Майдан не відпустить

Дмитро Вовнянко

Пригадуєте, які дифірамби співав мер Дніпра Борис Філатов, призначаючи начальником «Муніципальної поліції» міста колишнього керманича дніпровського «Беркуту» Андрія Ткаченка? Я нагадаю, і навіть мовою оригіналу: «Я не буду оправдываться. Кричать о том, что Андрей не причастен к преступлениям против митингующих. Что не бросил своих подчинённых, когда мвдэшное начальство трусливо побежало из Киева. Что остановил непоправимое, когда из Консерватории снайпер начал стрелять в днепровских “беркутов” и ранил шесть человек…» По ходу мер Дніпра фактично звинуватив у стрільбі учасників акції протесту – будівля Консерваторії була зайнята тоді як раз прибічниками Майдану. Але чого там?

Чому я про це згадав? А тому, що вчора Департамент спецрозслідувань на спеціальному брифінгу оприлюднив дані телефонних з’єднань під час штурму Майдану 18-19 лютого – генерала Володимира Гриняка, і його тодішніх підлеглих Сергія Поготова, Ігора Бабича та Анатолія Серединського.

Саме ці люди координували дії спецпідрозділу МВС «Беркут» і саме вони керували його діями.

Ба більше. На брифінгу був оприлюднений документ, згідно якого ще 5 грудня 2013 р. був створений Зведений загін МВС, якому підпорядковувався в тому числі й «Беркут», а керівником цього загону був призначений полковник (тоді ще) Володимир Гриняк.

Вночі 18-19 лютого, тобто під час бійні на Майдані і наближених вулицях, згадані чини МВС активно передзвонювалися між собою і командирами підрозділів «Беркуту» зі зрозумілих причин – вони координували дії підрозділів. Гриняк, звісно, безпосередньо з командирами «Беркуту» не балакав – не «панське» це діло, безпосередньо від командирів звіти приймали і накази їм віддавали Серединський та Бабич. За винятком ЧОТИРЬОХ загонів. Один з них – «Беркут» з Дніпропетровська. Дзвінок командира «Беркуту» з Дніпра полковнику Гриняку був зафіксований оператором.

Хто був той командир? Судячи з усього – таки Андрій Ткаченко, який, зі слів Філатова, «не бросил своих подчинённых».

А з якого доброго дива командир одного з багатьох загонів «Беркуту» дзвонив самому командирові Зведеного загону МВС через голову інших керівників? Тут пояснення може бути два. Або сталося там щось надзвичайне. Або – Дніпровський «Беркут» був задіяний до виконання якогось спецзавдання.

Якого – здогадайтеся самі.

До МВС наразі до чорта запитань. Дуже хотілося б дізнатися у чиновників, які хором затурбувалися через охорону складів боєприпасів і зажадали відставки керівництва МО та ГШ, якого лихого в їхніх департаментах ЩЕ ДОСІ працюють згадані генерал Гриняк та полковники Серединський і Бабич?

Але не менше запитань і до мера Дніпра, що призначив екс-беркута головою Муніципальної поліції на місце колишнього добровольця Харахулаха, та розповідав усім казки про те, як дніпропетровський «Беркут» був на Майдані «не при делах». Департамент спецрозслідувань обставини подій на Майдані риє – то правда, повільно, але наполегливо. До причин, з яких командир Дніпровського «Беркуту» дзвонив Гриняку – докопається.

Чи не доведеться публічно виправдовуватися за кадрову політику та брехню?

Цей брифінг ми вирішили організувати та провести у зв'язку із наявною суттєвою протидією розслідуванню та намаганням дис…

Posted by Департамент спеціальних розслідувань ГПУ on Montag, 2. Oktober 2017

Автори