Брифінг з питань забезпечення живучості складів та арсеналів, протипожежної безпеки у ЗСУ (відео)
Центральне управління безпеки військової служби Збройних Сил України набуває спроможностей
Центральне управління безпеки військової служби Збройних Сил України, яке створене 28 жовтня 2017 року на підставі спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, набуває спроможностей.
Про це сьогодні, 13 лютого, під час брифінгу для ЗМІ повідомив начальник Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України полковник Микола Швець.
На Центральне управління безпеки військової служби покладено відповідальність за чотирма основними напрямками діяльності:
- організація виконання заходів підвищення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз та складів зберігання боєзапасу ЗС України;
- організація та контроль за виконанням заходів гарнізонної, вартової та внутрішньої служби у ЗС України;
- реалізація політики держави в галузі пожежної безпеки, організація та контроль виконання заходів пожежної безпеки у ЗС України;
- планування, організація та здійснення контрольно-профілактичних заходів щодо збереження життя і здоров’я особового складу ЗС України.
За словами полковника Миколи Швеця, організацією та контролем цих напрямків раніше опікувалися розрізнені структури, що не дозволяло зосередити зусилля на якісному виконанні питань безпеки військової служби.
Якість системи забезпечення живучості баз, складів і арсеналів ЗС України планово покращується
Починаючи з 2015 року у Збройних Силах тривають організаційні зміни, що передбачають застосування в охоронних системах засобів протиповітряної оборони, засобів РЕБ і кінологів та створення нових підрозділів. Завдяки цьому система забезпечення живучості баз, складів і арсеналів поступово виходить на якісно інший рівень.
Про це сьогодні, 13 лютого, під час брифінгу повідомив начальник Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України полковник Микола Швець.
За його словами, загальна сума коштів, спланованих у відповідності до Програми живучості на період з 1995 по 2015 рік, становила 1 млрд. 452,5 млн. грн, але реальне фінансування за цією Програмою розпочалося лише з 1999 року, і до подій 2014 року коливалася на рівні від 10 до 39 відсотків.
— У 2017-му році обсяг фінансування було збільшено в декілька разів, що значно покращило розвиток безпечного зберігання боєзапасу. На 2018 рік передбачено 500 млн. гривень. Основа частина цих коштів буде спрямована на будівництво 15 обсипних залізобетонних сховищ, — зазначив полковник Микола Швець. — Загальний розрахований обсяг фінансування визначених заходів живучості становить близько 7,8 млрд. гривень на період до 2025 року. Виконання запланованих завдань дасть змогу привести стан зберігання боєзапасу до максимально безпечного.
У Збройних Силах України змінюється характер гарнізонної, вартової та внутрішньої служби
Факт збройної агресії РФ проти України відбивається на характері гарнізонної, вартової та внутрішньої служби. Про це сьогодні, 13 лютого, під час брифінгу для представників ЗМІ повідомив начальник Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України полковник Микола Швець.
— Це пов’язано із заходами підвищення пильності на випадок цілеспрямованих ворожих дій та диверсій проти військових об’єктів, які перебувають під охороною, або проти військових містечок та гарнізонів, де перебувають військовослужбовці та члени їхніх родин.
За словами полковника Миколи Швеця, важливо, щоб ці обставини усвідомлювало місцеве населення, яке проживає поблизу військових об’єктів або залучене до господарчої діяльності неподалік від них, — зазначив Микола Швець.
— Просимо всіх дотримуватися встановлених правил та не порушувати периметри безпеки, які встановлені навколо кожного військового об’єкта. Ці периметри, як правило, чітко позначені на місцевості та перебувають під охороною. Свідоме або несвідоме порушення таких периметрів безпеки сторонніми особами тягне за собою негайні дії чатових та охоронних чергових груп, які вповноважені забезпечувати безпеку доручених об’єктів, — підкреслив офіцер.
Начальник Центрального управління безпеки військової служби ЗС України звернувся до громадян з проханням дотримуватися встановлених правил поведінки, адже їх порушення може призвести до непорозумінь, а в деяких випадках — піддавати ризику здоров’я та життя порушників. Варто враховувати, що військовослужбовці діють за Статутами та вповноважені в окремих випадках, якщо порушник не виконує вимоги чатового, застосовувати зброю.