ГПУ: Щодо окремих заяв Д. Суса, звільненого з ГПУ за корупційні прояви та інші порушення законів України

У зв’язку із публікацією ряду інтерв’ю екс-слідчого в особливо важливих справах Д. Суса щодо його роботи в Департаменті з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України нагадує наступне.

19 вересня 2016 року Д. Суса було відсторонено від виконання службових обов’язків за фактом можливого заподіяння тілесних ушкоджень двом працівникам НАБУ 12 серпня 2016 року.

Крім того, Генеральною інспекцією ГПУ була проведена перевірка достовірності відомостей у щорічній декларації про доходи. За результатами перевірки було встановлено, що Д.Сус не зазначив інформацію за 2015 рік про наявність в нього права власності на транспортний засіб, зареєстрований на нього, і не зазначив відомості про тимчасове користування приміщенням.Наказом від 11 листопада 2016 року Д. Суса було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за фактом недоброчесності, невідповідності майнового стану його доходам, одержаним із законних джерел, а також недостовірного декларування ним свого майна.

За систематичне грубе порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», правила прокурорської етики вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його чесності та непідкупності органів прокуратури, Д.Сус був звільнений з посади старшого слідчого в особливо важливих справах ГСУ ГПУ та з органів прокуратури 13 квітня 2017 року.

Наразі Д.Сус підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст.366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України. Кримінальне провадження розслідується НАБУ.

Всі голослівні заяви, які робить Д.Сус ряду українських ЗМІ, жодним чином не відповідають реальному стану розслідування згаданих кримінальних проваджень. У зв’язку з чим Генеральна прокуратура України розглядає подібні «викривальні» фантазії, як спосіб тиску на слідство та суд.

Джерело

Поділитися:
Share

Share