раді і фракцію в парламенті, боротися не хоче, бо ж рагулі можуть образитися на штрафи й більше не голосуватимуть за партію рагулів.
Але пан Садовий вирішив рішуче боротися з поломками трамваїв і забезпечити львів’ян можливістю їздити на трамваях.

Що для цього потрібно? Для цього потрібно оновити трамвайний парк новими трамваями, які не будуть ламатися. І тут починається найцікавіше…

Щоб трамваї у Львові менше ламалися, міська влада вирішує купити 50 трамваїв у Берліні. Сьогодні всього було 40 на всіх маршрутах. Цими неламаючимися берлінськими трамваями виявилися чеські Татри 70-х років минулого століття.

Обґрунтовуючи такий вибір, міська влада Львова акцентувала увагу не тільки на цінових перевагах даного вибору, а й на прогресивних інноваціях чеських трамваєбудівників 70-х років минулого століття, серед яких: “двері відкриваються кнопкою” (не ломом, на мінуточку) і “трамваї оснащені зв’язком з водієм”. Без цієї переваги зараз ніяк…

Єдину проблему, яку в цій схемі бачили стратеги, які керують Львовом – це те, що в Берліні трамвайна колія ширша ніж у Львові, і потрібно німецьким трамваям приштамповувати стару львівську колісну базу. Як тут не нагадати, що трамваї куплялися для того, щоб зменшити кількість поломок. На старих (перепрошую, модернізованих) львівських візках всьо буде чьотко їздити, сумнівів нема.

І усьо було би нічого, але закупили 30 берлінських трамваїв, а львівських візків всього 12. Решта потребують ремонту і “модернізації” за ціною більше 5 млн/10 штук (оголосили тендер). Але хто ж рахує витрати на ці ремонти… головне берлінські трамваї дешево взяти… В цьому “секрет успіху”.

Але це єдина проблема, яку бачили геніальні львівські стратеги-урядники. Бо все решта, за запевненнями стратегів, мало б їздити ще 10 років, настільки там все прекрасно та на високому рівні зроблено. І як можна було не повірити цим професіоналам?…

… поки трамваї не приїхали до Львова, і не виявилося, що двері трамваїв інноваційною кнопкою відчиняються назовні, а не всередину. Цього стратеги з львівської мерії, які запевняли нас у виключному технічному стані трамваїв, просто не знали. Казали про видатний технічний стан і не знали, як відкриваються двері.

А питання, між тим, виявилося принциповим. Бо на всіх нових зупинках (на яких рівень посадочної платформи однаковий з рівнем підлоги низькопідлогових трамваїв) двері закуплених берлінських трамваїв просто не відкриються назовні.

І тепер у видатних львівських стратегів недитяча така дилема:

  • або понижувати вже облаштовані нові трамвайні зупинки, щоб берлінські придбання могли відкрити двері назовні, натискаючи на інноваційну кнопочку. А це не малий об’єм будівельних робіт. Крім того, в новітні низькопідлогові трамваї вже буде нереально заїхати візком/коляскою;
  • або різати двері придбаних берлінських трамваїв. Але фахівці кажуть, що від того вони будуть ламатися. Нагадаю, трамваї купляли для того, щоб зменшити кількість поломок…

До чого це я?.. Ааааа… Ну, то ж секрет успіху Львова. Во!

Тому, Петре Олексійовичу, зніміть блокаду головного мозку голови Львова.
А ви, Олексій Петрович, нема чого сидіти, вйо модернізувати візки, різати нові трамвайні платформи чи підрізати двері!

З повагою, бот департаменту Банкової зі знищення рейтингів Самопомочі.


 

Deutsche Welle: Обережно, двері не відчиняються: як Львів купив трамваї у Берліна

 

Автор