«НАТО підтримує територіальну цілісність України й продовжує співпрацю з Києвом», — Генсек НАТО Єнс Столтенберґ
Про це, під час прес-конференції у Брюсселі, повідомив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ напередодні зустрічі Міністрів оборони країн-членів НАТО. Зокрема, глава Альянсу висловив сподівання, що Україна й Угорщина врегулюють питання щодо мовного закону та прав національних меншин, спираючись на рекомендації Венеційської комісії.
Також він повідомив, що 14-15 лютого Міністри оборони країн-членів НАТО зустрінуться в Брюсселі, щоб підготуватися до майбутнього самміту НАТО в липні.
— Почнемо із зустрічі Групи ядерного планування. Це частина наших регулярних консультацій, спрямованих на збереження надійності та ефективності ядерних сил НАТО. Пізніше ми ухвалимо рішення стосовно модернізації командної структури НАТО, щоб наші двадцять дев’ять країн могли діяти як один: швидко й ефективно, — зазначив глава Альянсу та висловив сподівання щодо створення нового командування Об’єднаних сил для Атлантики (SACEUR), яке зосереджуватиметься на захисті морських ліній зв’язку між Північною Америкою та Європою.
Також було наголошено, що справедливий розподіл фінансового тягаря має вирішальне значення для спільної безпеки країн—членів НАТО.
— 2014 року союзники ухвалили рішення перейти до 2024 року на інвестування 2 відсотків ВВП на оборону. Вони також погодилися зробити свій внесок у місії та операції НАТО. Іншими словами: більше внесків — більше можливостей, — підкреслив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтеберґ.
«Питання членства України в НАТО буде розглянуто після проведення Києвом оборонної реформи», — Єнс Столтенберґ
Питання вступу України в НАТО буде розглядатися за підсумками проведення владою України реформи в оборонній сфері, зазначив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ та зауважив, що зараз особлива увага приділяється проведенню реформ в Україні.
— Я вітаю заяву України про приділення особливої уваги цій реформі. Питання членства буде розглянуто в залежності від тих успіхів, яких доб’ється Україна в цьому напрямку, — сказав Єнс Столтенберґ сьогодні, 14 лютого, на прес-конференції в Брюсселі. Генсек зазначив, що в України і Альянсу «значне партнерство».
— І НАТО надає значну політичну і практичну підтримку Україні. Держави-члени також надають підтримку вже на двосторонньому рівні. Ми будемо продовжувати зміцнювати наше партнерство і продовжувати роботу з офіційним Києвом, — підкреслив він.