Украерорух увійшов до п’ятірки лідерів у Європі за оцінкою зрілості системи управління безпекою польотів

За результатами щорічного оцінювання зрілості системи управління безпекою польотів (safety management system – sms) у 2017 році Украерорух посів 3 місце серед 47 провайдерів аеронавігаційного обслуговування Європейського регіону.

Таким чином підприємство піднялось в рейтингу з минулорічного 10 місця та вкотре підтвердило лідерські позиції за низкою найважливіших показників. Це оцінювання здійснено у рамках спільного проекту Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) та Міжнародної організації цивільних підприємств аеронавігаційного обслуговування (CANSO).

У результаті цьогорічного оцінювання міжнародною групою експертів було підтверджено досягнення Украерорухом найвищого критерію зрілості за шкалою оцінювання, а саме показника, який характеризує наявність на  підприємстві  інноваційних підходів та практики у процесах управління безпекою польотів, які є прогресивними та вищими, аніж наявні міжнародні стандарти з управління безпекою польотів.За ініціативи Євроконтролю підходи до управління безпекою польотів та SMS, запроваджені Украерорухом, було презентовано провайдерам аеронавігаційного обслуговування європейського регіону під час наради групи Євроконтролю з безпеки польотів у жовтні 2017 року. Наш досвід представили фахівці інспекції з внутрішнього контролю та аудиту Украероруху – ключового підрозділу, відповідального за функціонування і розвиток системи управління безпекою польотів.

У підсумку,  Украерорух вкотре підтвердив відповідність SMS за 17 напрямками оцінювання стандартам додатку 19 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію «Управління безпекою польотів» та цільовим показникам з безпеки польотів, визначеним для досягнення провайдерами аеронавігаційного обслуговування країн Європейського Союзу до 2019 року.

– Для Украероруху дуже важливо, наскільки досконалою є налагоджена в підприємстві система управління безпекою польотів. Доволі висока позиція в цьогорічному рейтингу є черговим доказом постійного розвитку підприємства та дотримання стандартів з безпеки польотів навіть у цей складний для України період. Такого результату вдалося досягти завдяки спільним зусиллям профільних підрозділів, насамперед інспекції з внутрішнього контролю та аудиту Украероруху, а також активній позиції підприємства на рівні міжнародного співробітництва, – зазначив директор Украероруху Дмитро Бабейчук.

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух), створене у 1992 р., є основою національної аеронавігаційної системи та Об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України (ОЦВС). Серед основних завдань підприємства – обслуговування повітряного руху, організація і менеджмент повітряного простору й організація потоків повітряного руху; організація радіотехнічного й електротехнічного забезпечення обслуговування повітряного руху та виконання польотів; забезпечення діяльності та розвитку підрозділів ОЦВС; організація аварійного сповіщення й участь у проведенні пошуково-рятувальних робіт; надання аеронавігаційної інформації користувачам повітряного простору. До складу Украероруху входять шість регіональних структурних підрозділів: Львівський, Одеський, Дніпропетровський, Харківський, «Київцентраеро» та «Кримаерорух».

Джерело

Поділитися:
Share

Share