Залучення військовослужбовців до господарських робіт знижує рівень бойової готовності військ (документ)

Незаконне використання військовослужбовців для виконання не пов’язаних із військовою службою завдань знижує рівень бойової готовності військ – Лутковська

Про це йдеться у поданні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Міністра оборони України Степана Полторака щодо недопущення використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов’язаних із військовою службою.

Підставою для подання стали результати моніторингових візитів працівників Секретаріату Уповноваженого з прав людини до військових частин та підрозділів, які перебувають у пунктах постійної дислокації і на навчальних полігонах, які засвідчили залучення військовослужбовців строкової військової служби здебільшого до проведення господарських робіт (прибирання території, косіння трави, ремонтно-будівельні та розвантажувальні роботи тощо) як на території військових частин, так і поза їх межами. Таке ставлення до військовослужбовців, на думку Валерії Лутковської, демотивує громадян від призову на строкову військову службу.Прикладом наслідків такої ганебної ситуації стало отримання солдатом-строковиком З. травми під час виконання будівельних робіт в одній з військових частин Збройних Сил України, які до того ж ще й здійснювалися у вихідний день.

«Факти незаконного використання військовослужбовців, в тому числі строкової військової служби, для виконання завдань, не пов’язаних з військовою службою, є неприпустимими, такими, що порушують порядок проходження військової служби, створюють передумови для зниження рівня бойової готовності військ, а тому вимагають рішучого реагування з боку керівництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України», – наголошується у поданні Уповноваженого з прав людини.

З огляду на вказане, Уповноважений з прав людини звернулась до Міністра оборони України щодо вжиття передбачених законодавством заходів організаційного та нормативно-правового характеру для недопущення використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов’язаних з військовою службою. Крім того, у поданні Омбудсмана наголошується на необхідності забезпечення права солдата З. на отримання одноразової грошової допомоги у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, передбаченої статтями 16-163 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Залучення військовослужбовців до господарських робіт знижує рівень бойової готовності військ (документ)11

 

Залучення військовослужбовців до господарських робіт знижує рівень бойової готовності військ (документ)

 

Залучення військовослужбовців до господарських робіт знижує рівень бойової готовності військ (документ)

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео