Щодо розслідування злочинів стосовно учасників громадського руху «Автомайдан» під час Революції Гідності

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України затверджено та спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно цивільної особи, так званого «тітушки», за обвинуваченням у пособництві та сприянні правоохоронцям у спланованій провокації, перевищенні влади та незаконному затриманні активістів громадського руху «Автомайдан»», застосуванні до них насильства, заподіянні їм тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості та умисному пошкодженні їх автомобілів в січні 2014 року в м. Києві.

У подальшому незаконно затриманих громадян доставили до одного з райуправлінь міліції м. Києва, де правоохоронці та «тітушки» надали завідомо неправдиві показання, поєднані з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та арештовано.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 384 КК України (пособництво у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством та спричинило тяжкі наслідки, а також завідомо неправдиве показання).

Тривалий час обвинувачений переховувався від слідства і суду в країнах Європи, а в листопаді 2017 року був затриманий правоохоронцями.

Щодо інших осіб, причетних до цього злочину, зокрема, заступника начальника ГУ МВС України в м. Києві, заступника начальника УБНОН, 4 співробітників цього підрозділу, командира роти і 9 міліціонерів ПМОП «Беркут» та 5 «тітушок» обвинувальні акти розглядаються в судах.

Джерело