«Законопроект про громадянство доопрацюють щодо українських колаборантів на окупованих територіях» – Президент

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та заступником Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим наголосив, що Українська держава має забезпечити захист українців та кримських татар на законодавчому рівні.

Глава держави нагадав, що для посилення ефективності боротьби з нелегальною міграцією він вніс на розгляд Верховної Ради Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо удосконалення окремих положень. «В цьому проекті були норми, які з одного боку захищають не лише кримських татар, але і українців, які опинилися на окупованій території і були вимушені під тиском прийняти російське громадянство і Закон має захистити їх. Але є окрема невеличка частина громадян, які добровільно стали колаборантами – пішли працювати в поліцію, ФСБ, незаконні органи влади», – наголосив Президент.

«Я почув ваше звернення. Ми зараз це обговорили і я прийняв рішення, що відкличу законопроект про громадянство», – зауважив Петро Порошенко. За його словами, буде виключена «норма щодо колаборантів» і законопроект буде доопрацьовано спільними зусиллями. «І розділимо ці дві речі. Перша річ – це буде Закон про громадянство і захист українського громадянства. З іншого боку, Законом про колаборантів ми врегулюємо питання щодо цієї, нехай і невеличкої, категорії громадян, але вони мають отримати абсолютну справедливу реакцію українського законодавства, українського Закону і держави», – наголосив Президент. Він подякував за ефективну співпрацю.

Глава держави також наголосив, що 18 травня назавжди закарбувалося в історію не лише кримськотатарського народу і України, а в історію всього світу як злочин тоталітарного режиму проти цілого народу.

«На жаль, кримські татари, як і весь український народ сьогодні є об’єктом незаконної анексії з боку держави-агресора РФ. Це стосується як незаконно анексованого Криму, так і окупованої частини Донбасу. Ми з вами рішуче маємо діяти», – наголосив Глава держави. Він нагадав, що Україна звернулася до суду ООН, є рішення і відповідні строки, які Росія зобов’язана виконати, зокрема щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував Главі держави за підтримку цієї ініціативи про вилучення норм, які стосуються безпосередньо окупованих територій. «Наша мета дуже чітка і ясна, і всі мають про неї знати – ті, хто порушив Закони України і пішов на співпрацю з окупантами, і він є фактором щодо нехтування правами і свободами громадян України, ці люди будуть покарані. А всі інші, які зберігають гідність, і зберігають вірність Україні, – ми всі разом будемо жити в нашому Криму», – сказав Рефат Чубаров.

«Символічним є те, що саме в такий день ми говоримо про майбутнє Криму, українського Криму», – зазначив він.

«Переважна більшість громадян України, які зараз живуть в окупованому Криму, очікують на Україну. Вони очікують на відновлення державного суверенітету, забезпечення контролю над Кримом», – наголосив Голова Меджлісу кримськотатарського народу та подякував Президенту за його зусилля із об’єднання міжнародної спільноти навколо питання деокупації Криму.

Джерело

Автор