Результати моніторингу телеканалів щодо висвітлення ситуації на сході України та в Криму (фото, презентація)

30 липня під час засідання Колегії Міністерства інформаційної політики член Національної ради Сергій Костинський презентував результати другої хвилі моніторингу ефіру українських телеканалів щодо висвітлення ними ситуації в Донецькій та Луганській областях і в Криму.

У засіданні Колегії взяли участь голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, перший заступник Міністра інформаційної  політики Еміне Джапарова, заступник Міністра інформаційної  політики Дмитро Золотухін, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко  та інші.

Сергій Костинський сказав про те, що Національна рада, Міністерство інформаційної політики, Держкомтелерадіо і профільний комітет Верховної Ради спільно здійснюють величезну роботу в кількох стратегічних напрямах. Це – захист інформаційного простору, розвиток і утвердження української мови на радіо й телебаченні, розбудова вітчизняного мовлення на непідконтрольні території і регіони проведення ООС, інформування громадян на цих територіях про те, що відбувається в Україні. Дуже важливо, на його думку, те, що в усіх цих напрямах є позитивні для держави результати.

Член Національної ради презентував дані другої хвилі моніторингу, проведеного у квітні цього року, про те, наскільки поширеними на українському телебаченні є теми, що стосуються подій на сході країни та в Криму. До моніторингу потрапили 16 загальнонаціональних телеканалів: це п’ять великих розважально-інформаційних телеканалів «Україна», «1+1», «ІСTV», «Інтер» , «UA:Перший», а також 11 інформаційних телеканалів – «Громадське», «Еспресо», «ПравдаТУТ», «Прямий», «NewsNetwork», «NewsOne», «ZIK», «5 канал», «24 канал», «112 Україна», «Обоз TV».

Обсяг моніторингу кожного телеканалу становив 168 годин, а загальна кількість годин ефіру, які були опрацьовані, – 2856.

Результати моніторингу свідчать про те, що інформаційні телеканали висвітленню ситуацію в Донецькій та Луганській областях і в Криму приділяють більше як 5,9%, а розважально-інформаційні – 2,4% частки свого тижневого ефіру. При цьому, зауважив Сергій Костинський,  інформаційні телеканали висвітлюють події на Донбасі частіше, однак сюжети розважально-інформаційних телеканалів є більш ґрунтовними. «Тобто, крім наведення статистичної інформації, українське телебачення також здійснює репортажі з місця подій і дає інтерв’ю з учасниками подій», – підсумував він.

Тематиці Криму інформаційні телеканали приділяють 1%, а п’ятірка розважально-інформаційних каналів – лише 0,1% свого тижневого ефіру. При цьому розважально-інформаційні телеканали висвітлюють більше статистичної інформації, а новинні сюжети інформаційних телеканалів містять значно більше інтерв’ю з учасниками подій, а також містять коментарі експертів.

Сергій Костинський також  повідомив про те, що під час моніторингу було зафіксовано, що наше телебачення  розповідає про конкретних людей, наводить  імена учасників бойових дій, волонтерів, політв’язнів і полонених. Героям, про яких згадували телеканали, упродовж тижня, коли проводився моніторинг, було приділено майже 10 годин (9 год. 48 хв.) від загального обсягу ефірного часу.

Джерело

 

Від 5 до майже 10 годин на тиждень приділяють у середньому телеканали висвітленню ситуації на сході України

4 години 46 хвилин ефірного часу в тиждень приділяють розважально-інформаційні телеканали темі подій, що відбуваються в Донецькій і Луганській областях. Частка обсягу таких повідомлень в ефірі інформаційних телеканалів – 9 годин 44 хвилини. Такі дані моніторингу Національної ради навів під час засідання Колегії Міністерства інформаційної політики член Національної ради Сергій Костинський. Участь у засіданні Колегії МІП також взяли голова Національної ради Юрій Артеменко і заступник голови Уляна Фещук.

Загалом в ефір розважально-інформаційних телеканалів упродовж тижня, коли проводився моніторинг, вийшло 465 повідомлень про ситуацію на сході України, повідомив Сергій Костинський. Найбільше цій темі приділяє уваги «ІСTV». За рік показник цього телеканалу значно зріс. Водночас на телеканалах «1+1» та «Інтер» порівняно з минулим роком кількість програм, присвячених цій темі, зменшилася.

Інформаційні телеканали подають найбільше статистичної інформації, а загальна кількість повідомлень щодо ситуації на Донеччині й Луганщині становила 2544, що охоплює майже 10 годин (9 год. 44 хв.) ефірного часу. Найбільше інформації пропонують «5 канал», «Громадське телебачення», а найменше – «NewsNetwork» і «Обоз TV».

Сергій Костинський озвучив теми, які найчастіше привертають увагу вітчизняних телевізійних медіа. Це – українська армія, поточна ситуація на підконтрольній і тимчасово непідконтрольних територіях, стан і перспективи реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій, а також ситуація на сході в контексті міжнародної політики.

Моніторинг щодо висвітлення українськими телеканалами ситуації в Донецькій та Луганській областях і в Криму Національна рада провела у квітні цього року.  Загалом було опрацьовано 2856 годин ефірного часу 16 телеканалів. Із них 5 – розважально-інформаційні: «Україна», «1+1», «ІСTV», «Інтер» і «UA:Перший», а також 11 інформаційних – «Громадське», «Еспресо», «ПравдаТУТ», «Прямий», «NewsNetwork», «NewsOne», «ZIK», «5 канал», «24 канал», «112 Україна», «Обоз TV».

Джерело

 

Кожен великий телеканал ситуації в Криму приділяє в середньому 19 хвилин ефірного часу в тиждень

30 липня під час засідання Колегії Міністерства інформаційної політики член Національної ради Сергій Костинський оприлюднив результати моніторингу вітчизняних телеканалів щодо висвітлення ними ситуації в Криму та на сході країни. Як з’ясувалося, п’ять найбільших розважально-інформаційних телеканалів говорять на теми Криму приблизно 19 хвилин на тиждень.  У Колегії МІП також взяли участь голова Національної ради Юрій Артеменко і заступник голови Уляна Фещук.

Упродовж моніторингового тижня зафіксовано загалом 47 медіа-повідомлень про Крим. Найчастіше цієї теми торкалися «ІСTV», «UA:Перший» і «Україна», найменше – «Інтер».

Серед інформаційних телеканалів, які потрапили до моніторингу Національної ради, найчастіше тема ситуації в Криму порушувалася  «5 каналом», «Громадським», а найменше – телеканалами «NewsNetwork» і «Обоз TV», розповів Сергій Костинський. Загалом інформаційними каналами було присвячено 1,5 години ефірного тижневого часу подіям, що відбуваються в Криму, на телеекрани вийшло 302 повідомлення.

Темами матеріалів як розважально-інформаційних, так і інформаційних телеканалів стали поточна ситуація в Криму, переслідування  громадян України та ситуація з політв’язнями.

Сергій Костинський також констатував, що не тільки держава, військові й волонтери відповідальні за інформування українського суспільства про ситуацію на неокупованих і тимчасово окупованих територіях, а й медіа. «Є певна відповідальність незалежних мовників у  тому, щоб інформувати українське суспільство», – наголосив він.

Моніторинг щодо висвітлення українськими телеканалами ситуації в Донецькій та Луганській областях і в Криму Національна рада провела у квітні цього року.  Загалом було опрацьовано 2856 годин ефірного часу 16 телеканалів. Із них 5 – розважально-інформаційні: «Україна», «1+1», «ІСTV», «Інтер» і «UA:Перший», а також 11 інформаційних – «Громадське», «Еспресо», «ПравдаТУТ», «Прямий», «NewsNetwork», «NewsOne», «ZIK», «5 канал», «24 канал», «112 Україна», «Обоз TV».

Джерело

Автор