В Карпатах нацгвардійці проводять бойові навчання (фото, відео)

На Верховинщині уже тиждень проводяться бойові навчання на ввертолльотах МІ-8. Це щорічні збори пілотів військових гелікоптерів Національної гвардії України. У Карпатах зібралися вдруге. Днями для місцевих мешканців льотчики влаштували показові польоти.

Площадкою для зльоту нацгвардійці обрали стадіон, що у селі Ільці. Військові не приховують, що польоти над горами – це вищий пілотаж. Адже спочатку льотчики вчаться літати та висіти над землею у повітрі. Тільки тоді, здобувши початкову практику, вчаться літати над водою та над горами.

«Польоти у гірській місцевості – одна із найважчих вправ для льотчиків. Складність у тому, що у горах підбираються майданчики висотою тисяча, півтори і дві тисячі метрів, на яких постійно змінюється напрямок вітру», – розповідає командир військової частини №2269 Національної гвардії України полковник Руслан Яковлєв.

Для того, щоб льотчик впевнено підібрав зручну посадку на майданчику, потрібна неабияка практика. Військові кажуть, що якраз у період навчань можна її здобути. Літають тому, що серед завдань нацгвардійців –перевезення вантажу гірською місцевістю, а також допомога після повені.

Місцеві зізнаються, що звикли. Для дітей це справжнє шоу. Сьогодні маленькі верховинці змогли побачити вертоліт на власні очі та навіть побувати в ньому. Проте літати на військовій техніці не вдалося – у межах їхньої ж безпеки та згідно правил.

Серед військових у Карпати прибув і Олександр Макієнко – єдиний, хто вижив в гелікоптері МІ-8, який 29 травня 2014 року бойовики збили під Слов`янськом. Він – військовий з серйозною практикою, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Наразі займається організаційними моментами і викладає для юних пілотів.

«Завдання зараз у нас різні й складні. Ми виконували їх і в зоні АТО. Тут підвищуємо свій рівень. В горах треба обов`язково вчитися літати. У горах важко, бо повітря розріджене, але хлопці стараються. На те і потрібні такі збори, аби ми покращили свої навички. Кожен льотчик має пройти певний етап, аби дійти до польотів в горах», – каже Олександр Макієнко.

Військовий не приховує, що хочеться у небо, але стан здоров’я після трагедії досі не дозволяє це зробити. Проте Олександр Макієнко не втрачає надії:

«Який мій стан? Коли дивлюся на ці польоти – сумно, бо хочеться в небо. По стану здоров’я я не можу літати. Льотну комісію не пройшов. Але буду старатися. Це через трагедію, де терористи збили МІ-8 на чолі з генералом Сергієм Кульчицьким».

Сержант Василь Лютенко, фото автора

Джерело

Автор