Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем створить нові можливості для українських експортерів

Україна та Ізраїль вийшли на фінішну пряму в переговорах щодо укладення Угоди про вільну торгівлю.

В Тель-Авіві відбувся VII раунд переговорів між Україною та Ізраїлем щодо укладення Угоди про вільну торгівлю. Переговорну делегацію України очолила заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі – Торговий представник Наталія Микольська.

«Ізраїль — є ринком у фокусі, що передбачено Експортною стратегією України. Протягом переговорного процесу ми доклали значних зусиль для прискорення укладення Угоди про вільну торгівлі з метою поглиблення економічних відносин з цією країною. Ми провели інтенсивний раунд з ізраїльською стороною, в ході яких було опрацьовано найважливіші питання, пов’язані з лібералізацією ринків товарів та узгодили відповідні положення проекту тексту Угоди », – повідомила Наталія Микольська після завершення переговорів.

Вже зараз експорт українських товарів до Ізраїлю демонструє впевнене зростання. За сім місяців 2017 року експорт товарів з України склав $345,7 млн і зріс на 25,6% у порівнянні з 7 місяцями 2016 року.

За словами Н.Микольської, важливо, щоб Угода з Ізраїлем створювала нові можливості для українських експортерів. Саме тому Україна ставить за мету забезпечити безмитний доступ для товарів, що становлять експортний потенціал та будуть користуватися конкурентними перевагами на ізраїльському ринку. Зокрема, з огляду на майбутнє приєднання України до регіональної конвенції ПанЄвроМед, членом якої є Держава Ізраїль, українські вироби стануть частиною глобальних ланцюжків доданої вартості.

На цьому раунді сторонами досягнуто попередньої домовленості щодо рівня лібералізації ринків промислових товарів.

Джерело

Автор