З 1 жовтня Україна зможе експортувати в ЄС більше безмитних товарів

У спільній заяві заступник Комісар ЄК з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом та заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська вітають набуття чинності автономними торговими преференціями Європейського Союзу для України з 1 жовтня 2017 року.

“Це хороша новина для українських експортерів. Декілька важливих сільськогосподарських та промислових товарів тепер матимуть кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування мита.

Це є важливою ознакою триваючої, відчутної економічної та політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та її реформ.

Регламент ЄС щодо автономних торговельних преференцій збільшить обсяги сільськогосподарської продукції, яку Україна може експортувати до ЄС згідно з Угодою про асоціацію, не сплачуючи митні збори. Це також прискорить ліквідацію ввізних мит ЄС на певні промислові товари, як це передбачено Угодою про асоціацію.

З точки зору сільськогосподарської продукції, Україна зможе безмитно експортувати до ЄС більші обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса та ячмінних крупи та гранул. Ця пропозиція створює можливості експорту без застосування мита більших обсягів перероблених помідорів, натурального меду та виноградних соків до ЄС. Такі торгові преференції також сприятимуть розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

Ми вітаємо позитивні наслідки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та її поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), яка є дороговказом для реформ і заохочує торгівлю та інвестиції. У першій половині поточного року, за даними Євростату, торгівля товарами між ЄС та Україною зросла на 23%, а ЄС, у свою чергу, продовжує зміцнювати свій статус найбільшого торговельного партнера України. У цілому, на Європейський Союз припадає близько 40% загального обсягу експорту України, і ми переконані, що це додаткове відкриття можливостей торгівлі створить ще один стимул для зміцнення потужних торговельних зв’язків між ЄС та Україною та підтримуватиме подальшу експансію українського експорту до ЄС, з урахуванням торговельних обмежень, встановлених Росією.”

Україна та ЄС продовжать спільно працювати з метою забезпечення ще більших можливостей і переваг для бізнесу України та ЄС в рамках ПВЗВТ.

Додаткова лібералізація для експорту ячменю, пшениці та кукурудзи почне застосовуватися з 1 січня 2018 року.

Джерело

Автори