Показник середньої номінальної заробітної плати в Україні у вересні становив 7 тис 351 грн

Показник середньої номінальної заробітної плати в Україні у вересні становив 7351 грн, що у 2,3 разу більше встановленої з січня поточного року мінімальної зарплати і на 37,2% більше показника вересня минулого року.

Як свідчать дані Державної служби статистики України, в річному вимірі найбільше зросли зарплати працівників освіти (57,9%), охорони здоров’я (45%), військових (69,3%). Ріст зарплат промисловості становив в середньому 29%, порівняно з вереснем минулого року, і це також в 2,5-3 рази перевищує показник мінімальної зарплати.

У регіональному розрізі позитивний тренд зростання зарплат демонструють всі регіони України, а найкращі показники – в Києві, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Дніпропетровській, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.

Дані держстату підтверджують тренд на відновлення економіки та подолання кризових явищ початку року, спричинених, в тому числі, блокадою Донбасу.

Прикметно також, що зростання зарплат не спричиняє значні інфляційні коливання. Показник росту доходів громадян стабільно перевищує показник інфляції.

Нагадаємо, Національний банк України покращив прогноз росту економіки держави в 2017 році до 2,2%. Прогноз на 2018 рік – 3 – 3,2% росту ВВП, що відповідає прогнозу Уряду, закладеному в проект державного бюджету на 2018 рік.

Як зазначав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зафіксований тренд свідчить про стабілізацію економіки та її подальший розвиток з одночасним уповільненням інфляційних процесів, які носять суто природний і контрольований характер.

Джерело

Автори