Президент України зустрівся з Генерал-губернатором Канади (фото, відео)

У Львові розпочалася зустріч Президента України Петра Порошенка та Генерал-губернатора Канади Жулі Пайєтт, яка перебуває в Україні з візитом.

Після вітання на ганку Палацу Потоцьких та фотографування, відбулося представлення української та канадської делегацій та розпочалася зустріч делегацій двох країн під головуванням Петра Порошенка та Жулі Пайєтт.

По завершенні перемовин відбулось спілкування Глави Української держави і Генерал-губернатора Канади з представниками ЗМІ.

Після цього Петро Порошенко та Жулі Пайєтт планують відвідати Міжнародний центр миротворчості та безпеки у селі Старичі Львівської області.

Джерело

 

Вдячний всім парламентарям за підтримку моєї президентської стратегії звільнення Донбасу – Глава держави про прийнятий Закон про реінтеграцію Донбасу

Президент Петро Порошенко подякував парламентарям за підтримку Закону про реінтеграцію Донбасу та відзначив їх здатність об’єднуватися для прийняття важливих для держави рішень.

«Дуже важливо, що сьогодні зранку український Парламент майже конституційною більшістю у 280 голосів проголосував Закон про реінтеграцію Донбасу (Закон про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях – ред.)», – сказав Петро Порошенко під час спільного брифінгу з Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт за підсумками зустрічі у Львові.

Глава держави наголосив: «Підтримана моя президентська стратегія звільнення Донбасу. За що я надзвичайно вдячний всім парламентарям».

За словами Президента, це також дуже важливо, оскільки показує здатність парламентарів консолідуватись для прийняття важливих рішень. «Це демонструє, що коли потрібно – наш Парламент вміє об’єднатися. І, незважаючи на бурхливу критику Закону, яка нібито лунала в останні дні з боку опозиційних фракцій, коли питання стало руба – голоси були віддані на підтримку зазначеного законопроекта».

Джерело

 

Україна вдячна Канаді за підтримку у боротьбі проти російської агресії – зустріч Президента та Генерал-губернатора Канади

Президент Петро Порошенко відзначає важливість підтримки Канадою України у захисті суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави. Він зазначив, що радий вітати у Львові великого друга України, представника країни, яка є одним із найбільших наших партнерів, Генерал-губернатора Канади Жулі Пайєтт та канадську делегацію.

«Це свідчить про інтенсивний політичний діалог між нашими країнами», – сказав Президент під час спільного брифінгу з Генерал-губернатором Канади за підсумками зустрічі, відзначивши, що свій перший закордонний візит Жулі Пайєтт здійснила саме в Україну.

Він також нагадав, що особисто мав можливість декілька разів зустрітись із Прем’єр-міністром Канади у 2017 році, а міністр закордонних справ Канади відвідала Україну та взяла участь в урочистостях з нагоди 100-річчя української дипломаті. «Це є і підтвердженням особливого партнерства, яке мають Україна і Канада», – зауважив він.

«Дуже дякую Канаді з абсолютно тверду позицію підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави з перших хвилин російської агресії. Для нас ця підтримка має дуже важливе і особливе значення. Я хотів подякувати канадцям, які не просто висловили цю підтримку, але й координують зусилля у міжнародних організаціях, запровадили санкції, підтримують нас в Організації Об’єднаних Націй», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також відзначив дуже важливу роль Канади у Великій сімці, де цього року ця країна головує.

«Дуже важлива і підтримка України Канадою і на міжнародному рівні, в міжнародних організаціях», – зазначив він.

«Ми дякуємо за те, що Канада виступає співавтором всіх резолюцій, які Україна пропонує для чіткої фіксації агресії і програми звільнення від окупантів української землі», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент також розповів, що пані Генерал-губернатор Канади з першим візитом на українській землі, однак зробила фото України з космосу, яке подарувала Главі Української держави. «Мені надзвичайно приємно було побачити це фантастичне фото. Це не було, знаєте, технічне супутникове фото – це фото, яке зроблене з душею, особисто пані Генерал-губернатором, коли вона була в космосі. Це фото буде завжди біля мене, зараз воно буде в президентському офісі. Я дуже дякую за такий подарунок», – зазначив Петро Порошенко.

У свою чергу, Генерал-губернатор Канади українською мовою відзначила, що дуже рада бути в Україні та подякувала за теплий прийом у «красивому місті Львові». «Канада і Україна є і були друзями вже багато років. Ми дуже пишаємося тим, що стали першою західною державою, яка визнала незалежність України в 1991 році», – зазначила Жулі Пайєтт.

«Канада є на передовій серед міжнародної громади щодо надання допомоги Україні. Тому, що для нас найважливіше те, що ми маємо спільне – ми поділяємо повагу до демократії, прав людини і верховенства права. Саме за це ми виступаємо як люди і як народ, і саме тому ми співпрацюємо разом», – зазначила вона.

Генерал-губернатор зауважила, що її візит в Україну для того, щоб вкотре підкреслити канадську відданість та підтримку суверенності, безпеки та територіальної цілісності України. «Наша країна залишиться дуже близьким союзником, включаючи цей рік, протягом якого ми будемо головувати у Великій сімці. Ми продовжуватимемо співпрацювати з українцями, щоб досягти цієї мети і ми будемо надавати допомогу, щоб Україна могла проводити інституційні реформи і досягти економічного зростання», – зазначила вона.

Жулі Пайєтт також додала, що Канада буде надавати гуманітарну допомогу людям, які постраждали від агресії на Сході України.

Джерело

 

Україна та Канада активно співпрацюють у впроваджені українських реформ – Президент

Президент Петро Порошенко відзначив багато досягнень у двосторонній українсько-канадській співпраці за минулий рік. «Можу сказати, що минулого року у наших відносинах з Канадою було багато досягнень», – сказав Президент під час спільного брифінгу з Генерал-губернатором Канади за підсумками зустрічі.

Петро Порошенко нагадав про вступ в дію  Угоди про вільну торгівлю, яка значно прискорює і створює кращі умови для розвитку торгівлі та інвестицій. «Ми вже маємо конкретний результат, бо наш двосторонній товарообіг зріс на 60%. Це яскраве свідчення пожвавлення ситуації в українській економіці. І це є свідченням того, що Угода про вільну торгівлю, яку ми готували, – це саме те, чого чекає бізнес України і бізнес Канади», – підкреслив він.

Президент також подякував канадській стороні за підтримку українських реформ в різних сферах: «Ми бачимо, що наші канадські партнери готові ділитись досвідом, готові надавати радників, готові дуже ефективно взаємодіяти в усіх сферах».

Глава держави звернув особливу увагу на підтримку канадською стороною проекту по сільській медицині. За його словами, делегація Уряду провінції Онтаріо відвідує Україну, щоб ділитись досвідом. Запроваджується телемедицина. «Канада демонструє дуже рішучу підтримку того, щоб якнайшвидше запрацювала ця моя ініціатива», – зауважив він.

У свою чергу, Генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт зауважила, що в Каналі проживають 1,3 млн людей, які мають українське походження. «Канадці українського походження не лише залишили величезних знак в розвитку історії Канади, але і до цього часу роблять величезний внесок у всі сфери життя в Канаді», – підкреслила Генерал-губернатор Канади.

Жулі Пайєтт також висловила готовність канадської сторони допомагати у впровадженні реформ, зокрема боротьбі з корупцією та забезпеченні прав людини. Генерал-губернатор Канади також нагадала, що недавно було підписано канадсько-українську Угоду про зону вільної торгівлі, покликану забезпечити зростання добробуту і створювати більше можливостей для розвитку бізнесу.

 

Україна вдячна Канаді за тверду підтримку нашого оборонного потенціалу – Президент

 

«Я дякую нашим канадським партнерам за тверду підтримку оборонного потенціалу нашої держави буквально з перших хвилин російської агресії», – сказав Президент під час спільного брифінгу з Генерал-губернатором Канади за підсумками зустрічі.

Петро Порошенко також повідомив, що під час сьогоднішніх переговорів з канадськими партнерами було погоджено і порядок денний, і ті напрямки, які будуть у пріоритетах канадської сторони на підтримку України.

Він зауважив, що разом з Генерал-губернатором сьогодні відвідає Яворівський полігон, де спільне тренування, навчання і підготовку проходять українські та канадські військові. «Це все зміцнює оборонний потенціал нашої держави, покращує взаємодію військових підрозділів і допомагає нам звільнити українську землю», – сказав Петро Порошенко.

«Дуже важливою є позиція і по співпраці у сфері безпеки і оборони. Я дякую Канаді за продовження військових тренувань в рамках Операції UNIFIER та перебування канадських військових для взаємного навчання на Яворівському полігоні», – підкреслив Президент.

Глава держави також виловив вдячність за включення України у список країн, до яких дозволено постачати оборонну зброю. «В координації з відповідним рішенням президента США Дональда Трампа це відкриває нам нові можливості для покращення оборонного потенціалу нашої армії», – сказав він.

Петро Порошенко також нагадав, що вчора на засіданні Ради національної безпеки і оборони було затверджено державне оборонне замовлення на 2018 рік, де і передбачено розширення оборонного співробітництва з Канадою і США.

У свою чергу, Генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт відзначила співпрацю у військовому секторі, в сфері безпеки та оборони, співпрацю канадської місії з ЗСУ і надання допомоги у тактичному навчанні. «Ми вдячні за цю співпрацю, бо вона надзвичайно важлива для обох сторін. Ми дуже багато навчаємось від вас і українських Збройних Сил», – зауважила Генерал-губернатор Канади.

Джерело

 

Гордий тим, що наші побратими – військовослужбовці канадської армії стоять в одному строю пліч-о-пліч з українськими воїнами

Президент України Петро Порошенко разом із Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Яворівському військовому полігоні

«Гордий тим, що наші побратими – військовослужбовці канадської армії – стоять в одному строю пліч-о-пліч з українськими воїнами», – сказав Глава держави. Він нагадав, що канадські військові поряд з іншими союзниками брали участь у параді в Києві з нагоди Дня незалежності.

«Не можу уявити кращого доказу солідарності з Україною. І сьогодні ви продовжуєте розбудовувати братерство по зброї», – підкреслив Петро Порошенко та назвав символічним, «коли Україна протистоїть російській агресії, захищаючи свою землю та увесь вільний світ».

Президент зауважив, що сьогодні відбулася дуже плідна розмова з Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт. «Ми говорили про спільні цінності, дружбу, яка існує між нашими країнами, а також про те, як ми надалі можемо розвивати нашу співпрацю. І я вкотре переконався у подальшій безпековій та оборонній підтримці українського народу з боку Канади», – сказав він та подякував Генерал-губернатору за візит і за дружню допомогу Канади.

В свою чергу, Генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт наголосила, що «Канада і Україна працюють разом пліч-о-пліч» та подякувала представникам Збройних Сил Канади, які працюють в Україні і допомагають Збройним Силам України ставати сильнішими.

«Наша велика повага та вдячність за те, що ви служите своїй країні – це надзвичайний подарунок і надзвичайно важливий внесок у безпеку. Ви маєте гордитися своїми здобутками і тим, чого ви досягнете в майбутньому», – сказала Генерал-губернатор Канади та наголосила, що це реальна співпраця і обмін досвідом з обох сторін. Вона також підкреслила, що навчання у Міжнародному центрі миротворчості це «демонстрація того, що ми успішно співпрацюємо як чудові партнери разом з нашими партнерами зі Сполучених Штатів Америки, Литви, Данії, Великої Британія, Польща, Канади і України».

Джерело

 

Автори