Турчинов провів тестування комплексу фіксації біометричних даних на КПП в аеропорту «Жуляни» (фото)

«Ці заходи повинні значно покращити безпекову ситуацію в країні» – Секретар РНБО України

Турчинов провів тестування комплексу фіксації біометричних даних на КПП в аеропорту «Жуляни» (фото)

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов разом з Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та керівництвом Державної прикордонної служби України провів тестування комплексу фіксації біометричних даних на контрольно-пропускному пункті Держприкордонслужби в аеропорту «Жуляни».За словами О. Турчинова, Державна прикордонна служба у найкоротший термін (4 місяці) змогла реалізувати рішення РНБО України щодо посилення контролю за в’їздом в Україну іноземців та осіб без громадянства, «насамперед, це рішення стосується громадян Російської Федерації». «У більшості європейських країн реалізація таких завдань відбувалася протягом 4-5 років», – додав він.

За словами О. Турчинова, відповідно до рішення РНБО України з 2018 року громадяни з РФ та з інших країн міграційного ризику повинні попередньо інформувати про наміри в’їхати в Україну. «Крім того, – додав Секретар РНБО України, – перетин кордону зазначеними категоріями громадян має здійснюватися з їх біометричною ідентифікацією, а їх місце перебування – фіксуватися».

Він наголосив, що з цією метою з 1 січня 2018 року в Україні повинна почати функціонувати національна система біометричної верифікації та ідентифікації іноземців та осіб без громадянства, яка відповідає найкращим європейським стандартам.

«Ці заходи повинні значно покращити безпекову ситуацію в країні», – сказав Секретар РНБО України, зазначивши, що запровадження цієї системи також дозволить посилити контррозвідувальні заходи і боротьбу з криміналітетом.

«Сьогодні на виконання рішення РНБО України тут, в столичному аеропорті «Жуляни», ми тестуємо перший комплекс фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства», – сказав він, додавши, що отримана інформація з контрольно-пропускного пункту передаватиметься захищеним зв’язком до бази даних національної системи верифікації та ідентифікації іноземців та осіб без громадянства.

Секретар РНБО України наголосив, що вже 157 діючих пунктів пропуску обладнано засобами для зчитування інформації з біометричних документів та зняття відбитків пальців, «а 126 пунктів пропуску вже мають пряме підключення  до баз даних Інтерполу».

За його словами, комплекси фіксації біометричних даних запрацюють з 1 січня в столичних аеропортах та на пунктах пропуску на кордоні з РФ. Відповідаючи на запитання, Секретар РНБО України зазначив, що з наступного року така система запрацює, зокрема, і на пунктах пропуску в’їзду на тимчасово окуповану територію Криму.

«Запуск комплексної системи фіксації біометричних даних – це ще один крок щодо покращення безпекової ситуації та вдосконалення системи прикордонного контролю», – підсумував О. Турчинов.

Джерело

«На сьогодні всі пункти пропуску на кордоні з Росією обладнані системою біометричного контролю, і вже в наступному році будуть обладнані решта пунктів пропуску, в тому числі і місцеві», – зауважив Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал

Турчинов провів тестування комплексу фіксації біометричних даних на КПП в аеропорту «Жуляни» (фото)21 грудня Державна прикордонна служба України презентувала систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства. Інформація з неї передаватиметься до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Демонстрація роботи системи відбулася в столичному аеропорту «Київ».

У заході взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал та інші посадові особи.

Ця система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства розгортається прикордонним відомством на виконання Указу Президента України від 30 серпня 2017 року № 256 «Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 10 липня 2017 року «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержання ними правил перебування на території України». Вона стане однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю.

«Рада Національної безпеки й оборони прийняла рішення щодо посилення контролю за перетином кордону громадянами,  в першу чергу це стосується громадян Російської Федерації. Завдяки таким технічним засобам та введенню системи, яка пов’язана не тільки з Міграційною службою, а й з СБУ та МВС, значно посиляться як контррозвідувальні заходи, так і боротьба з криміналітетом», – зазначив під час презентації Секретар РНБО Олександр Турчинов.

Варто відмітити, що Держприкордонслужба активно працює над вдосконаленням безпекової складової на кордонах України. Сьогодні технічні засоби Держприкордонслужби дозволяють зчитувати виготовлені за міжнародними стандартами ІКАО закордонні паспорти, в тому числі з вбудованим чіпом, ІD-картки та водійські посвідчення. При цьому постійно вивчається досвід передових країн світу, європейських та американських партнерів щодо побудови систем автоматизації паспортного контролю. Кращі зразки обладнання впроваджуються у відомчу інформаційно-телекомунікаційну систему. 157 діючих пунктів пропуску обладнано засобами для зчитування інформації з біометричних документів, а 126 пунктів пропуску підключено до баз даних Інтерполу. З серпня 2017 року інформаційна система прикордонного відомства автоматично підраховує кількість дозволених діб перебування іноземців в Україні. Сьогодні законодавство дозволяє перебувати іноземцю до 90 діб протягом 180 діб.

Турчинов провів тестування комплексу фіксації біометричних даних на КПП в аеропорту «Жуляни» (фото)

Запуск системи фіксації біометричних даних Держприкордонслужби – це ще один крок щодо покращення безпекової складової при перетинанні кордону та вдосконалення системи прикордонного контролю.

«Введена система дає більш високу гарантію, що до нас не будуть потрапляти сумнівні елементи з країн Азії, Близького Сходу в тому числі з Російської Федерації», – зазначив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Держприкордонслужба готується до зняття відбитків всіх 10 пальців. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовуватимуть у відповідності до визначеного МЗС переліку 70 країн (у т.ч. РФ), які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків.

Такий підхід підкреслить європейські прагнення України та запобігатиме зниженню туристичного іміджу держави і направлений на запобігання ускладнення прикордонних формальностей відносно громадян європейських та інших країн.

Крім того, відповідно до вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено категорії іноземців та осіб без громадянства, які звільняються від фіксації біометричних даних. Це насамперед глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.

Прикордонне відомство повністю готове до запуску функціонування системи фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства. Але враховуючи масштабність цього новітнього проекту, а також велику складність його безперебійної реалізації, запуск системи фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватися поетапно, а саме – з 1 січня 2018 року старт системи відбудеться у столичних міжнародних аеропортах та в пунктах пропуску українсько-російської ділянки державного кордону. В подальшому ця система буде активно впроваджуватися на всіх ділянках державного кордону України.

«На сьогодні всі пункти пропуску на кордоні з Росією обладнані системою біометричного контролю, і вже в наступному році будуть обладнані решта пунктів пропуску, в тому числі і місцеві», – зауважив Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

Наголосимо, що для створення цієї системи необхідно дообладнати 157 пунктів пропуску та 3 КПВВ на адмінмежі з ТОТ АРК. На сьогодні Держприкордонслужбі виділено 300 мільйонів гри (загальна потреба в коштах – 532 млн. грн. (орієнтовна вартість).

Зокрема, буде доукомплектовано більше 400 автоматизованих робочих місць сканерами відбитків пальців, розгорнуто більше 320 нових робочих місць на І-й та ІІ-й лінії контролю, а також 420 в залізничних пунктах пропуску, модернізовано сховище зберігання біометричних даних.

Слід зазначити, що під час паспортного контролю інспектори Держприкордонслужби здійснюватимуть перевірку паспортних документів іноземців, в тому числі за базами Інтерполу. Також відбуватиметься зчитування інформації (відбитки пальців) за допомогою рідерів, яка надходитиме до підсистеми обробки біометричних даних відомства. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» вона надходитиме до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

При повторному перетині особою кордону здійснюватиметься процес ідентифікації особи. При цьому інспектор бачитиме чи здавала людина свої біометричні дані і здійснюватиме їх перевірку. У разі не співпадіння даних особу буде направлено на додатковий контроль для з’ясування обставин.

Джерело

«Причина виходу російських офіцерів зі складу СЦКК – виборча кампанія Путіна» – Олександр Турчинов

Причина виходу російських офіцерів зі складу СЦКК – виборча кампанія Путіна. Про це Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, відповідаючи на запитання журналістів у четвер у Києві.

Секретар РНБО України зазначив, що вихід російських офіцерів зі складу Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) – «дуже підступна дія Російської Федерації, спрямована на те, щоб дезавуювати будь-який мирний, дипломатичний, політичний шлях зупинення військової агресії, яку вони розпочали».

«Жодних об’єктивних причин для припинення роботи російських представників у СЦКК не існує. Причина цієї провокації виключно політична – це виборча кампанія Путіна, під час якої не виключено посилення кривавих провокацій і активізація військових дій», – заявив О. Турчинов.

Водночас він висловив сподівання, що «будуть знайдені механізми заміни росіян в СЦКК та відновлення роботи цього важливого органу». «Збройні Сили України готові дати відсіч будь-яким проявам військової агресії РФ», – наголосив Секретар РНБО України.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео