Чернівецька область долучилася до проекту Марини Порошенко з розвитку інклюзивної освіти (фото)

11 травня Марина Порошенко перебувала у Чернівецькій області з робочим візитом. Перша леді разом зі школярами Буковини, чиї батьки захищають кордони України на Сході, створили новий розділ у національному проекті «Книга Миру».

У цьому проекті беруть участь школярі з різних куточків України. Уже приєднались також і представники діаспор із США, Канади, Туреччини та інших країн. Діти захисників кордонів України у зоні військових дій в «Книзі Миру» залишають сімейні фото з батьками та підписують їх своїми віршами або побажаннями мирного майбутнього. Чернівецька область стала 22-м регіоном, діти якого заповнили сторінки цієї фотокниги. Завершиться проект до цьогорічного Дня Незалежності України у Києві, де відбудеться урочиста презентація. Книга стане своєрідним літописом життя в Україні – до та після війни на Сході країни.

Розділ «Чернівецька область» у «Книзі Миру» був створений учнями гімназії № 5. У цьому закладі навчається 40 дітей, батьки яких перебувають на лінії зіткнення. Учні гімназії з перших днів війни допомагають українській армії й за останні чотири роки провели понад 45 благодійних акцій.Також у ході візиту Марина Порошенко та голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук підписали Меморандум про долучення регіону до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Дружина Президента зазначила, що наразі в області працює 100 інклюзивних шкіл, у яких навчається 258 учнів з особливими освітніми потребами. У порівнянні з минулим роком кількість «особливих» дітей та інклюзивних шкіл збільшилася на 30% – дітей стало більше на 77 осіб, а закладів – на 32. При цьому, сьогодні в Чернівецькій області інклюзивною освітою охоплені менше 1% «особливих» дітей регіону.

Дружина Президента вручила Олександру Фищуку типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які розроблені Фондом та рекомендовані Мінрегіонбудом як невід’ємна частина нового освітнього простору в українських школах. На сьогодні в Україні в рамках децентралізації за цими проектами вже створено 125 приміщень Медіатек та 35 Ресурсних кімнат.

За ініціативи Марини Порошенко командою Фонду був розроблений законопроект про інклюзивну освіту, на основі якого було внесено зміни до ЗУ «Про освіту». Також був розроблений проект Постанову Кабінету Міністрів України про заміну системи ПМПК (психолого-медико-педагогічних консультацій) на ІРЦ, яка була погоджена з профільними Міністерствами і прийнята у липні 2017 року.

Для того, щоб такі центри запрацювали вчасно (з 1 вересня 2018 року) Марина Порошенко та голова Чернівецької ОДА провели нараду з головами районних рад, ОТГ та міськими головами щодо створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) у регіоні. За результатами наради було підписано відповідний Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією й керівниками органів місцевого самоврядування, а також заплановано відкриття до 1 вересня 2018 року – 13-ти ІРЦ.

Щоб сформувати дієву мережу ІРЦ Фонд Порошенка розробив два варіанти типового проекту створення Інклюзивно-ресурсного центру в територіальній громаді – на базі школи та як окрема будівля. Надані проекти допоможуть у максимально стислий термін відкрити такі центри. Станом на травень, в Україні вже створено 62 ІРЦ.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії