Володимир Гройсман зустрівся з Помічником Держсекретаря США (фото)

Україна була і залишається сильним і надійним партнером США в регіоні, тож на порядку денному взаємної співпраці є немало питань, вирішення яких має стратегічне значення для обох країн. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Уессом Мітчеллом. Це вже друга зустріч Прем’єр-міністра та Помічника Держсекретаря за останні кілька місяців. 

«Наша співпраця має стратегічне значення і дуже важлива для наших двосторонніх відносин, особливо в цей історичний час для України. У нас є багато питань порядку денного, які ми готові обговорити», – сказав Володимир Гройсман.

«Наша підтримка України дуже глибока, і вона не тільки на рівні гілок влади, а й народу США. Для нас важливо впроваджувати програми підтримки та захисту, передусім оборонного характеру, для України, – сказав у свою чергу Уесс Мітчелл. – Ми також дякуємо Вам як Главі Уряду за ваше лідерство в процесі впровадження реформ».Під час перемовин сторони обговорили декілька важливих моментів, які стосуються співпраці з Міжнародним валютним фондом, протидії російській агресії – в тому числі на міжнародній арені, а також питань взаємної торгівлі, передусім в контексті обмежень на імпорт металопродукції до США.

Глава Уряду наголосив, що співпраця з міжнародними фінансовими організаціями дуже важлива для України, у тому числі з огляду на тягар боргів, взятих до 2014 року. «Питання фінансової стабільності – це важливий пріоритет, – сказав Володимир Гройсман. – І тут співпраця з МВФ – надважлива».

Він нагадав, що наразі з Фондом ведуться перемовини з двох питань – створення антикорупційного суду, яке перебуває на стадії ухвалення необхідного законодавства, та запровадження ринкової формули визначення ціни на газ для українських споживачів. У контексті цін на паливо, Прем’єр-міністр повідомив, що українська сторона має свій варіант рішення, і підтримка США в цьому питанні буде дуже на часі.

«Я розумію, як це непросто бути в такій ситуації, в якій є зараз Україна, – відповів Уесс Мітчелл. – Та наш пріоритет – аби Україна була стабільною та в безпеці. Моя пропозиція – вживайте всіх необхідних кроків, які у вашій компетенції, аби показати МВФ, що ваші наміри серйозні. Аналіз ситуації, аргументація рішень і їх реалізація має спрацювати».

У контексті торгових відносин, сторони домовилися продовжувати перемовини з огляду на стратегічне партнерство країн і формування взаємовигідної співпраці.

Глава Уряду також запросив Уесса Мітчелла взяти участь у запланованій на червень Другій конференції з питань реформ, яка відбудеться у Данії.

Джерело

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial