Степан Кубів та Наталія Микольська зустрілися з Міністром економіки Туреччини Ніхатом Зейбекчі

Сьогодні, 9 жовтня, в рамках візиту найвищого рівня Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана відбулась двостороння зустріч Першого віце-прем’єра Степана Кубіва з Міністром економіки Туреччини Ніхат Зейбекчі. Делегації обговорили питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва, у тому числі інтенсифікацію переговорного процесу щодо укладення Угоди про зону вільної торгівлі.

“Українсько-турецькі відносини мають стратегічний характер. Туреччина входить до 15 країн світу, імпорт яких зростає найбільше. Згідно з експертними дослідженнями, Україна недоторговує з Туреччиною сукупно на 6 млрд доларів щороку. Ми повинні мудро використати цю можливість та підсилити наші економічні зв’язки. Саме тому ми домовилися провести черговий раунд переговорів щодо ЗВТ між нашими країнами протягом місяця”, – пояснив Степан Кубів.

У 2016 році Туреччина посіла 4-те місце серед країн світу за обсягом українського експорту. Експорт товарів до Туреччини продовжує зростати. Так, за підсумками 7 місяців 2017 року він склав $1,4 млрд і збільшився на 18% у порівнянні з 7 місяцями 2016 року.

“Туреччина – ринок, визначений Експортною стратегією України, як ринок у фокусі для українського експорту. Тому працюємо над усуненням бар’єрів на турецькому ринку, спрощенням процедур торгівлі та посиленням контактів бізнесу до бізнесу для того, щоб збільшити кількість експортних контрактів. Також, є перспективи просування в переговорному процесі щодо укладення угоди про вільну торгівлю з Туреччиною. Угода повинна охоплювати усі сектори економіки, у тому числі, сільське господарство», – зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Степан Кубів та Ніхат Зейбкчі також підписали Угоду про взаємне сприяння та захист інвестицій.

Детальніше про торгівлю між Україною і Туреччиною в інфографіці: http://bit.ly/2xsEkGw, http://bit.ly/2z92pz2.

Джерело