Світ 18 липня. Результати дня
Масові чистки у Туреччині, повернення Марокко до Африканського Союзу, перестрілка у Луїзіані, терористичний напад у Казахстані, британське голосування за ядерну зброю, теракт в Іраку, скандальний суд у Бахрейні та багато іншого.
Африка:
– Марокко офіційно звернулася до Африканського Союзу, щоб поновити своє членство в організації. Країна вийшла зі складу союзу 32 роки тому через конфлікт навколо Західної Сахари. Цей регіон перебуває під фактичною окупацією з боку Марокко, яка вважає його своєю територією.
– Президент Уганди Йовері Мусевені виступив проти ідеї запровадження ембарго на поставки зброї у Південний Судан, яку зараз просувають в ООН.
– У Південному Судані заарештували журналіста, який у своїй статті підтримав ідею введення миротворців в країну та запровадження збройного ембарго.
– У Лівії розпочалися переговори під егідою ООН, які мають об’єднати різноманітні військові формування у єдину національну армію для боротьби з «Ісламською державою».
– Єгипет заблокував резолюцію Ради Безпеки ООН, яка закликала поважати «демократично обрані уряди держав». Представник Єгипту заявив, що Рада не має права визначати, які уряди були обрані демократично.
Америка:
– Поліція штату Луїзіана повідомила, що трьох поліцейських у місті Батон-Руж застрелив колишній американський військовослужбовець Гевін Лонг. Його самого застрелив поліцейський під час затримання.
– Біля берегів США розпочалася пошуково-рятувальна операція після того, як 15 кубинських мігрантів зникли безвісти, намагаючись дістатися Віргінських островів.
– У Клівленді в США розпочався Національний з’їзд Республіканської партії, на якому мають висунути єдиного кандидата від партії на посаду президента.
– Хакерська організація «Об’єднаний Кібер Халіфат», яка представляє «Ісламську державу», опублікувала список із персональними даними 264 чиновників адміністрації штату Масачусетс у США, та закликали їх вбити.
– У Колумбії поліція заарештувала одного з лідерів міжнародної мережі торгівлі наркотиків – наркобарона Хосе Естеймана Поведу.
– Понад 120 тисяч венесуельців здійснили похід до Колумбії через відкритий кордон за їжею та ліками.
Азія:
– У Туреччині понад 6 тисяч військовослужбовців та офіцерів заарештовані за підозрою в участі у військовому перевороті. Ще 3 тисячі суддів та прокурорів перебувають під підозрою та відсторонені від посад. Над Анкарою і Стамбулом небо патрулюють бойові літаки. У Палаці правосуддя має розпочатися суд над заколотниками.
– Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд засудив намір турецької влади повернути смертну кару.
– 30 губернаторів та 47 голів муніципалітетів звільнені із займаних посад у Туреччині через зв’язок із опозиційним рухом «Хизмет» та причетність до військового перевороту.
– Міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні заявив, що арешти у Туреччині після спроби військового перевороту схожі на «масові чистки».
– Міністр закордонних справ Австрії Себастіан Курц заявив, що Туреччині не буде місця в ЄС у разі відновлення смертної кари.
– Кількість загиблих під час спроби військового перевороту у Туреччині зросла до 208 людей, майже 1,5 тисячі поранені.
– Колишній командувач ВПС Туреччини, генерал Актин Озтюрк не визнав свою причетність до організації військового перевороту, хоча напередодні начебто визнавав свою провину.
– У Казахстані в Алмати спалахнула стрілянина. Група озброєних осіб атакувала поліцейський відділок. П’ятеро людей загинули та дев’ятеро – поранені. Одного нападника вбили. Ще двох – затримали. За повідомленням МВС країни, злочинці були прихильники салафістської течії ісламу та намагалися помститися поліцейським.
– У Туреччині заступник голови стамбульського району Шишлі Джеміль Джандаш був застрелений на вулиці невідомим.
– Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловив готовність «відновлювати мир у регіоні» разом із РФ та Іраном.
– ООН закликала Туреччину не повертати смертну кару та засудила масові арешти в країні.
Європа:
– Екс-президент Франції Ніколя Саркозі розкритикував французький уряд за неналежне забезпечення безпеки своїх громадян.
– Депутати британського парламенту проголосували за модернізацію свого ядерного арсеналу, зокрема – підводних човнів, оснащених ядерними ракетами «Trident». Під час голосування прем’єр-міністр Тереза Мей нагадала про загрозу з боку РФ та КНДР і закликала ухвалити це рішення.
– У Вірменії в Єревані одного поліцейського відпустили внаслідок переговорів з групою озброєних людей, які напередодні захопили поліцейський відділок.
Близький Схід:
– Шестеро єменських солдатів загинули внаслідок теракту біля міста Аль-Мукалла на півдні країни.
– Суд у Бахрейні розпустив найбільшу в країні опозиційну партію «Аль-Вефак» та ліквідував їх банківські рахунки.
– Росія доправила до Ірану першу партію комплексів ППО «S-300». Тегеран закупив їх ще у 2010 році, однак отримав одразу після зняття санкцій.
– 25 силовиків загинули внаслідок теракту біля міста Аль-Рутба на заході Іраку.
– Президент Іраку Фуад Массум підписав закон про запровадження смертної кари для терористів, підозрюваних у причетності до «Ісламської держави» та організації терактів на території країни.
– У Лівані поліція затримала двох бойовиків за підозрою у причетності до викрадення 43 черниць із католицького храму у сирійському місті Маалюля неподалік Дамаска у 2013 році.
– На півночі провінції Латакія сирійська армія вибила бойовиків з кількох укріплених районів у Туркменських горах. Тривають бойові дії навколо містечка Кінсібба та фортеці Калаат Шиліф.
– Сирійські війська розпочали наступальну операцію на позиції ісламістів у таборі біженців Хандарат біля міста Алеппо. Раніше, тут проживали тисячі палестинських біженців, однак зараз бойовики перетворили цей район на фортецю.