Після реструктуризації будуть списані 6 млрд грн боргів підприємств ТКЕ перед Нафтогазом

Прийнятий Парламентом в листопаді минулого року закон №5273 щодо реструктуризації боргів теплопостачальних і теплогенеруючих організацій дасть можливість компаніям розібратися з боргами і списати штрафи і пені. В реєстр реструктуризації вже включені 185 підприємств, 32 знаходяться в процесі розгляду, а ще 7 в процесі включення.

Про це під час «Години запитань до Уряду» повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Закон про реструктуризацію заборгованості підприємств відкриває шлях до реструктуризації 14,7 млрд грн, які всі ці роки лежали на плечах комунальних підприємств і українців. Ми маємо можливість 8,7 млрд грн реструктуризувати на 5 років, а завдяки виконанню графіків реструктуризації списати з комунальних підприємств 6 млрд грн боргів», – зазначив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єра, інноваційним урядовим рішенням для теплопостачальних підприємств також є перехід до монетизації субсидій.

“Це дійсно прямі розрахунки, це відповідальність підприємств ТКЕ щодо звітування. Цей перший крок до переходу на грошові розрахунки для теплопостачальних підприємств, який дасть можливість у майбутньому впровадити монетизацію субсидій для українських родин. Це також основа для реформування ринків газу, тепла і системи соціальної допомоги населенню”, – зазначив Геннадій Зубко.

Джерело