Петро Порошенко зустрівся з Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм (відео)

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Глава держави також підписав лист про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку із закінчення терміну і строку їх повноважень.

«Зараз ми запускаємо процес оновлення складу ЦВК», – зазначив Президент. Він наголосив, що питання формування нового складу Центральної виборчої комісії обговорюється вже дуже давно. За його словами, фракції дуже активно обговорювали його, але процес підбору кандидатів затягнувся.

«Сьогодні я радий, що нарешті всі фракції, внесли кандидатури, які відповідають всім критеріям. Я їх включив до складу подання», – повідомив Президент. Він нагадав, що основним критерієм був – новий склад ЦВК.Глава держави також зауважив, що мав можливість обговорити питання формування нового складу Центрвиборчкому з неурядовими та громадськими організаціями. Він зазначив, що ці організації також підтримують якнайшвидше оновлення ЦВК.

«Я впевнений в тому, що ми спільно несемо відповідальність за якісне проведення і президентських, і парламентських виборів. І тому висловлюю надію, що після проведення необхідних процедур і спецперевірок, Парламент буде здатний якнайшвидше винести це питання на голосування і допомогти сформувати новий склад Центральної виборчої комісії», – наголосив Президент.

В свою чергу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій назвав дуже позитивним подання кандидатур членів ЦВК від Президента, як і передбачено Законом.

«Я невідкладно дам доручення, щоб кандидатури членів ЦВК подали на спецперевірку. Нагадаю, що відповідно до законодавства вона триватиме до 15 діб. Це той термін, за який ми встигаємо (провести перевірку – ред.) до початку нової сесії», – сказав Андрій Парубій. Він також додав, що дасть доручення профільному комітету «невідкладно розглянути (подання – ред.), щоб ми вже в лютому вийшли на позитивне рішення оновити ЦВК». Голова Парламенту зауважив, що це рішення є «важливим і для суспільства, і для наших міжнародних партнерів».

Джерело

 

Шкода, що не вдалося включити до порядку денного минулої сесії Парламенту питання Антикорупційного суду – Глава держави

 

Президент Петро Порошенко висловив жаль з приводу не включення до порядку денного минулої сесії Верховної Ради законопроекта про створення Антикорупційного суду. Президент зауважив, що очікує від Парламента розгляду цього питання на початку роботи наступної сесії.

«Дуже шкода, що не вдалося включити до порядку денного питання Антикорупційного суду, але не маю жодного сумніву, що на початку роботи наступної сесії Парламента це питання буде вирішено», – сказав Петро Порошенко під час зустрічі із Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм.

Водночас, Президент зазначив, що Парламенту вдалося ухвалити низку надзвичайно важливих Законів та законодавчо забезпечити проведення реформ в державі.

«Ми започаткували важливі реформи. Окремо хотів би подякувати за судову реформу. Мені приємно, що зараз судова реформа вже сприймається і громадськістю, і міжнародними партнерами», – зазначив він.

Глава держави також подякував Парламенту за надзвичайно важливі рішення, необхідні для впровадження медичної, пенсійної реформ. Він також відзначив прийняття законодавства щодо приватизації та низку інших законодавчих рішень.

За словами Петра Порошенка, дуже важливим також був останній пленарний тиждень роботи Парламента, коли був ухвалений Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях». «Це Закон, який чітко відзначає системність дій державної влади України щодо повернення Донбасу, Криму в умовах окупації цих територій російським агресором», – наголосив він та додав, що Закон чітко називає агресора – агресором, окупацію – окупацією.

Президент зауважив, що незважаючи на бурхливі політичні дискусії, Парламенту вдалось самоорганізуватись і знайти голоси для ухвалення цього важливого рішення, що свідчить про надзвичайно високий потенціал Верховної Ради.

Джерело

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial