За два роки поліція забезпечила відшкодування збитків Державного бюджету на суму близько 3,8 млрд. гривень

Поліцейські направили до суду понад три тисячі справ щодо розкрадання бюджетних коштів. Зібрано докази, які доводять причетність до цих злочинів понад двох тисяч осіб. Їм загрожує позбавлення волі строком до 12 років.

Упродовж 2016-2017 років працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції було задокументовано 3900 кримінальних правопорушень за ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Злочини у бюджетній сфері, як правило, вчиняються наприкінці року. Це пов’язано з тим, що посадовці вдаються до злочинних схем, аби встигнути витратити всі виділені гроші до завершення звітного періоду.
З метою освоєння бюджетних коштів в повному обсязі посадові особи вступають в злочинну змову з комерційними структурами. Так, до актів виконаних робіт вносять заздалегідь неправдиві відомості. Зазвичай це – завищення обсягів виконаних робіт та їх вартості, обсягів використаних матеріалів їх ціни, та невідповідність визначеним характеристикам. Зловмисники також зазначають, що на кінець року роботи завершені. І на підставі наданих документів казначейством перераховуються кошти на рахунки комерційних структур-виконавців. Надлишок розподіляється між всіма учасниками злочинних схем, шляхом конвертації їх у готівку.

В подальшому поліцейські з’ясовують, що роботи виконані частково. А після проведення відповідних експертиз становиться зрозумілим, що і матеріали не відповідають визначеним умовами договору вимогам та характеристикам.

Крім того, аби приховати злочин, з початком нового календарного року зловмисники можуть швидко розпочати проведення робіт. Проте такі дії не звільняють учасників злочинної схеми від відповідальності, так само як і звільнення осіб з їх займаних посад.

За два останні роки за оперативного супроводження працівників департаменту захисту економіки Нацполіції слідчими підрозділами було завершено досудове розслідування по 3210 кримінальним провадженням, з яких 1141 – у 2016 році та 2069 – у 2017 році. Загальна сума встановлених збитків становить понад 4 млрд. гривень.

Поліцейські повідомили про підозру 2046 особам. За направленими до суду кримінальними провадженнями за два роки забезпечено відшкодування майже 3,8 млрд. гривень.
На порушників чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Джерело

Автори