Робоча поїздка Марини Порошенко до Тернопільської області (фото)

Марина Порошенко та Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацу на Тернопільщині

Дружина Президента України Марина Порошенко разом із Послом США в Україні пані Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацово-паркового комплексу – пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Цей палац збудований у XVIII ст. і був родовою резиденцією однієї із найвпливовіших династій Східної Європи – князів Вишневецьких, які походять із давнього українського роду.

За словами Марини Порошенко, відновлення Вишнівецького палацу – це проект національного масштабу: «За архітектурною неповторністю Вишнівецька резиденція така ж цінна для України, як палац князів Радзівілів у Білорусі, або королівський Вавель у Польщі чи Версаль у Франції. І я щиро вдячна всім, хто докладав зусиль для відновлення цієї унікальної культурної пам’ятки», – зазначила дружина Президента.

Із середини ХІХ ст. палац зазнав значних ушкоджень. А після Другої світової війни від розкішного маєтку залишилися лише стіни. У радянські часи відбудова палацу відбувалася без врахування мистецької цінності споруди. Зокрема, на місці колишньої дзеркальної зали було облаштовано кінотеатр.

Наприкінці ХХ ст. Вишнівецький палац увійшов до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля», концепція розвитку якого передбачала відновлення дзеркальної зали в її первинному вигляді. Із 2015 року заповідник отримав фінансову підтримку від Міністерства культури України у розмірі понад 4 млн гривень. А також виграв грант від Посольства США в Україні на суму 159 тисяч доларів США на відновлення дзеркальної зали та реставрацію південної підпорної стіни палацу. Реставраційні роботи тривали понад 2 роки.

Відкриваючи головну залу резиденції князів Вишневецьких, дружина Президента України наголосила, що подібного роду співпраця на міждержавному рівні й у подальшому дозволить відновити і зберегти історичну та культурну спадщину України, яка є невід’ємною частиною світової історії.

Джерело

 

Тернопільська область долучилася до проекту Марини Порошенко по впровадженню інклюзивної освіти

У рамках робочої поїздки в Тернопільську область дружина Президента України Марина Порошенко та голова обласної державної адміністрації Степан Барна підписали Меморандум про долучення області до проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Тернопільщина стала 19-м регіоном нашої держави, в якому реалізується цей проект.

За словами Першої леді, сьогодні на Тернопільщині інклюзивним навчанням охоплено 139 дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у 47 загальноосвітніх закладах. Сьогодні в області інклюзивною освітою охоплено лише 1% «особливих» дітей регіону.

Також у рамках візиту й на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 545, яка розроблялася за ініціативи Марини Порошенко, була проведена нарада з головами районних рад, ОТГ та міськими головами щодо створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів у Тернопільській обалсті.

За результатами наради було підписано відповідний Меморандум про відкриття до 1 вересня 2018 року – 20 таких центрів.

Для створення доступних та якісних умов навчання учнів з особливими освітніми потребами дружина Президента передала керівництву області типові проекти Медіатеки, Ресурсної кімнати та Інклюзивно-ресурсних центрів, які є невід’ємною частиною нового освітнього простору в українських школах.

Джерело

 

Юні журналісти Тернопільщини провели екскурсію для Марини Порошенко печерою «Кришталева»

У рамках робочої поїздки до Тернопільської області дружина Президента України Марина Порошенко на запрошення юних журналістів з Тернополя відвідала печеру «Кришталева».

Учасники програми «Телевітамінки» Радим Макогін та Аня Білорус провели Першій леді екскурсію по підземеллю найбільшої гіпсової печери Європи, яка розташована в с. Кривче, Борщівського району.

Джерело

Автори