До НАБУ направлено висновки за результатами перевірок декларацій народного депутата України Дзензерського Д.В.

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило та направило до Національного антикорупційного бюро України обґрунтовані висновки за результатами повної перевірки декларацій за 2015 та 2016 роки, поданих народним депутатом України Дзензерським Денисом Вікторовичем.

Так, було встановлено, що депутат не вказав у декларації дійсні на кінець звітного періоду фінансові зобов’язання перед трьома банківськими установами на загальну суму 3 185 432 215,78 грн.

Такі зобов’язання виникли у народного депутата на підставі рішень Бабушкінського та Жовтневого районних судів м. Дніпропетровська, які набрали законної сили та якими ухвалено стягнути з народного депутата як поручителя у зобов’язаннях заборгованість за кредитними договорами.Народний депутат, надаючи пояснення Національному агентству, як передбачено порядком проведення перевірки, не заперечував, що він усвідомлював про відкрите на підставі відповідних судових рішень виконавче провадження та наявність у нього як у поручителя фінансових зобов’язань, однак не вважає, що такі зобов’язання підлягають декларуванню.

Такі фінансові зобов’язання Денис Вікторович Дзензерський не зазначив і у декларації за наступний рік. Враховуючи рішення судів, які набрали законної сили у 2016 році, їх розмір на кінець звітного періоду становив вже 4 823 675 079,14 грн.

Крім того, у декларації за 2015 рік народний депутат задекларував дохід у вигляді подарунка у сумі 35 000 000,00 грн, законність підстав набуття якого не підтвердив доказами. Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366-1, а за незаконне збагачення – статтею 368-2 Кримінального кодексу України.

Національне агентство також зазначає, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Джерело

Поділитися:
Share

Share