ГПУ: Щодо справ Майдану

Щодо реагування на факти протидії розслідуванням кримінальних проваджень про злочини правоохоронців під час протестних акцій Майдану

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України проводиться системна робота та вживаються заходи щодо встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в грудні 2013 – лютому 2014 роках, а також надається принципова оцінка і фактам протидії розслідування цим злочинам.

Так, 16.04.2018 завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно трьох осіб, у тому числі колишнього співробітника Державної прикордонної служби України за ч. 2 ст. 332 КК України за фактом організації та здійснення в серпні 2017 року за попередньою змовою групою осіб незаконного переправлення через державний кордон України до Республіки Білорусь оголошеного в розшук міліціонера столичного спецпідрозділу «Беркут», який тривалий час розшукується за вчинення тяжких злочинів, пов’язаних з незаконним затриманням і заподіянням тілесних ушкоджень активістам ГО «Автомайдан» та іншим громадянам в січні 2014 року в м. Києві.

У подальшому розшукуваний переїхав до Російської Федерації.

У ході слідства накладено арешт та вилучено транспортний засіб на якому переправлено розшукуваного через державний кордон.

Стороні захисту відкрито доступ до матеріалів і після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами провадження обвинувальний акт буде направлено до суду.

Генеральна прокуратура України висловлює подяку керівництву та співробітникам Державної прикордонної служби України за якісну співпрацю зі слідчим підрозділом у викритті та документуванні злочину і принципову законну позицію при проведенні службового розслідування та реагуванні до службових осіб, які допустили порушення закону.

Довідково: незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у тому числі службовою особою з використанням свого службового становища – карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Джерело

 

У справах Майдану здійснено повідомлення про підозру одному з колишніх керівників місцевої прокуратури м. Києва

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжують вживатися заходи щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, 16.04.2018 здійснено повідомлення у передбачений чинним законодавством спосіб про підозру колишньому заступнику керівника однієї із місцевих (районних) прокуратур столиці у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 371, ч. 1 ст. 366, ст. 340 КК України, тобто незаконному триманні під вартою завідомо невинної особи – 72 річного мешканця Вінниччини, який 22 січня 2014 року прибув до м. Києва для відзначення Дня Соборності України і безпідставно був затриманий, побитий правоохоронцями та доставлений до управління міліції щодо якого слідчими складено процесуальні документи з неправдивими даними щодо нібито його участі у масових заворушеннях, а судом за клопотанням, складеним слідчим та погодженим заступником прокурора, його арештовано.
Крім того, заступнику прокурора також інкримінується складання і видача завідомо неправдивих офіційних документів та незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів.

Довідково : ч. 3 ст. 371 КК України – завідомо незаконне тримання під вартою, вчинене в особистих інтересах – карається позбавленням волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади.

Джерело

Автор